Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 14 липня 2024, питання №115390

Консультація щодо мобілізації: уточнення прав та обов'язків призовника

Вітаю,

Мене звати Олексій, і я хотів би проконсультуватися щодо своєї ситуації у зв'язку з мобілізацією. Мені 20 років, у мене є приписне свідоцтво, тому я є призовником і студентом університету, що дає мені відстрочку від призову до армії. Однак, як я розумію, ця відстрочка для мене неактуальна, оскільки мені менше 25 років.

Сьогодні планую оновити свої дані через електронний кабінет. Проте мене хвилює можливість отримання повісток від ТЦК. Наскільки мені відомо, існує три типи повісток: для уточнення даних, для проходження ВЛК та для відправлення на фронт.

З моїм оновленням даних через застосунок, я не маю отримувати повістку для уточнення даних, оскільки в цьому не буде потреби.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 07.06.24 №675, чоловіки до 25 років, які є призовниками, не направляються на ВЛК, якщо тільки вони не виявлять бажання добровільно. Таким чином, мене не можуть направити на ВЛК без моєї згоди, а отже, і немає сенсу надсилати мені повістку для проходження ВЛК.

Однак я розумію, що система може бути неідеальною, і можуть виникнути помилки в облікових записах.

Чи могли б ви підтвердити правильність мого розуміння поточного законодавства та моїх прав? Чи правильно я зрозумів, що мені не можуть надсилати жодної повістки? Що мені робити у разі отримання повістки для уточнення даних або для проходження ВЛК?

Ваша відповідь допоможе мені зрозуміти ймовірність отримання повістки та як діяти у такому випадку. Заздалегідь дякую за допомогу.

З повагою,
Олексій

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Євгене!

    Вже відповів Вам у іншому Вашому питанні. Ще раз хочу наголосити, що Вам не потрібно хвилюватись.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України