Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.
Служив в ЗСУ, був звільнений за сімейними обставинами (причин на відстрочку вже нема). Оновив дані в Резерв+ і пише "не військовозобов'язаний" , причина зняття/виключення: військовослужбовці.
Що це означає і що очікувати при зустрічі з ТЦКтаСП?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
ТЦК не внесли необхідну інформацію в Реєстр військовозобов'язаних, тому про Вас неактуальні дані в Резерв+
При зустрічі з ТЦК - Вам вручать повістку на уточнення даних, а якщо відмовитесь від неї, то поліцейський, який входить в групу оповіщення може Вас затримати та доставити в ТЦК.
Щоб Вас не мобілізували Ви повинні мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Згідно пункту 54 постанови КМУ 560 Під час перевірки військово-облікового документа: уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний назвати своє прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред’явити посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком) ;
поліцейські та представники органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби відрекомендовуються у порядку , визначеному наказами керівників Національної поліції та Держприкордонслужби відповідно.
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.
Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть на законних підставах затримати громадянина та доставити його до ТЦК.
Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити Ваших родичів та Вашого правозахисника (або центр безоплатної правової допомоги)
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВІТАЮ ВАС, пане МАКСИМЕ!
Це означає, що коли Ви звільнилися з військової служби, в Реєстр внесли відомості у В/ч про це.
А от ТЦК - дармоїди. Бо не внесли Вас у Реєстр як особу, що перебуває у них на військовому обліку.
У Вас на руках є військовий квиток з відміткою про прийняття на облік після звільнення з військової служби? Чи Ви не вставали на облік і я дарма катаю бочку на ТЦК?
Якщо є відмітка про прийняття на облік - все ок. ТЦК знає, що вони не всі дані внесли. Якщо немає, можуть розглядати Вас як особу, яка не встала на військовий облік після демобілізації і виписати повістку на явку до ТЦК для постановки на військовий облік.
В умовах коли немає права на відстрочку, щиро не рекомендую піднімати скандал та вимагати актуалізувати дані. Бо дані вони актуалізують, але й знову в армію Вас можуть відправити з легкістю, бо звільнення не є підставою для немобілізації знову.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіТоді це недопрацювання ТЦК. Треба писати заяву про включення відомостей про облік до Реєстру.
Якщо звісно у Вас є право на відстрочку чи бронь, бо якщо нагадаєте про себе ТЦК - вони з радістю почнуть вживати заходи щодо Вашої мобілізації.
Згідно з пунктами 1 - 5 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 передбачено:
Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.
Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним.
...
У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.
При цьому, згідно з пунктом 12 частини 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3633-20#Text
військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа;
Тому може існувати варіант в якому без звернення до суду внести зміни не вдасться.
Хоча у більшості випадків клієнтів - вони зверталися із листами до ТЦК і протягом місяця дані виправляли. Навіть електронною поштою. Але це був м. Київ.
Якщо ТЦК буде проявляти бездіяльність. Можна оскаржити дії РТЦК та СП спочатку до обласного ТЦК (для областей) або до ТЦК м. Києва (для РТЦК районів м. Києва).
Строк звернення до суду - 6 місяців з дати порушення прав. Проте бажано подавати трохи раніше, щоб справу не залишили без розгляду по строкам, обліковуючи не з дати коли мали б відповісти протягом місяця, а наприклад відповідно до постанови КМУ № 559, протягом 5 днів з дня отримання заяви.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 9 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" та Постанову КМУ № 559 від 16.05.2024 р.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1951-19#Text
Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:
ОТЖЕ, рекомендую такий порядок дій:
1) спочатку спробувати звернутися до служби підтримки в Резерв+ (окремим людям допомагає, але можуть сказати - зверніться до ТЦК).
2) звернутися до ТЦК та СП електронною поштою із відповідною заявою (поштові адреси ТЦК за гіперпосиланням на цьому тексті), посвідченою разом з документами відсканованими Вашим електронним цифровим підписом. Документ за допомогою ЕЦП України можна посвідчити на сайті Міністерства цифрової трансформації України безкоштовно.
https://czo.gov.ua/sign
3) Якщо не нададуть відповідь і проігнорують. Можна спробувати направити в ТЦК незасвідчені копії документів і заяву.
4) Якщо надійде відповідь, що документи треба посвідчити - тоді вже посвідчити підписи на Заяві та копії документів нотаріально і - направити через Укрпошту рекомендованим листом з описом вкладення та ПАПЕРОВИМ (не смс-кою) повідомленням про вручення.
Якщо відмовлять, не змінять дані та / або взагалі проігнорують у місячний термін, відведений Законом України "Про звернення громадян" - Ви можете звернутися дистанційно до окружного адміністративного суду з відповідним позовом про визнання дій / бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії - в якому просити зобов"язати ТЦК внести відповідні відомості в Реєстр.
Система "Електронний суд" дозволяє за допомогою ЕЦП надавати довіреності на ведення справ у судах своїм представникам та самостійно подавати і підписувати ЕЦП позовні заяви до суду, мати актуальну інформацію щодо справ, які існують щодо Вас в судах України.
Дуже зручна річ. Усі фахові юристи та адвокати такою наразі користуються. https://cabinet.court.gov.ua/
Без цього досить високі ризики того, що Вас при перевірці документів на вокзалі чи ще десь - "скруте" ("бусифікує") патруль оповіщення ТЦК та доставить до місцевого ТЦК для психологічної і фізичної обробки з метою проходження ВЛК і направлення в армію по мобілізації. Декого навіть умудрялися добровольцями записувати під тиском і обіцянками відпустити до дому.
А документи раніше видані при цьому вони взагалі можуть забрати силою та знищити. І Ви ніколи в житті не доведете, що у Вас такі документи були (звісно, якщо завчасно не будете мати їх копії, посвідчені нотаріально - сховані у родичів / у іншому надійному місці).
На жаль таке дике життя наразі маємо. ТЦК увібрало в себе найгірші якості та властивості, які мали раніше ліквідовані як антинародні органи типу ДАІ, міліції та ін. До речі сумно чи смішно, але за свідченнями громадян України - в ТЦК наразі як раз колишні працівники міліції, звільнені за грубі порушення закону, тортури і катування людей - і працюють. Тому й методи роботи відповідні (припускаю). Бо жоден з моїх знайомих, які служили в ЗСУ і комісовані , але психічно здорові та морально стійкі - не захотіли йти служити в ТЦК, пояснюючи - "Я був у тому пеклі і не хочу брати на себе гріх відповідальності за інших, яких туди відправлятиму". Це дійсно нормальна позиція військового. Тому розуміємо які моральні якості у тих, кого такі питання не турбують і вони готові відправляти кого завгодно - з відкритою формою туберкульозу, діабетиків без пальців та ін. (це не плітки, а реальні люди, яких присилають командирам в бойові підрозділи).
Щасти Вам!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Максиме!
Скорше за все, дані підтягнулись некоректно, оскільки ТЦК після звільнення не внесли до Реєстру інформацію щодо Вашого взяття на облік військовозобов'язаного.
При зустрічі з ТЦК та СП Вам видадуть повістку на уточнення даних. Крім того, після 16 липня Ви можете отримати повістку рекомендованим листом на адресу, яку вказали при оновлені даних.
Відповідно до Постанови КМУ №560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
49. У період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.
У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.
Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ надсилається адресату не пізніше ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:
1) у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
Що з Вашою підставою для відстрочки? Ви зазначаєте, що її більше немає, з якої причини? Можливо є шанс знайти вихід з цієї ситуації?
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Це означає, що уповноважені працівники ТЦК та СП не внесли до системи відомості про звільнення Вас з військової служби. Нічого страшного, насправді. При зустрічі з ТЦК Вас очікує повістка до ТЦК про уточнення військово-облікових даних. Далі, якщо Ви не матимете права на відстрочку, Ви можете бути мобілізованим, на жаль.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 16 травня 2024 р. № 560Київ
Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.
Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З повагою!
Адвокат, м. Київ, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня! Давайте розглянемо вашу ситуацію детальніше.
Що означає статус "не військовозобов'язаний" з причиною "військовослужбовці":Це може означати, що ваші дані в системі ще не оновлені належним чином після вашого звільнення з військової служби. Можливо, система все ще розглядає вас як військовослужбовця, який був звільнений за певними обставинами, і тому ви зараз позначені як "не військовозобов'язаний".
Що очікувати при зустрічі з ТЦКтаСП (Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки):- Перевірка документів: Вас попросять надати всі необхідні документи, що підтверджують ваше звільнення зі Збройних Сил України, а також документи, що підтверджують причину вашого звільнення.
- Оновлення даних: Працівники ТЦКтаСП можуть оновити ваші дані в системі, щоб відобразити ваш актуальний статус. Це включає зміну статусу з "не військовозобов'язаний" на той, що відповідає вашій поточній ситуації (наприклад, резервіст або військовозобов'язаний).
- Оформлення нових документів: Вам можуть видати новий військовий квиток або інший документ, який підтверджує ваш оновлений статус.
- Подальші дії: Залежно від вашого поточного стану здоров'я та сімейних обставин, вам можуть запропонувати повернутися до військової служби, стати на облік як резервіст або залишити вас у статусі військовозобов'язаного з відстрочкою.
Рекомендації:- Підготуйте документи:
- Свідоцтво про звільнення з військової служби.
- Документи, що підтверджують причину вашого звільнення.
- Паспорт громадянина України.
- Ідентифікаційний код.
- Зверніться до ТЦКтаСП: Відвідайте свій місцевий ТЦКтаСП та поясніть свою ситуацію. Надайте всі необхідні документи та поясніть, що ваша ситуація змінилася з моменту звільнення.
- Отримайте консультацію: Якщо у вас виникають питання або сумніви, зверніться за консультацією до юриста або військового консультанта.
Можливі наслідки:- Оновлення обліку: Ваші дані будуть оновлені, і ви будете знати свій актуальний статус.
- Повернення до служби: Якщо ваші обставини змінилися і ви знову підлягаєте призову, вас можуть призвати на військову службу.
- Відстрочка або звільнення від служби: Якщо у вас є підстави для відстрочки або звільнення від служби, це буде відображено у ваших документах.
Підсумок:Ваш поточний статус "не військовозобов'язаний" може бути результатом незавершеного оновлення даних після вашого звільнення з ЗСУ. Зверніться до ТЦКтаСП, щоб уточнити ваш статус та оновити необхідну інформацію. Це дозволить вам зрозуміти свої подальші обов'язки та права.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Це відсутність повної інформації в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Я думаю через декілька тижнів інформація актуалізується.
Згідно Порядку ведення реєстру:
До відомостей про виконання призовником, військовозобов’язаним та резервістом військового обов’язку відносяться дані про:
проходження військової служби;
участь в бойових діях, міжнародних операціях з підтримки миру і безпеки;
виконання військового обов’язку в запасі.
Актуалізація (внесення змін) відомостей Реєстру здійснюється:
в електронному режимі - шляхом інформаційної взаємодії між Реєстром та інформаційно-телекомунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи;
у ручному режимі - шляхом внесення призначеною відповідальною особою за ведення Реєстру відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов’язаних та резервістів, відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку.
Виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Служив в ЗСУ, був звільнений за сімейними обставинами (причин на відстрочку вже нема). Оновив дані в Резерв+ і пише "не військовозобов'язаний" , причина зняття/виключення: військовослужбовці.
Що це означає і що очікувати при зустрічі з ТЦКтаСП?
Це означає, що іфнормація відрізніяюється від інформації зазначеної в реєстрі, зробіть витяг зі штрих кодом зі додатку резерв плюс, можливо при зустрічі з ТЦК це вас убереже від отримання повістки.
Але по факту, ви підлягаєте мобілізації, і у разі виявлення цього , вас буде направолено на ВЛК , після чого якщо вас стан здоров'я буде придатним до військової служби вас мобілізують.
Для уникнення мобілізації раджу мати підстави для вісдтрчоки:
Основне: “Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації