Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 11 липня 2024, питання №115097

Визнання утримання дитини нерідним батьком

Доброго дня. Цікавить наболіле питання щодо визнання утримання моєї дитини від попереднього шлюбу нерідним батьком (вітчимом).
У шлюбі з другим чоловіком з 2014 року. Зараз маємо ще двох синів. Маємо статус багатодітної родини, але від мобілізації це не звільняє.
Хочу подати до суду для визнання утримання дитини нерідним батьком.
Проживаємо і прописані всі в одному будинку.
Аліменти біологічний батько не сплачує та має заборгованість 235000 грн .В житті дитини участь не приймає. Я зараз в декретній відпустці по народженню дитини до 3-х років, тобто ніяк матеріально не забезпечую родину. Всі витрати на нашу родину лягають на плечі другого чоловіка.
Всі юристи говорять по різному. Одні запевняють, що цього досить для відстрочки від мобілізації, інші говорять , що потрібно звертатись до суду для встановлення факту утримання. На суд готова, але не знаю як правильно скласти заяву та які ще можна додати документи для позитивного рішення суду

Відповіді юристів (2)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 4 місяці тому

    Юрист, м. Вінниця, 17 років досвіду

    Доброго дня. Щоб довести факт утримання дитини нерідним батьком в судовому порядку Вам потрібно буде позбавити рідного батька батьківських прав.

    Статусу багатодітної родини мало бути достатньо. Якщо потрібна детальна консультація чи підготовка позову звертайтесь через профіль.
    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Для оформлення відстрочки чоловіку потрібно надати до ТЦК 3 свідоцтва про народження, в якому він буд зазначений, як батько. В іншому випадку йому відмовлять у оформленні відстрочки.

    Потрібно позбавити біологічного батька батьківських прав, а потім усиновити дитину.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України