Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 11 липня 2024, питання №115114

Розлученя та побачення з дитиною.

Доброго дня. Розлучені, маємо спільну доньку 4 роки. Не могли знайти спільного рішення що до зустрічей з нею батька. То він подав заяву що виділили йому дні побачень. Я знижи не згодна. Чи можу я подати зустрічну заяву щодо цих днів. Та що мені може бути якщо я перешкоджатиму їм бачитися? Він погано впливає на дитину.

Відповіді юристів (3)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    В кінцевому підсумку Вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторія!

    Ви можете подати зустрічний позов.

    Батьки мають рівні права щодо виховання дитини.

    За невиконання рішення суду будете притянуті до кримінальної відповідальності.

    Якщо батько погано впливає на дитину - звертайтесь до органу опіки та піклування.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 місяці тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Вітаю ! В залежності від того, чи не сплив строк подання зустрічного позову, Ви можете його подати. Хоча я не бачу різниці між поданням зустрічного позову і поданням заперечень на позов батька дитини, в якому Ви викладаєте свої аргументи бачення режиму зустрічі батька з дитиною, врахувавши як оточення батька дитини, умови для утримання та розвитку дитини (коли вона з батьком), так і пору доби (день, ніч), і пору року, наявність канікул, зустрічі у Вашій присутності чи без такої, кількість днів, ночей, вихідних, свят тощо. Також наводите доводи і підкріплюєте їх доказами того, що батько погано впливає на дитину, це повинно бути враховано судом, але повністю ізолювати дитину від батька не вдасться.

    Так як, такі зустрічі не привілегія і не право, але обов*язок батька, бо одним із батьківських обов*язків є виховання дитини, а для цього бажано зустрічатися очно.

    У випадку створення перешкод у таких зустрічах Вас, звісно ж, НЕ МОЖУТЬ, притягнути до кримінальної відповідальності, бо вона не передбачена кримінальним законом. Ви не є посадовою (службовою) особою, а отже нести крим. відповідальніть за УМИСНЕ невиконання судового рішення не можете.

    У випадку перешкоджання, з Вас може бути стягнута моральна шкода, якщо батько дитини доведе це у суді, сума не космічна, але...

    Крім цього, за гарного спеціаліста в галузі права, такі перешкоджання можуть бути витлумачені в суді як не виконання батьківського обов*язку матір*ю, тому раджу ліпше оцінювати свої емоції і обов*язки, щоб не ставити під ризики самі батьківські права матері.

    0503028645


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України