Задайте питання юристу

840 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 12 червня 2024, питання №112237

ДТП та моральне відшкодування

Доброго дня.
Потрапив в ДТП, вину признав, не значні механічні пошкодження, автоцивілка покриває. Судове засідяння відбулось, по ньому визнали винним по ст. 124 КУпАП. Чекаю поки рішення набере чинності. Потім в страхову.
Але виявився сьогодні момент. Подзвонив постраждалий, мол хоче вручити повідомлення на огляд авто, на стоянці. Без страхової. А потім ще сказав, що після всього договоримся про маральні збитки, це вже Ви мені маєте виплатити. Що це? які моральні збитки? Чи має право він щось від мене ще відшкодовувати? Дуже дякую за відповідь!!

Відповіді юристів (3)

    Третяк Наталія Тарасівна
    Третяк Наталія Тарасівна 12 днів тому

    Юрист, м. Івано-Франківськ, 2 роки досвіду

    Доброго дня!

    Відшкодування моральної шкоди, можна вимагати тільки в судовому порядку, оскільки це не входить в обов’язок страхових компаній.

    Потерпілий має право вимагати будь-яку компенсацію, проте суд керується ступенем доведеності нанесених моральних страждань, відповідністю розміру компенсації заподіяним стражданням та що особливо важливо – внутрішнім переконанням судді, яке як відомо є суб’єктивним чинником, який ґрунтується на вимогах розумності та справедливості.

    Оглянути ваше авто для визначення ступеня ушкоджень потерпілий скоріш за все хоче через те, що це потрібно йому для майбутнього подання в суд і відшкодування моральної шкоди( моральна шкода є наслідком матеріального збитку)

    • Вадим Клієнт 12 днів тому

      Не моє авто, а його оглядати будуть. Його незалежний експерт. Дякую за відповідь!

      • Третяк Наталія Тарасівна
        Третяк Наталія Тарасівна 12 днів тому

        Юрист, м. Івано-Франківськ, 2 роки досвіду

        Прошу вибачення, авто потерпілого мала на увазі. Будь ласка, звертайтесь


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України