Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 13 червня 2024, питання №112372

ПОРЧА РЕПУТАЦИИ, ЧЕСТИ И ДОСТОИНСТВА, КЛЕВЕТА, СТАЛКИНГ

здравствуйте, скажите пожалуйста возможно ли привлечь к ответственности человека за клевету, ложь, нанесение ущерба репутации, достоинства и чести, моральному и психологическому состоянию, сталкинг(ВСЁ ЭТО ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО в интернет пространстве) на протяжении ПОЛУТОРА ЛЕТ(в доказательство есть огромное количество скринов, в том числе от знакомых, друзей, родственников, которым он писал инсинуации, ложь и наговоры?
у данного человек есть психическое расстройство личности(страница в интернете фейковая, но есть его паспортные данные(не полностью)
я(обвинитель) - в городе Киев, ответчик - в селе Великие Дедушичи

так же сидя в своей деревне у маминого подола этот 33х летний недочеловек пишет о том, как плохо воюет наша украинская армия и какой наш президент плохой,
если в судебном порядке наказание невозможно, то можно ли его отправить на фронт или в ПНД??

как и сколько приблизительно времени может занять данное дело?

заранее признательна за ответ

Відповіді юристів (1)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 5 місяців тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго Вам вечора. Ви маєте право подати до суду позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Він подається у випадку наклепу-поширення завідомо неправдивих негативних ганьблячих відомостей про особу. На практиці суду пред'являються докази-роздруки скріншотів екранів комп'ютерів.

    За загальним правилом, позови до фізичної особи (відповідача) пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. На практиці позови про захист честі та гідності подаються до суду за місцем проживання відповідача. Ви можете подати позовну заяву до районного суду Львівської області, в територіальній підсудності якого є село Великі Дідушичі.

    Повідомлення оспорюваної інформації лише особі, якої вона стосується, не може визнаватись її поширенням, якщо особа, яка повідомила таку інформацію, вжила достатніх заходів конфіденційності для того, щоб ця інформація не стала доступною третім особам.

    За подання до суду позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, справляється судовий збір у ставках:

    • за подання позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
    • за подання позовної заяви про відшкодування моральної шкоди - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
    • З питань правопорушень в інтернеті звертаються до Кіберполіції України. Проте наклеп в Україні зараз не вважається злочином чи адміністративним правопорушенням. Якщо Ви не маєте можливості подати позов до суду Львівської області, то Ви можете спробувати звернутись до кіберполіції через її інтернет-сайт. Там можна подати текст письмового звернення до Кіберполіції України (https://ticket.cyberpolice.gov.ua/). Позовна заява та звернення до кіберполіції є юридичними документами.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України