Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Оновлення і облік за кордоном.
Знятий з обліку давно за наказом 342(який відмінили) ще коли жив на Донеччині до 2014р. Маю військовий квиток(зелена книжка).
Виїхав з батьком пенсіонером 1групи за кордон. Батько не повертався в Україну. Ми обидва під тимчасовим захистом.
Нерухомість подарував.
Закордонний паспорт досить "свіжий", ще 5 років в мене є.
Є сестра, теж за кордоном, одна з вищих освіт в неї - фармацевт, тож військовозобов'язана.
За перехідними положеннями оновити дані мають ті хто стоїть на обліку/ті хо знятий у зв'язку з виїздом за кордон. (я знятий за н. 342)
І тільки після "оголошення мобілізації" всі інші військовозобов'язані.
Питання:
1. Чи треба новому власнику нерухомості зняти мене з реєстрації в ЦНАПі, щоб не було адреси як такої в Україні? (про всяк випадок, щоб не було адреси куди надсилати вимоги/повістки)
2. Чи треба мені ставати на консульський/військовий облік за кордоном?
3. Чи треба оновлювати дані після "подовження мобілізації" (надіслати на ел. скриньку міноборони наприклад), бо "резерв+" не довіряю і скоріше за все отримаю статус "в розшуку" бо не на обліку і зняли мене в Донецьку?
4. Якщо мене дістануть і тут, як оформити відстрочку не повертаючись в країну? Бо всі підстави в мене є. Я розумію, що можна поставити батька на консульський облік, взяти довідку і повернутись, але мене не випустять доки не оформлю відстрочку, а це може зайняти багато часу і тому це не варіант.
5. Які наслідки будуть за 5 років, коли треба буде робити паспорт, якщо не зв'язуватись взагалі ні з яким обліком (ані консульським, ані військовим)?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Іване!
Так.
Взяття людини на тимчасовий консульський облік відбувається у добровільному порядку.
Дані потрібно оновлювати громадянам які перебувають на обліку в ТЦК. Проте Ви підлягаєте поновленню на обліку у зв'язку з тим, що були зняті через непридатність до служби лише у мирний час. Щодо оголошення мобілізації, то її строк продовжують кожні три місяці, тобто це може бути розцінено саме, як "оголошення".
У подальшому це буде можливо через електроний кабінет у Резерв+.
Це питання, оскільки невідомо, що відбудеться за ці 5 років.
Станом на сьогодня при оформленні паспорту за кордоном Ви повинні пред'явити чинний ВОД, так само, як і при зверненні до консульства за будь якими питаннями.
З повагою, адвокат Айвазян.