Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 07 липня 2024, питання №114555

Чи можна оновити дані за кордоном, Через консульство , надіславши дані поштою

Чи можна оновити дані в посольстві України в Німеччині, надіславши дані заказники чи рекомендованим листом.
Без застосунку резерв+ він є добровільним і на мою думку нелегітимним згідно закону про оновлення даних

Відповіді юристів (2)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 9 місяців тому

    Юрист, м. Київ, 3 роки досвіду

    Доброго вечора!

    Особи, які перебувають за кордоном, можуть оновити дані 1) за допомогою додатку Резерв+ , або 2) шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу, зазначену на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку або 3) на офіційний номер телефону, зазначений на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку.

    Якщо Ви не хочете встановлювати додаток Резерв+, у Вас залишається два варіанти - або зателефонувати в ТЦК або написати їм на електронну пошту.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Відповідно до підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону 11 квітня 2024 року № 3633-IX громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    • у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАП , або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);
    • у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

    Реєстрація у «Резерв+» є добровільною. А отже, нести відповідальність (як кримінальну так і адміністративну) за відсутність цього додатку особа не буде. Вона може оновити свої персональні дані (оскільки перебуває за кордоном) шляхом надіслання повідомлення на електронну адресу ТЦК та СП.

    Після оновлення даних, військовозобов’язані можуть отримати повістки.

    Щодо тих, хто проживає за кордоном та оновив дані електронною поштою, виклику до ТЦКПС ще алгоритму немає. Чи будуть їх викликати до ТЦК та СП, невідомо. Логічно, що якщо Ви вкажете іноземну реєстрацію, туди надсилати повістки точно не будуть та за Постановою №560 такого порядку не передбачено. Електронною поштою також не передбачено надіслання повісток.

    ПІСЛЯ ОНОВЛЕННЯ ДАНИХ, ПІДСТАВ ПРИТЯГУВАТИ ВАС ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ НЕ БУДЕ.

    Реєстрація у «Резерв+» є добровільною.

    ВКАЗУЙТЕ РЕАЛЬНУ АДРЕСУ ЗА КОРДОНОМ.

    АЛГОРИТМУ НАДАННЯ ПОВІСТОК ЗА КОРДОН НЕ ІСНУЄ.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України