Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 15 липня 2024, питання №115445 500₴

Чи потрібно оновлювати данні не придатний до військової служби з виключеням з військового обліку до 16 липня

Доброго дня. У мене питання:
-я визнаний не придатний до військової служби з виключеням з військового обліку по стану здоровʼя . Проходив влк У 2022 році. Знаходжусь за кордоном, мені потрібно оновлювати данні до 16 липня ? Якщо не оновлю будуть приходити штрафи ?

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%

    Доброго дня, Артеме!

    Вам не потрібно оновлювати дані, оскільки Ви були виключені з військового обліку у зв'язку з непридатністю до проходження військової служби та є невійськовозобов'язаним, який не перебуває на обліку в ТЦК.

    Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності з 18 травня цього року:

    II. Прикінцеві та перехідні положення

    2. Установити, що:

    1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:

    громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, стати на військовий облік громадян України;

    громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);

    у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності)".

    Згідно із Законом України "Про військовий обов'язок та військову службу":

    9. Щодо військового обов’язку громадяни України поділяються на такі категорії:

    допризовники - особи, які підлягають взяттю на військовий облік;призовники - особи, які взяті на військовий облік;військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;військовозобов’язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

    Стаття 27. Зарахування в запас. Категорії запасу

    1. У запас Збройних Сил України та інших військових формувань зараховуються громадяни України, які придатні за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний або воєнний час і не досягли граничного віку перебування в запасі. Вони перебувають на військовому обліку в відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки та відповідних органах інших військових формувань.

    Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього.

    6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

    1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

    2) припинили громадянство України;

    3) визнані непридатними до військової служби;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Артем Клієнт 4 місяці тому

    якщо я перетинав кордон в Україну у 2022 та у 2023 році то моя інформація уже була відображена в реєстрі ?

    Чи може по якимсь причинам прийти мені повістка або штраф після 16 липня з тцк ? Якщо буду їхати в Україну то доведеться оновлювати дані в тцк щоб отримати код для перетину кордону знову ? В Резерв + не реєструвався …дякую за відповідь.

    • Айвазян Юрій Климентійович
      якщо я перетинав кордон в Україну у 2022 та у 2023 році то моя інформація уже була відображена в реєстрі ?

      ДПСУ є одним з органів, який повинен надавати відповідну інформацію до Реєстру.

      Чи може по якимсь причинам прийти мені повістка або штраф після 16 липня з тцк ?

      Я не бачу такої причини, оскільки Ви виключені з обліку та є невійськовозобов'язаним.

      Якщо буду їхати в Україну то доведеться оновлювати дані в тцк щоб отримати код для перетину кордону знову?

      Так, така практика станом на зараз присутня на кордоні. Прикордонники не пропускають чоловіків, які виключені з обліку без "штрих-коду" у ВОД.

      В Резерв + не реєструвався

      І не повинні були. Крім того, даний додаток містисть у собі багато "подарунків". Після встановлення Резерв+ у багатьох чоловіків виникають питання, які практично неможливо вирішити без відвідування ТЦК.

      З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олександрович
    25%

    ВІТАЮ ВАС, пане АРТЕМ!

    Оновлювати дані Вам однозначно не треба, бо Ви не перебуваєте на військовому обліку та не є військовозобов"язаним.

    Наразі вимагають оновити дані на підставі абзацу 4 пункту1 частини 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення"Закону № 3633-IX (більш відомого як законопроект № 10449), який набув чинності з 18.05.2024 р.

    Ця норма передбачає обов"язок оновити дані від осіб, які ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ.

    Такою особою Ви не є і обов"язків по оновленню (юридично правильна назва процедури - "уточнення даних") у Вас 100 % не виникає.

    2. Установити, що:

    1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:

    • громадяни чоловічої статі, які мають спеціальні звання (класні чини) та проходять службу в Національній поліції України, Державному бюро розслідувань, Службі судової охорони, Бюро економічної безпеки України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній кримінально-виконавчій службі України, Національному антикорупційному бюро України, органах прокуратури, центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом стати на військовий облік військовозобов’язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки за своїм місцем проживання;
    • громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, стати на військовий облік громадян України;
    • громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:
    • у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);
    • у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);

    ОТЖЕ, Вам дані оновлювати не треба, бо Ви виключені з обліку.

    Проте, ніхто в наш час не застрахований від беззаконня. Але, у Вашому випадку - даю майже 100 % гарантію, що навіть якщо хтось з якогось дива чи помилково випише штраф - Ви його скасуєте через суд майже гарантійно. Юрист як і лікар, на жаль, 100 % гарантії дати не може. Звісно, якщо такий юрист порядний і відповідальний. Бо рішення приймає все ж суддя.

    Живіть спокійно в цивілізованій країні де шанують закон і демократію... дихайте повітрям свободи!

    Хай Вам щастить!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Дерій Владислав Олегович
    25%

    Вітаю Вас!

    Уточнювати дані не потрібно і виписувати штрафи Вам не мають права, адже відповідно до Прикінцевих та перехідних положень закону ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (набув чинності 18 травня) лише громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.

    Проте, існує один неприємний момент - бувають випадки коли ТЦК не вносили інформацію про виключення до Реєстру військовозобов'язаних і в Резерв+ відображалось, що людина перебуває на обліку або взагалі були відсутні про неї відомості в Реєстрі

    В такому випадку Вам потрібно особисто або рекомендованим листом з описом вкладненого повідомити РТЦК, щоб вони оновили інформацію про Вас. Надайте копії військово-облікового документа. Також можете звернутись до технічної підтримки додатку Реєстр+, можливо вони щось наплутали.

    Наступні Ваші кроки залежать від письмової відповіді ТЦК на Ваше звернення.

    Так як Ви виключені з військового обліку - відповідно Ви вже не перебуваєте на військовому обліку та є невійськовозобов'язаним, тому у Вас немає необхідності оновлювати дані.

    Те, що РТЦК не вніс дані до Реєстру - це не Ваша вина.

    Проте, якщо на вулиці Ви зустрінетсь з представниками ТЦК та вони в базі побачать, що Ви стоїте на військовому обліку, а по документах - виключений, Вам можуть вручити повістку на уточнення даних, а за відмову від неї доставити до ТЦК

    Дізнатись про те, які відомості про Вас є в Реєстрі військовозобов'язаних можна в ЦНАП або через Реєстр+.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    З юридичної точки зору, Ви не перебуваєте на військовому обліку, відповідно не повинні уточнювати свої військово-облікові дані.

    18 травня законодавство передбачатиме, що:

    "...громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані..."

    И вообще как то с ними взаимодействовать?

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

    ...

    6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

    ...

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

    Виключена з військового обліку особа не має обов'язків уточнювати дані та на неї не поширюється законодавства у сфері мобілізації.

    Щодо мобілізації, то Вам не можуть і не мають ніякого права навіть вручити повістку про явку, не говорячи про мобілізацію або ВЛК. Втім, на жаль, повістку можуть вручити будь-кому, в чому не один раз пересвідчувався на своїй практиці. Думаю це і стало предметом Вашого питання та мотивуючим фактором звернутися до юристів платформи. Тим не менше, це не повинно Вас хвилювати. Ви визнані непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку один раз, остаточно. Жодних переглядів по неправильній процедурі чи щось на кшталт цього - порушення Конституції та законів України.

    Чинне законодавство не передбачає права ставити виключених з обліку за станом здоров'я на повторний військовий облік за бажанням окремих нешанованих українцями громадян, не хвилюйтеся. Органи державної влади, на відміну від громадян, сповідують принцип - дозволено все, що прямо передбачено законом.

    Якщо Ви маєте на руках всі документи про виключення з військового обліку - Вам немає про що турбуватися. Ви не зобов'язані виконувати незаконні дії та вимоги органів влади та їх посадових осіб. Ви вже невійськовозобов'язаний!

    КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)

    Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

    Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

    Якщо "Оберіг" не передбачає даниз відомостей, я б порадив Вам спробувати подати на адресу ТЦК та СП листа щодо внесення інформації про визнання Вас непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку до реєстру "Оберіг". І поки нікуди не ходити і нічого не оновлювати. Подайте заяву та чекайте відповіді від ТЦК та СП. У заяві вкажіть свій статус "невійськовозобов'язаний"!!!

    Щодо спілкування з ТЦК та СП, то вище я описав Ваш статус, Ви невійськовозобов'язаний, Вам ніхто не має права вручити навіть повістку. Але у Реєстрі буде битися Ваш статус "військовозобов'язаного". Потрібно спробувати врегулювати цей момент. Подайте письмову заяву, далі - направте адвокатський запит, за потреби - подавайте позов до суду про зобов'язання вчинити певні дії - внести інформацію про Вашу непридатність з виключенням з військового обліку до системи "Оберіг".

    З повагою!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ - НЕ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНІ, ТОМУ НЕ ПОВИННІ ОНОВЛЮВАТИ ДАНІ.

    ЯКЩО ВИ ДІЙСНО ХВОРА ЛЮДИНА ТА ОТРИМАЛИ ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБОІКУ ЗГІДНО ПРОЦЕДУРІ, ТО ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ ПОВИННА БУТИ В "ОБЕРІГУ " - ПРИКОРДОННИКИ ЇЇ ПОБАЧАТЬ І ВИ БЕЗ ПЕРЕШКОД ЗМОЖЕТЕ ПЕРЕТНУТИ КОРДОН ПРИ ВИЇЗДІ З УКРАЇНИ.

    ЗАРАЗ НА КОРДОНІ ДОДАТКОВО ТРЕБА МАТИ ДІЮЧИЙ ВОД ТА ДОВІДКУ ВІД ТЦКСП ПРО ВІДСТРОЧКУ АБО ПОЗНАЧКУ У ВОД.

    ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ВІД 06.07.2024:

    https://dpsu.gov.ua/ua/news/Nayavnist-viyskovo-obl...

    16 липня спливає встановлений Законом України № 3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.

    З цим пов’язана і реалізація Державною прикордонною службою України в повному обсязі вимог пункту 17 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.

    Враховуючи це, починаючи з 00.00 17 липня під час перетинання державного кордону України на виїзд прикордонники перевірятимуть в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікові документи.

    У разі відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовлятимуть у перетині державного кордону на виїзд з України.

    При цьому зазначимо, що категорії осіб, яким відповідно до Правил перетину кордону громадянами України дозволено виїзд з України, на даний час не змінилися.

    Окремо нагадаємо, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації в військово-облікових документах про отримання такої відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за формою, визначеною у додатку 6 до вищезазначеного Порядку.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України