Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 30 травня 2024, питання №110909

Як оформити спадщину по заповіту після 6 місяців смерті?

Добрий день. Чи дійсний заповіт після 6 місяців з дня смерті спадкодавця? Як оформити спадщину після 6 місяців? Завчасно не подавали заяву до нотаріуса. Заповіт був складений на двох онуків. Якщо не дійсний заповіт, що робити? Чи можна тоді спадщину оформити на дітей померлого?

Відповіді юристів (6)

    Гордієнко Юрій Петрович
    Гордієнко Юрій Петрович 5 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду

    Доброго дня, Тетяна!

    Спадкоємцям, які бажають прийняти спадщину (і діти, і онуки), у першу чергу потрібно звернутися до нотаріуса. Якщо нотаріусом буде встановлено, що строк для прийняття спадщини пропущений, - необхідно буде звертатися до суду. Нотаріус також перевірить і дійсність заповіту. Вже потім потрібно буде вирішувати всі інші питання...

    З повагою, адвокат Юрій Гордієнко…

    • Тетяна Клієнт 5 місяців тому

      Дуже дякую Вам за відповідь

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 5 місяців тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Вітаю !

    1. "Чи дійсний заповіт після 6 місяців з дня смерті спадкодавця?"

    - заповіт дійсний пожиттєво.

    2. "Як оформити спадщину після 6 місяців? Завчасно не подавали заяву до нотаріуса. Заповіт був складений на двох онуків. Якщо не дійсний заповіт, що робити?

    - якщо два онуки вже повнолітні і не були прописаними по місцю прописки спадкодавця, вони повинні були до 6 місяців подати заяву до будь-якого нотаріуса (який не проти) про прийняття спадщини ЗА ЗАПОВІТОМ. Якщо Онуки повнолітні і цього не зроблено - онуки пропустили строк і не факт що суд його поновить. Якщо онуки неповновлітні - вони вважаються такими, що прийняли спадщину ЗА ЗАПОВІТОМ.

    3 Чи можна тоді спадщину оформити на дітей померлого?

    - якщо онуки повнолітні і пропустили строк прийняття спадщини ЗА ЗАПОВІТОМ, але діти спадкодавця були прописаними за місцем смерті спадкодавця або до 6 місяців після смерті подали заяву про прийняття спадщини ЗА ЗАКОНОМ, то вони отримають після 6 місяців свідоцтво на спадщину ЗА ЗАКОНОМ.

    ПИТАННЯ ЯКЕ НЕ ЗАДАНО

    4. Якщо повнолітні онуки і діти пропустили строк прийняття спадщини ???

    Шанси поновити строк на прийняття спадщини у онуків або дітей залежать від тривалості строку пропущення, більш - менш об*єктивних причин (не знання про смерть не є причиною).

    Під час війни певні строки призупиняються.

    • Тетяна Клієнт 5 місяців тому

      Дуже дякую Вам за відповідь

      Удалить

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 5 місяців тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. На рахунок цього питання є положення Цивільного кодексу України наступного змісту.

    Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    {Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}

    3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу (шість місяців), він не заявив про відмову від неї (частина 3 статті 1268). Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.

    • Тетяна Клієнт 5 місяців тому

      Дуже дякую Вам за відповідь


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України