Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня,
Є такий кейс коли у мому ТЦК ти оформив відстрочку наприклад я багатодітний та виїхав на ПМЖ, ТЦК зразу після цього видають ще одну повістку на дату коли закінчужться термін дії відстрочки.
1) Як практично можна вирватись з цього капкану, адже так получається що до ТЦК треба буде приїжати за кордону кожного разу після закінчення відстрочки?
2) Чи можна не приходити по цій повістці, просто проігнорувати?
3) Чи можна відмовитись від повістки на уточнення даних у самому ТЦК, так як дані щойно були уточнення та получена відстрочка.
4) Можливо якісь додаткові правові поради ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, 1) Як практично можна вирватись з цього капкану, адже так получається що до ТЦК треба буде приїжати за кордону кожного разу після закінчення відстрочки?
Не вертайся і все. Максимум накладуть штраф, який можно буде оскаржити у судовому порядку, з таких підстав штраф можуть накласти лише у вашій присутності протягом три місяця з моменту не явки. Тобто після 3 місяців на вас вже не мають право накладати штраф.2) Чи можна не приходити по цій повістці, просто проігнорувати?
Так, відповів вище.3) Чи можна відмовитись від повістки на уточнення даних у самому ТЦК, так як дані щойно були уточнення та получена відстрочка.
Так ви маєте право відмовитися від повістки, у такому разі буде складено акт відмови в якому ви зазначте причину своєї відмови. 4) Можливо якісь додаткові правові поради ?
Поважна причина не явки за повісткою це лікарняний.
А хіба не прийняли заочні штрафи без особистої присутності ? А потім у виконавчу та блокування рахунків ?
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіЦе ще не підписано президентом. І коли буде підписано взагалі не відомо. Можливо це просто маніпуляція свідомістю людей, психологічний тиск і т.д. змушення під страхом великих штрафів і бігти в тцк. А можливо взагалі цього і не буде. Побачимо згодом.
Заочно не можуть накласти , бо по перший ви повинні дати своє пояснення, маєте право на захист в т.д , ваи повинні роз'яснити ваші права і т.д.
Це весь кодекс треба переписати. Щоб накласти штраф заочно. Такі штрафи можно буде з легкістю оскаржити.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олексію!
Є такий кейс коли у мому ТЦК ти оформив відстрочку наприклад я багатодітний та виїхав на ПМЖ, ТЦК зразу після цього видають ще одну повістку на дату коли закінчужться термін дії відстрочки.
Практично ніяк, оскільки ТЦК має право видати Вам повістку на уточнення даних після закінчення строку оформлення Вашої відстрочки, законодавством це не заборонено.
Ні. За неявку по повістці без поважної причини Вас очікує адмінистративна відповідальність за статтею 210-1 КУпАП. Сума штрафу станом на зараз становить від 850 грн до 1700 грн. Проте, на підпис Президенту вже направлений законопроект 10379, який збільшує суму штрафу від 17000 грн до 25500 грн.
Той же законопроект передбачаю, що:
3) статтю 258 після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
"Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 2101 цього Кодексу, розгляд яких віднесено до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України (у частині правопорушень, вчинених військовозобов’язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України), якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України підтвердних документів про отримання особою виклику"
Щодо неявки за поважної причини, то нове законодавство передбачає наступне:
"Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися:
Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).
У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.
Ні. Ви не маєте права відмовитись від повістки в ТЦК, а останній має право видати Вам її наперд. Відмова на підставі того, що Ви оновили дані не спрацює, оскільки Вам видають повістку не на наступний день, а на дату через півроку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Яка максимальна відповідальність окрім штрафу може бути ? Та чи можна буде оновити дані за кордоном ?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, це можливо.
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня:
II. Прикінцеві та перехідні положення
2. Установити, що:
1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:
громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:
у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності)".
Кримінальна відповідальність настає лише у разі Вашого ухилення від мобілізації. Ви ж не ухиляєтесь від останньої, оскіль маєте право на відстрочку та можете підтвердити останнє належними документами. Тому, у разі неявки за повісткою можете бути притигнуті тільки до адмінистративної відповідальності.