Задайте питання юристу

859 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 31 травня 2024, питання №111081

Як оформити спадщину?

Який строк прийняття спадщини під час воєнного стану? 6 чи 10 місяців? Які можуть бути поважні причини, визнані судом про несвоєчасне подання заяви до нотаріуса про прийняття спадщини?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Тетяна!

    6 місяців.

    Поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини вважаються причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення дій для прийняття спадщини, а саме:

    - тривала хвороба спадкоємця;

    - перебування спадкоємця тривалий час за межами України (факт проживання за межами України сам по собі не свідчить про наявність об'єктивних, непереробних перешкод для звернення із заявою про прийняття спадщини, оскільки це не позбавляє можливості подати заяву про прийняття спадщини поштою. Крім того, вчинення нотаріальних дій за кордоном покладається на консульські установи України, а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на дипломатичні представництва України. Мають бути відповідні докази, які підтвердять поважну причину неможливості з'явитись до цих установ (постанова Верховного Суду від 12.04.2021 у справі № 589/1863/13-ц);

    - відбування покарання в місцях позбавлення волі;

    - необізнаність спадкоємця про наявність заповіту (постанова Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 565/1145/17);

    - велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна;

    - складні умови праці, які, зокрема, пов'язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними;

    - перебування спадкоємця на строковій службі у складі Збройних Сил України (постанова Верховного Суду від 26.06.2019 у справі № 565/1145/17) тощо.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA