Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 07 липня 2024, питання №114549

Заміна довідки виданої воєнкоматом на військовий квиток.

Доброго вечора. Мені 54 роки. З 7-років та до сьогодні маю проблеми зі здоров'ям, та на цьому фоні був комісован в 1994 році. В воєнкоматі була видана довідка за відсутністю наявності бланка вийськового квитка. З указанням статті комісації, з висновком "не придатний в мирний час, та придатний до нестроєвої у воєний час". Так час йшов, я ходив до 1998 року в воєнкомат як на роботу кожні півроку щоб отримати військовий квиток замість довідки, та кожно разу мене посилали. По настанню мені 28 років, сказали що я вже на .єр нікому не нужний, а тим пачє зі своєю хворобою. Перестав тоді туди ходити зовсім. З'являвся так раз на п'ять років для "успокоєнія своєї дущі". За все це врем'я я так і не зміг замінити цю довідку. Збираюсь на слідуючому тижні відвідати ТЦК, бо після оновлення данних через Резерв+, отримав сповіщення, що потрібно з'явитися для уточнення. Я записався через електронну чергу в ТЦК та йду 10.07.2016р. Суть питання з трьох частин: 1. Чи маю я можливість замінити довідку на війсковий квиток? 2. Чи можуть до мене бути прийняті караючі заходи за не заміну довідки весь попередній час? 3. Чи є передумова при такому відвідуванні ТЦК одразу бути відправленим на ВВК?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Руслана!

    1. Чи маю я можливість замінити довідку на війсковий квиток?

    Маєте.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

    взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;

    якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст — військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;

    зміни категорії щодо військового обов’язку;

    відсутності місця для внесення змін;

    невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;

    втрати (зіпсування);

    виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів Українивід 16 травня 2024 р. № 559.

    2. Чи можуть до мене бути прийняті караючі заходи за не заміну довідки весь попередній час?

    Не бачу підстави для того. Ви "бігали" до ТЦК та виконували свій обов'язок кожні 5 років.

    3. Чи є передумова при такому відвідуванні ТЦК одразу бути відправленим на ВВК?

    Так, Вас однозначно направлять на ВЛК. По-перше, Вам будуть видавати новий ВОД, а по-друге, як обмежено придатний Ви підлягаєте переогляду ВЛК. Чи є в Вас підстава для відстрочки?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України