Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
920 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Рядовий. В 2010 році сплив термін обліку (40 років), станом на чинний тоді закон 2232-XII. На 1 січня 2011 мали б автоматично виключити з обліку. Із декількох Постанов по аналогічних позовах до ТЦК за останній час випливає наступне:
- з появленням нових редакцій закону - всі події та акти, які відбулись в минулому набувають нової оцінки, в даному випадку- нових термінів по граничному віку перебування на військовому обліку. Тобто на прикладі засуженого, що вийшов на волю в 2010 році по завершенню терміну покарання: в 2014 році збільшують по цій статті терміни в 1,5 рази і як наслідок цьому звільненому донараховують ще термін по якому він має "відсидіти" новий строк по старій справі. Десь так...
- Всі судді опираються на рішення від 09.02.1999 року №1-рп/99 справа №1-7/99 про зворотню дію в часі та ним трактують нову редакцію закону 2232-XII по граничному віку. Вони трактують, шо метою таких змін було розширення кола осіб, щодо яких діє військовий обовязок.., тобто збільшення моб.резерву. Ну ок. Я ще розумію, що з часу нових термінів це розповсюджується на тих, кому на момент виходу ред. закону 2232-XII(2014 р) виповнилось, як для рядових в резерві,- максимум 40 років. Всі, кому менше -тепер мають терміни до 60 років
- як наслідок є внутрішня Директива, яка встановлює порядок повторного взяття таких людей на облік (які мали бути виключені вже 14 років назад)
Є шляхи вирішення цього трактування ст.58 Конституції та рішення від 09.02.1999 року №1-рп/99 справа №1-7/99про зворотню дію в часі? Чи це вже кінець правосуддю в Україні?
Можливо трохи сумбурно, але бачу, що майже ніхто з адвокатів не хоче чіпати цю тему, а судді штампують шаблонні вироки на користь держ.органів
Постанови/Рішення: справа №814/4386/15 №820/3113/17 №160/25500/23
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Ніхто не хоче чіпати цю тему, оскільки - "вдповідно частини п`ятої статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду" - це і є правосуддя.
Тобто, не потрібно взагалі розбиратись та аналізувати щось, достатньо просто "скопіювати" рішення ВСУ щодо застосування норм права і вставити у мотивувальну частину рішення суду.
Далі апеляційний суд, а потім касаційна скарга.
Яким буде результат і чи приймуть взагалі касаційну скаргу відповіді я Вам не надам, бо Ви самі прекрасно бачите, як працює система судочинства станом на зараз.
З повагою, адвокат Айвазян.
я дякую Вам за відповідь. Бачу, що у Вас є вже досвід роботи в цій системі на рівні істинних цінностей прав та свобод, а не декларативних.
Як на Вашу думку: притягнути таких законотворців за цей витвір МАШИНИ ЧАСУ може:
- час? - Конституційний суд :)
- чи може Европейський суд з прав людини?
- інші варіанти (законні, бо до беззаконних, якраз цими витворами вони вже летять)
Ще раз дякую!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Конститутацыйний суд - багато часу, бо, по-перше, прийдеться пройти ще дві судові інстанції до ноього, а по-друге, немає гарантії того, що КС навіть прийме касаційну скаргу.
Європейський суд - можливо, але тільки після того, як будуть пройдені всі етапи в Україні.
Інших законних варіантів оскарження протиправних дій не існує.
З повагою, адвокат Айвазян.