Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 15 липня 2024, питання №115578

Як позбавити батьківських прав

Добрий день
Законодавство про позбавлення батьківських прав почитано. Жоден пункт не підходить. Але батько участі в вихованні не приймає майже 10 років і не контактує з дитиною. Виникають постійні труднощі при оформленні документів для дитини. Батько категорично ні на що не дає дозволи, аби насолити матері. Його не цікавить, що все на благо дитині. Зараз він ухиляється від військової служби. Чи ж можливість подати його в розшук (для позбавлення батьківських прав) чи яким чином отримати судове рішення, що дозволить матері вирішувати усі юридичні питання стосовно дитини самостійно? Дякую

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Світлана!

    В будь якому випадку для позбавлення батька його прав на дітей треба звертатись до суду. Для встановлення підстав такого звернення до суду треба уважно ознайомитись з обставинами, на які Ви посилаєтесь. Без цього не буде предметної відповіді.

    Наприклад, батько не платить аліменти і є великий борг.

    Вам не завадить мати при тому досвдіченного у сімейному праві адвоката. Самі Ви точно не впораєтесь з тим.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 місяці тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Вітаю ! Чому жоден пункт не підходить? Звісно ж, несплата аліментів не є підставою для позбавлення батьківських прав, так як навіть позбавлена батьківських прав особа зобов*язана утримувати дитину, сплачувати аліменти.

    Потрібно найняти фахівця, який розбирається у питаннях, звернутися з його допомогою спочатку до опікунської ради, потім назбирати доказів і до суду. Усе просто. При злісному ухиленні від виконанння батьківського обов*язку по вихованню дитини, такий батько з високою долею вірогідності, буде позбавленний батьківських прав і Ви будете вирішувати усі питання самостійно.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України