Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 22 липня 2024, питання №116134

ПМЖ в Израиле 32 года. Постанова №3633-IX как выполнить .

Добрый день. Я в Израиле с 1992 года, имею гражданство израильское и украинское. Уезжал на ПМЖ оформив все документы, сдал внутренний паспорт и в военкомате сняли и исключили с военного учёта. В советской армии не служил. Как мне выполнить требование об обновлении данных или постановке себя на воинский учет? До 11.04.2024 от людей с ПМЖ не требовали никаких учётов. Сейчас пугают штрафами. За что? Дипустановы, которые должны были бы это делать ничего не делают. Консульство не получало никаких инструкций, как быть с Пмжистами. Сейчас нужно приехать в Украину к тяжелобольному дяде, но все говорят что обратно не выпустят. Что делать в этой ситуации.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    Законодавтсво передбачає наступне:

    Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

    Громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 “Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 49, ст. 2980) стати на військовий облік одним з таких способів:

    1. прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

    2. шляхом подання заяви про взяття на військовий облік у довільній формі разом із відомостями, визначеними додатком 4 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку, через закордонну дипломатичну установу України.

    Заява подається громадянином України закордонній дипломатичній установі України особисто разом із паспортом громадянина України для виїзду за кордон, який після прийняття заяви повертається громадянину України, або засобами поштового зв’язку разом з копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

    Закордонна дипломатична установа України надсилає заяву з визначеними документами відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню або регіональному органу СБУ або відповідному підрозділу розвідувальних органів на їх адресу електронної пошти, яка розміщена на їх офіційному веб-сайті, у семиденний строк".

    Проте, надалі виникає багато питань, наприклад, на підставі яких документів Вас поставлять на облік, якщо Ви не маєте внутрішнього паспорту та ВОД?

    До якого ТЦК Вас візьмуть на облік, якщо у Вас не має місця реєстрації в Україні? Ви ж не будете з Ізраілю їхати та проходити ВЛК в Україні. Куди надсилати Вам повістки, якщо не має місця реєстрації? До Ізраілю?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України