Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Є 2 окремі земельні ділянки на яких розташовані багатоквартирні будинки. Моя земельна ділянка знаходиться в постійному користуванні. Сусідня в строковій оренді. У сусідів до їх будинку є 3 окремі заїзди. Вони їх перекривають решітками та починають всі виїзжати та заїзжати по нашій земельній ділянці до б потрапити до своїх помешкань. Це створює нам величезні незручності. Як зобов'язати сусідів демонтувати свої огорожі, що б вони їздили своєю земельною ділянкою. Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Любов!
Досудовий порядок розгляду спору:
У випадку виникнення спору щодо додержання громадянами правил добросусідства, передбачено досудовий порядок шляхом звернення землевласника (землекористувача) у відповідну сільську, селищну, міську раду із заявою.
Подана заява розглядається у тижневий строк з дня подання, за участю зацікавлених сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. У разі відсутності однієї зі сторін при першому вирішенні питання і відсутності офіційної згоди на розгляд питання розгляд спору переноситься. Повторне відкладання розгляду спору може мати місце лише з поважних причин. Відсутність однієї із сторін без поважних причин при повторному розгляді земельного спору не зупиняє його розгляд і прийняття рішення.
У рішенні органу місцевого самоврядування або центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, визначається порядок його виконання.
Рішення передається сторонам у триденний строк з дня його прийняття.
За наслідками розгляду спору приймається рішення, виконання якого здійснюється органом, який прийняв це рішення.
Спори щодо додержання правил добросусідства – обов’язку власників і землекористувачів обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення розглядаються судами і в тому разі, коли вони попередньо не розглядалися відповідними органами місцевого самоврядування.
Однак, перш ніж звертатися до суду, на доказ того, що Ваше право порушено, необхідно зібрати такі документи, як акт перевірки, експертний висновок тощо.
Зафіксувати порушення земельного законодавства мають право:
Судовий порядок розгляду спору з приводу порушення правил добросусідства при користуванні землею:
Позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Предмет доказування:
Приблизний перелік необхідних доказів:
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Порушення_правил_добросусідства_при_користуванні_землею#:~:text=У%20випадку%20виникнення%20спору%20щодо,селищну%2C%20міську%20раду%20із%20заявою.
З повагою, адвокат Айвазян.