Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Колись я закінчив бакалаврат і вчився на магістратурі, але не закінчив її, бо мене виключили з університету. Тобто диплом магістра я так і не отримав.
Підкажіть, будь ласка, вступаючи зараз на магістра в інший університет на іншу спеціальність буде надавати мені право на відсрочку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (11)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Згідно ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Ви повинні мати право на відстрочку навчаючись на магістратурі, адже Ви здобуватимете рівень освіти, який є вищим за раніше здобутий (бакалавр).
АЛЕ, на жаль, керівники закладів освіти керуються рекомендаційним листом МОН (не є нормативно-правовим актом, має лише роз’яснювальний, інформаційний характер і не встановлює правових норм) розцінюють це як непослідовність здобуття освіти. В їхньому розумінні для збереження послідовності освіти - студент повинен ПОНОВЛЮВАТИСЬ у закладі освіти, а не повторно вступати.
Тому, якщо вступивши на магістра до іншого ВНЗ у Вас буде статус поновлено - Ви матимете право на відстрочку.
".. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: 1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за РАНІШЕ ЗДОБУТИЙ рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."
Згідно частини 2 статті 10 ЗУ "Про освіту"
Рівнями освіти є:
Отже, спеціальність та вік не мають значення, але щоб мати право на відстрочку Ви повинні здобувати рівень освіти, що є вищим за попередній. Тому, якщо Ви відрахувались з магістратури та не отримали диплом магістра - при повторному вступі на магістратуру - згідно закону Ви повинні мати право на відстрочку.
1. Заяву про відстрочку (Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)
2. Довідку про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)
3. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Як бачите, головним документом для оформлення відстрочки є саме довідка з ЄДБО, яка формується відповідальними особами ВНЗ.
Якщо в довідці буде зазначено, що послідовність освіти зберігається - тоді Ви можете сміливо йти до ТЦК та оформлювати відстрочку.
Якщо в довідці з ЄДБО зазначено, що Ви порушуєте послідовність освіти - Ви можете оскаржити дане рішення ВНЗ у судовому порядку
Якщо Ви не готові судитися із закладом освіти - Вам потрібно розглянути інші підстави для відстрочки передбачені статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
На жаль, Згідно Наказу МОН № 910 від 24.06.2024 року: https://ips.ligazakon.net/document/RE42290?from=legislation&hide=true тимчасово до 01 січня 2025 року призупиняється поновлення (включаючи допуск до освітнього процесу після завершення строку переривання навчання) на денну або дуальну форми здобуття освіти, крім наступних категорій осіб:
Тому Вам потрібно перед вступом проконсультаватися з ВНЗ чи будуть слідувати рекомендаціям МОН та який у Вас буде статус після вступу до навчання.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую за відповідьТобто, я правильно зрозумів, що мені необхідно буде спитати у ВНЗ, в який я вступаю, чи в тій довідці з ЄДБО буде зазначено, що послідовність освіти зберігається, чи як?
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, все вірно.
Коли Ви буде вступати до нового ВНЗ спитайте чи це буде рахуватись як поновлення до ВНЗ чи як поворний вступ. І також запитайте чи сформують вони довідку ЄДБО в якій вказано, що послідовність не порушена.
Я зрозумів. Дякую!
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБудь ласка! Успіхів Вам!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Якщо ви будетет відраховані, відповідно не здобули освіти. Тому у разі поновлення або вступу у інший ВНЗ на магістратуру ви будете мати право на відстрочку. Але є ЛИСТ МОН який , зазначає протилежне, тому це питання буде вирішуватись у судовому порядку.
Це врегулбовано ЗУ про освіту. Лист не є законом. тому у разі відмови,це можно буде оскарждити у суді. Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах, повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.відмову можно оскаржити у судовому порядку. У разі поновлення, ви будете мати право на відстрочку, у разі відмови, треба буде відстоювати своє право у судовому порядку.
У зв'язку зі змінами підстава виглядає так:
Послідовність вищої освіти у вашому випадку зберігається.
Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів
Студентський квиток
Наказ про зарахування до навчального закладу
Довідка з навчального закладу Форми 20.
довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ( https://info.edbo.gov.ua/check-person/ )
Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом, чек про оплату навчання
Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття, і вона залишилась доказом її подачі.
Пунктом 63 Пастанови 560 передбачено у разі подачі заяви на відстрочку на ВЛК не мають право направляти. Тому при вступі, одразу подавайте заяву.
Зразок заяви додається
Дякую за відповідь, корисна інформація.Чи є в даному випадку вірогідність, що у мене вийде проконсультуватися з ВНЗ до того, як я вступлю і в тій довідці з Єдиної Державній Електронної Базі з питань освіти буде вказано, що збережена послідовність навчання і я матиму право на вісдрочку.Я зараз отримав виписку у мене там лише моя школа та бакалаврат, а та магістратура, яку я не закінчив, там навіть не згадана.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіОсь з цих підстав ви і будете мати право на відстрочку, тому що ваша освіта вважається не здобутою і вона не відображається , а лист МОн зазначає протилежне. У разі отримання довідки де буде зазначено що послідовність порушенна, подавайте всеодно заяву на відстрочку, у разі відмови звертайтесь до суду.
Ой, я перепрошую, там у виписці була друга сторінка і на ній вказано, що я відрахований. Але алгоритм моїх дій той самий?
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіТак такий самий. Головне, що ви не здобули освіту.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ВИ НЕ БУДЕТЕ МАТИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
СПОЧАТКУ ТРЕБА ПЕРЕВІРИТИ ПРО СЕБЕ ІНФОРМАЦІЮ В ЄДЕБО.
ЯКЩО ТАМ БУДЕ ІНФОРМАЦІЯ, ЩО ВИ ПОРУШУЄТЕ ПОСЛІДОВНІСТЬ , СПРОБУВАТИ ЦЕ ОСКАРЖИТИ.
ДЛЯ ПОЧАТКУ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ЗА РОЗЯСНЕННЯМ ТА ВИМОГОЮ ПРО ЗМІНУ ІНФОРМАЦІЇ В РЕЄСТРІ ДО МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ.
Закон України
"Про освіту "
Стаття 74. Єдина державна електронна база з питань освіти
5. Держателем Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти (далі - держатель Електронної бази) є центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, що здійснює організаційні заходи, пов’язані із забезпеченням функціонування Електронної бази та її складових.
Власником Електронної бази є держава в особі центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Адміністратором Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти (далі - адміністратор Електронної бази) є визначена Кабінетом Міністрів України юридична особа, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
ххх
У системі освіти діє Єдина державна електронна база з питань освіти (далі – ЄДЕБО) - автоматизована система, функціями якої є збір, верифікація, оброблення, зберігання та захист інформації про систему освіти.
Власником ЄДЕБО та виключних майнових прав на її програмне забезпечення є держава. Розпорядником ЄДЕБО є Міністерство освіти і науки України,а технічним адміністратором - державне підприємство «Інфоресурс», що належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України.
Обробка і захист інформації здійснюються в ЄДЕБО відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації, що перебуває у власності держави.
Головним призначенням ЄДЕБО є забезпечення фізичних та юридичних осіб інформацією в галузі освіти.
Лист МОН № 1/9758 від 03.06.24 року "Про особливості формування в ЄДЕБО довідки про здобувача освіти" :
https://ru.osvita.ua/legislation/other/92239/
Цим Листом визначено алгоритм формування Довідки.
ххх
Згідно з вимогами Закону «Про доступ до публічної інформації» відповідь на запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Запитувач має право оскаржити:
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України: «Згідно із пунктом 81 частини першої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення у справах про правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (стаття 2123 «Порушення права на інформацію» (крім порушень права на інформацію відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»)».)