Задайте питання юристу

920 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 15 травня 2024, питання №108894

Виключений із військового обліку

Доброго дня, скажіть будь ласка чи є захворювання «Гіпертонічний криз III-го ступеня» причиною для отримання висновку в ТЦК « Виключений із військового обліку».

Відповіді юристів (10)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Вітаю!

    Придатність до мобілізації визначає тільки війсково-лікарська комісія.

    За медичною консультацією звертайтесь до лікаря.

    • Діана Клієнт рік тому

      скажіть будь ласка, який список захворювань може плинути в ВЛК, для отримання висновку «непридатності»

      • Карпенко Андрій Володимирович
        Карпенко Андрій Володимирович 11 місяців тому

        Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

        Всі пункти "а" НАКАЗУ 402

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Діана!

    Залежить від ступеню ушкодження органів мішеней, які перелічені у поясненнях до статті 39 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402.

    1) до пункту «а» належать:

    гіпертонічна хвороба III стадії за наявності асоційованих станів, які викликали тяжкі незворотні структурні ураження органів-мішеней;

    симптоматичні артеріальні гіпертензії за наявності асоційованих станів, які викликали тяжкі незворотні структурні ураження органів-мішеней;

    симптоматичні артеріальні гіпертензії та гіпертонічна хвороба з підвищенням артеріального тиску 3 ступеня, який не коригується гранично допустимими дозами максимально можливих комбінацій препаратів.

    Асоційовані клінічні стани:

    а) інфаркт міокарда;

    б) СН IIА - III стадій;

    в) інсульт, хронічна гіпертензивна енцефалопатія III стадії, судинна деменція;

    г) крововиливи та ексудати в сітківці з набряком диска зорового нерва або без нього;

    ґ) ниркова недостатність з концентрацією креатиніну в плазмі в чоловіків вище за 133 мкмоль/л (або > 1,5 мг/дл), у жінок - вище за 124 мкмоль/л (або >1,4 мг/дл), підвищення креатиніну в плазмі мусить бути підтверджене не менш як трьома дослідженнями та тривалістю не менше 30 днів;

    д) постійна форма фібриляції передсердь;

    е) розшаровуюча аневризма аорти;

    є) стеноз магістральний артерій більше 50 %.

    При III стадії гіпертонічної хвороби є об’єктивні ознаки ушкодження органів-мішеней із симптомами з їх боку та порушенням функції. Діагноз гіпертонічної хвороби III стадії за наявності інфаркту міокарда, інсульту або інших ознак III стадії слід встановлювати лише в тих випадках, коли ці серцево-судинні ускладнення виникають на фоні існуючої тривало гіпертонічної хвороби, що підтверджується наявністю об’єктивних ознак гіпертензивного ураження органів-мішеней (гіпертрофія лівого шлуночка, генералізоване звуження артерій сітківки тощо) та/або документальним підтвердженням наявності у хворого артеріальної гіпертензії до розвитку асоційованих станів.

    Показники артеріального тиску можуть бути знижені в осіб, які перенесли інфаркт міокарда або інсульт та отримують адекватну гіпотензивну терапію.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Діана Клієнт 11 місяців тому

    Доброго дня, скажіть будь ласка, згідно із новими законами про догляд, чи може зять за тещою, чи онук за бабусею оформити документ « помічник догляду»?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Доброго дня, Діана!

      Зять за тещею тальки за умови того, що дочка сама потребує постійного догляду.

      Онук за бабусею, тільки за умови наявності в неї інвалідності І чи ІІ групи та відсутності родичів першого ступеня споріднення. Або, якщо такі родичі самі потребують постійного догялду.

      • Діана Клієнт 11 місяців тому

        так, в бабусі є І група інвалідності, родичі першого ступеня споріднення не потребують постійного догляду

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Тоді, на жаль, не вийде.

          Підстава для відстрочки:

          14) члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи;

          • Діана Клієнт 11 місяців тому

            І у випадку, якщо бабуся напише «відмову про те, що вона відмовляється, щоб доглядали її І група споріднення» а лише цей чи інший онук, то теж нічого не вийде?

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Так це не працює.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України