Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Розлучені. Колишня дружина подала заяву на аліменти( Наказне провадження). Чи можна подати клопотання про сумнів батьківства та назначити ДНК. І коли це зробити, оскільки Наказне провадження без присутності боржника( відповідача)?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Необхідно звернутись до суду з позовною заявою про виключення запису про особи, як батька, з актового запису про народження дитини. В такому випадку, необхідно буде довести відсутність кровного споріднення між заявником та дитиною. Слід зазначити, якщо особа яка записана батьком дитини, знала в момент реєстрації її батьком, що вона не є батьком дитини, то така особа не має права оспорювати своє батьківство (ст. 136 СК України).
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБеззаперечним доказом для визнання чи спростування батьківства у судовому порядку може бути висновок судово-генетичної або судово-імунологічної експертизи.
Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду
Вітаю ! В першу чергу, до стягнення аліментів по наказу, потрібно подати у цій справі заяву в суд з доводами про існування спору з приводу аліментів. Це зробить юрист або адвокат. Отже, у видачі судового наказу буде відмовлено. Одночасно можливо подання позову до суду про оспорювання батьківства з призначенням експертизи ДНК, проте якщо зразків для ДНК не буде надано, результат спору буде сумнівний на користь батька.
Зараз справа на стадії Призначено склад суду. Можна зараз подавати заяву в суд з доводами про існування спору з приводу аліментів
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Добрий вечір. В Сімейному кодексі України є щодо цього питання ряд статтей наступного змісту.
Стаття 136. Оспорювання батьківства особою, яка записана батьком дитини
1. Особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.
2. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
3. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття.
4. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини.
5. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу.
{Частина п'ята статті 136 в редакції Закону № 524-V від 22.12.2006}
6. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.
Стаття 140. Оспорювання батьківства, материнства особи, яка сплачує аліменти за рішенням суду
1. Стягнення з особи, яка записана батьком, матір'ю, аліментів на дитину не є перешкодою для звернення до суду з позовом про виключення відомостей про неї як батька, матері дитини з актового запису про її народження.
Судово-генетична експертиза в таких випадках має проводитись.