Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 13 травня 2024, питання №108569

Отримання Військово - облікових документів

ВІтаю! питання таке. Чоловік 40 років. 2 вищих освіти Одружений, є двоє дітей від першого шлюбу 10 та 13р, 1 дитина 11 міс. дружина вагітна на 4 міс. Свого часу мав відстрочку від армії спочатку через навчання, потім за станом здоров'я. Під час повномасштабного вторгнення військовий квиток, який був в Херсоні втрачено. Сам в перші дні знаходився в Києві та залишив свої контакти у військкоматі та командиру місцевої ТРО, але ніхто так і не зв'язався досі. Неодноразово мав перевірки за паспортом на блокпостах. Зараз закон зобов'язує мати військовий квиток при собі. Що мені треба для його отримання, та чи не відправлять мене служити без розбору ситуації?

Відповіді юристів (13)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    В якому місті Ви знаходитесь зараз? В Києві чи Херсоні?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Олександр Клієнт 11 місяців тому

    Ми зараз переїхали з родиною в Хмельницький

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Тоді Вам потрібно ставати на облік у Хмельницькому.

      При тому, скорше за все, Вас притягнуть до адмінистративної відповідальності за втрату ВОД відповідно до статті 211 КУпАП.

      Ви сплачуєте аліменти на дітей від першого шлюбу?

    Олександр Клієнт 11 місяців тому

    Так сплачую. Але ж вони втрачені не з моєї вини?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Я це розумію. Тому й написав "можливо", бо в Вас дійно була поважна причина втрати ВОД. Якщо аліменти сплачуєте, то маєте право на відстрочку. При зверненні до ТЦК Вам потрібно підготувати заяву про оформлення відстрочки та надати до неї підтверджувальні документи щодо утримання трьох неповнолітніх дітей.

    Олександр Клієнт 11 місяців тому

    Дякую. Підтверджувальні документи - це копії свідоцтва про народження?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Так, ще свідоцтво про шлюб, та довідка від виконачвчої, що Ви не маєте заборгованності по аліментах.

      • Олександр Клієнт 11 місяців тому

        Стосовно довідки є 2 моменти. Поперше - мої старші діти з їхньою матір'ю вже 2 роки проживають в Німеччині. По-друге аліменти сплачуються через німецьке відомство. Спочатку я платив гроші матері напряму, потім вона оформила допомогу на дітей від Німеччини, а ті зв'язалися зі мною, та сказали, що відтепер я маю висилати гроші їм на рахунок. Зважаючи на війну та нерегулярні заробітки, які у мене виникли через вторгнення, німецьке відомство не вимагає від мене повну суму, яку вони виділяють дітям, та коли виникають прострочки вони кажуть що розуміють, та просять виплатити, скільки є можливість. Дітям же гроші поступають і їх мати претензій до мене не має. То як мені отримати таку довідку? Адже вона наче отримується за місцем проживання матері.

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Тоді дану довідку в Україні Ви не отримаєте. Можливо потрібна нотаріально завірена заява від матері дітей, що вона не має до Вас притензій зі сплати аліментів і, що Ви сплачуєте їх на рахунок відповідної установи у Німеччині.

    Олександр Клієнт 11 місяців тому

    Дякую. Нотаріально завірено в Німеччіні? Питаю, бо українським нотаріусом таку заяву не затвердити, а, наскільки я знаю в наших установах нотаріуси інших країн не сприймаються.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Дружина може оформити таку заяву у консульстві, тоді вона не буде вимагати додаткової легалізації.

      Якщо це буде місцевий нотаріус, то тоді заяву необхідно буде додатково засвідчити в Україні. Крім того, її потрібно буде перекласти з німецької на українську.

      Інший варіант – зробити заяву одразу українською мовою. В цьому випадку німецький нотаріус зможе засвідчити тільки підпис, а заява вимагатиме апостилю.

      • Олександр Клієнт 11 місяців тому

        Дякую! Дуже грунтовна консультація! Вельми вдячний

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Прошу, Олександре! Вдачі Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України