Задайте питання юристу

859 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Міграційне право, 01 червня 2024, питання №111166 350₴

Перетин кордону з матір'ю 2 групи інвалідності

Христос Воскрес! Чи можу я перетнути кордон як супроводжуючий своєї матері з 2 групою інвалідності, чи треба обо'язково акт догляду, я маю спільну прописку, в мами в висновку МСЕК написано що працездатна в спеціальних умовах, чи це впливає на щось?
Який взагалі повний пакет документів для моєї ситуації?
Дякую

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович
    33.1%

    Доброго дня!

    Згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України син можете виїхати за кордон за підстав зазначених у п.2-1:

    У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Для перетину кордону необхідно підготувати такі документи:

    1) закордонні паспорти Ваш та мами;

    2) документ про інвалідність Вашої мами (пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда, або посвідчення про соціальну допомогу або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю);

    3) Ваше свідоцтво про народження;

    4) Документ, що підтверджує спільне проживання (оригінали/нотаріальні копії паспортів з однаковою пропискою або витяги з реєстру територіальної громади зі спільною пропискою)

    5) Військово-обліковий документ зі штрих-кодом. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    33.1%

    Доброго дня, Михайло!

    Ви маєте право на перетин кордону, як супроводжуючий матері з інвалідністю 2 групи.

    Для того Вам не потрібен акт встановлення факту догляду, оскільки у Вас з матір'ю спільне місце реєстрації.

    Той факт, що Ваша матір є "працездатною в спеціальних умовах" ні на що не впливає.

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують

    родинні зв’язки,

    інвалідність,

    а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;".

    У Вашому випадку повний перелік документів для перетину кордону наступний:

    закордонні паспорти,

    документ, що підтверджує інвалідність матері (окрім довідки МСЕК),

    Ваше свідоцтво про народження,

    витяг з реєстру територіальної громади на підтвердження сільного місця реєстрації,

    військово-обліковий документ із наявним штрих-кодом.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    33.7%

    Вітаю Вас!

    Христос Воскрес! Чи можу я перетнути кордон як супроводжуючий своєї матері з 2 групою інвалідності, чи треба обо'язково акт догляду, я маю спільну прописку, в мами в висновку МСЕК написано що працездатна в спеціальних умовах, чи це впливає на щось?Який взагалі повний пакет документів для моєї ситуації?

    Ваше питання чітко врегульовано постановою КМУ від 1995 року № 57.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 27 січня 1995 р. № 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Таким чином, для виїзду за кордон Вам потрібно мати:

    - закордонні паспорти;

    - Ваше свідоцтво про народження;

    - пенсійне посвідчення матері з інвалідністю;

    - витяги з Реєстру територіальної громади (можна оформити через Дію).

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA