Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Есть ли отсрочка мобилизации для поступивших на магистратуру за границей, при условии что получают ступень образования выше, чем предыдущую.
Если да, какая процедура получения отсрочки, какие необходимы документы для военкомата?
Нужен ли в таком случае военный билет, поскольку в 27 лет не получил его?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Нова редакція статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" виглядатиме так : ".. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: 1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."
Згідно частини 2 статті 10 ЗУ "Про освіту"
Рівнями освіти є:
Отже, де Ви навчаєтесь - в Україні чи за кордоном - не має значення, але щоб мати право на відстрочку Ви повинні здобувати рівень освіти, що є вищим за попередній та навчатись на денній формі.
Для оформлення відстрочки Вам необхідно підготувати заяву про відстрочку, довідку про навчання, контракт про навчання , міжнародне посвідчення студента (за наявності) та військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Іноземні документи повинні бути легалізовані (мати нотаріальний переклад на українську мову та при необхідності проставлений апостиль)
Найближчим часом повинен зафункціонувати електронний кабінет військовозобов’язаного, цілком можливо, що оформити відстрочку можна через нього.
Проте, на даний час це відбувається через ТЦК
Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.
Якщо у Вас немає військового квитка - Вам потрібно одночасно із заявою про відстрочку подавати заяву про видачу військового квитка.
Можливо запровадять електронний військовий квиток, який можна отримати в електронному кабінеті військовозобов'язаного, але на даний час все оформлюється за особистої присутності в ТЦК. Крім того, Вас в обов'язковому порядку направлять на ВЛК.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю Вам успіхів!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віталію!
У нормі закону не визначено, що навчання повинно відбуватись саме в українському ВНЗ.
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня, Ваша підстава для відстрочки виглядатиме наступним чином:
11) статтю 23 викласти в такій редакції:
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;».
Згідно із частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»:
Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.
Щодо документів, які представляють до ТЦК студенти українських ВНЗ, то це: довідка форми 20, копія контракту, копія студентського квитка та витяг з наказу про зарахування.
Для оформлення відстрочки Вам необхідно підготувати заяву та разом з переліченими вище документами направити до ТЦК цінним листом з описом вкладення, оскільки більшість ТЦК станом на сьогодня не приймають заяву до проходження ВЛК. Тільки після цього раджу йти до ТЦК.
Так як Ви маєте нечинний ВОД для свого віку, то при явці до ТЦК будете притягнуті до адмінистративної відповідальності за статтею 210 КУпАП. Станом на зараз закон про збільшення штрафів ще не підписаний Президентом, а тому на сьогодня передбачена адмінистративна відповідальність за порушення правил військового обліку на суму від 850 грн до 1700. Після підписання закону Президентом - на суму від 17000 до 25500.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Есть ли отсрочка мобилизации для поступивших на магистратуру за границей, при условии что получают ступень образования выше, чем предыдущую.
Если да, какая процедура получения отсрочки, какие необходимы документы для военкомата?Нужен ли в таком случае военный билет, поскольку в 27 лет не получил его?
Загалом теоретично Ви маєте право на відстрочку від мобілізації, оскільки здобуваєте рівень освіти вище. ніж раніше здобутий. Спеціальність, вік - на даний момент ці нюанси не грають ніякої ролі.
16 квітня 2024 року Президент України підписав законопроєкт 10449 (новий мобілізаційний законопроєкт), який набирає чинності 18 травня 2024 року. Що передбачає законопроєкт 10449 в контексті здобуття освіти?
"...здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."
Які висновки можливо зробити?
1. Відстрочку надаватиме навчання за за денною або дуальною формою здобуття освіти (так і було).
2. Особа має здобувати рівень освіти, вищий за раніше здобутий. Рівні освіти визначено в статті 10 Закону України "Про освіту". Ось їх послідовність:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.
3. Спеціальність, по якій здобута і здобувається освіта, не впливає на право на відстрочку.
4. Вік здобувача освіти не відіграє жодної ролі.
ВИСНОВОК: Ви маєте 100 % право на відстрочку, оскільки здобуваєте рівень освіти вищий, за раніше здобутий у визначеній статтею 10 Закону України "Про освіту" послідовності.
Але щодо Вашого питання, то його практичне вирішення залежить від того, у якому самому закладі освіти Ви навчаєтеся. Є іноземні заклади освіти, які видадуть Вам такі документи, до яких ТЦК та СП не матимете жодних питань і Ви зможете оформити відстрочку від мобілізації. Але є й протилежні випадки. Загалом тут треба визначатися щодо можливості отримання відстрочки після аналізу документів, які Вам можуть видати: довідка про здобуття освіти, контракт про навчання, студентський квиток тощо.
Не побачивши ці документи складно предметно відповісти на Ваше питання.
2. Які документи в такому разі треба надати в ТЦК?
Базовий перелік документів для оформлення відстрочки:
Документи для відстрочки:
1. Заява про оформлення відстрочки від мобілізації.
2. Довідка із закладу освіти про факт здобуття освіти.
3. Витяг з наказу про зарахування до закладу освіти.
4. Договір (контракт) про здобуття освіти.
5. Посвідчення аспіранта (за наявності).
6. Квитанції про оплату навчання.
7. Диплом про вищу освіту.
Я радив би Вам вступати саме до українського закладу освіти. Так, дійсно, оновлювати ВОД варто лише після вступу. До речі, вступити без належного ВОД - реально, якщо заклад освіти погодиться піти на це. Зокрема Міністерство освіти і науки не забороняє цього. Зокрема у листі від 13.07.2023 МОН зазначає, що:
"...Звертати увагу на вік вступників, які надають посвідчення про приписку до призовної дільниці. Вступники у віці старше 27 років на день початку вступної кампанії є військовозобов'язаними та повинні надавати військовий квиток або посвідчення військовозобов'язаного. Вступники 2007 року народження та вступники молодшого віку не повинні надавати військо-облікові документи.
У разі прийняття рішень про зарахування на навчання в умовах неможливості подання окремими вступниками військово-облікових документів з об'єктивних причин (наприклад, медична комісія направила вступника на додаткове обстеження тощо), оформлювати документальні зобов'язання вступників подати зазначені документи у стислі і конкретні терміни строком до двох місяців..."
Тому ВУЗ може піти Вам назустріч у цій ситуації.
З повагою!
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Не хочу Вас засмучувати - проте навчання за кордоном не забезпечить Вас відстрочкою.
Згідно закону право на відстрочку мають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
Згідно Правил перетину кордону громадянами України - студенти іноземних ВНЗ не мають права на його перетин.
Таке право мають громадяни України лише чоловічої статі віком від 18 до 22 років, які за денною формою здобуття освіти здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) в закладах вищої освіти України державної або комунальної форми власності та які згідно з Порядком реалізації права на академічну мобільність, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 579 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 66, ст. 2183; 2022 р., № 42, ст. 2290), є учасниками програм освітньої академічної мобільності і прямують на навчання в іноземні заклади освіти, здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за умови виконання правил перетинання державного кордону України, наявності підтвердних документів.