Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 29 липня 2024, питання №116603 340₴

Як отримати відстрочку мобілізації (мобілізаційне розпорядження вже видане), якщо у призовника виявили Гепатит С?

Добрий день!
Брат не зміг оновити дані дистанційно, пішов зробити це очно, в ТЦК. Там, під конвоєм відвезли на ВЛК, написали "придатний" і видали мобілізаційне розпорядження на 01.08.2024, незважаючи на те, що під час проходження ВЛК виявили Гепатит С.
Брат звернувся в інфекційне відділення лікарні, де видали довідку "очікує на терапію". Порадьте, як правильно поступити, щоб отримати відстрочку мобілізації?

Відповіді юристів (5)

    Богун Сергій Павлович
    4.4%

    Доброго дня.

    У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 1 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

    Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.

    Найкраще в цій ситуації - лягти на стаціонарне лікування

    Айвазян Юрій Климентійович
    64.7%

    Доброго дня, Алла!

    Для початку потрібно зрозуміти який перебіг станом на зараз має вищезазначена Вами хвороба брата та побачити медичні документи. Чи направляли брата на додаткове обстеження, чи винесли постанову тільки по результатам аналізів?

    Відповідно до статті 4 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402 придатними з гіпатитом С визнають за наступних обставин:

    "хронічні вірусні гепатити з незначним порушенням функцій або без порушення функції".

    До пункту «в» належать хронічні вірусні гепатити з незначною цитолітичною активністю - підвищення АЛТ < 5 ВМН та з незначним порушенням функцій печінки (загальний білірубін до 30 мкмоль/л).

    До цього ж пункту належить хронічний перебіг вірусних гепатитів без порушення функції печінки та з мінімальною цитолітичною активністю - підвищення трансаміназ до 1,5 МВН.

    Тимчасова непридатнісь у випадку Вашого брата надається у зв'язку із наявністю стану після перенесених гострих, загострення хронічних інфекційних та паразитарних хвороб або хірургічного лікування.

    Отже, Ваш брат може оскаржити постанову ВЛК про "придатність", якщо остання не відповідає стану його здоров'я, проте, процедура оскарження не зупинить мобілізацію, на жаль.

    Для того, аби не бути мобілізованим 01.08.2024 року брату в терміновому порядку потрібно лягти до лікарні на стаціонар.

    Що означає довідка "очікує на терапію"? Коли саме брат повинен потрапити у лікарню?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    5.9%

    Доброго дня!

    Згідно частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    Тому, якщо брат ляже на стаціонарне лікування - це буде поважною причиною неяки по мобілізаційному розпорядженню - проте, брат повинен повідомити про це ТЦК. Але, після стаціонарного лікування він має явитися до ТЦК.

    На час лікування - Вашого брата не мають права мобілізувати. Якщо після закінчення стаціонарного лікування, коли для повного відновлення функцій і працездатності та визначення кінцевого результату захворювання потрібно не менше одного місяця, Ваш брат може бути визнаний тимчасово непридатним до військової служби.

    Щоб брат взагалі не підлягав мобілізації він повинен мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович
    11.8%

    Вітаю!

    Стосовно вірусного гепатиту з незначним порушенням функцій, то тут, знову ж таки, у нас є розподілення гепатитів – А, В, С, D і Е. Тому все залежить від перебігу хвороби і кожен діагноз вивчається індивідуально з відповідним ухваленням рішення ВЛК.

    НАКАЗ МОУ 402 від 14.08.2008 р.

    "Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#n14

    В документі йдеться про усі форми хронічних вірусних гепатитів В15-В19.

    Умови:

    • Пункт "А". Тяжкі форми хронічних вірусних гепатитів, які важко піддаються лікуванню та значно порушують функції органів і систем. Такі особи непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку.
    • Пункт "Б". Хронічні вірусні гепатити з помірними порушеннями функцій. Особа визнається придатною до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
    • Пункт "В". Хворі на хронічні вірусні гепатити з незначним порушенням функцій або без порушення функції - придатні до служби.

    ВІДСТРОЧКА ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ПЕРЕБІГУ ХВОРОБИ.

    ЯКЩО ОСОБА НА МОМЕНТ МОБІЛІЗАЦІЇ ЛІКУЄТЬСЯ В СТАЦІОНАРІ, ТО ВОНА МАЄ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Оновлена стаття 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та пункт 23 Порядку проведення призову громадян на військову службу чітко визначають, коли за неявку до ТЦК та СП не передбачена відповідальність.

    Ось основні випадки, які можуть бути визнані поважними причинами для неявки до ТЦК:

    1. Стихійне лихо. Наприклад, якщо через повінь, пожежу або іншу природну катастрофу ви не змогли з'явитися у визначений час і місце.

    2. Хвороба. Серйозні проблеми зі здоров'ям, які унеможливлюють ваше прибуття. Це може бути як раптова хвороба, так і тривале лікування.

    3. Воєнні дії. Якщо на вашій території ведуться бойові дії або виникли інші обставини, що роблять ваше прибуття неможливим, це також вважається поважною причиною.

    4. Смерть близького родича. Це може бути батько, мати, дружина, чоловік, дитина, рідні брат або сестра, дідусь, бабуся, а також близький родич вашого подружжя.

    Що робити у разі неявки?

    Якщо ви не можете з'явитися до ТЦК, обов'язково повідомте про це у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб. Причини неявки повинні бути підтверджені документами відповідних державних органів, установ або організацій. Наприклад, це можуть бути медичні довідки, свідоцтва про смерть, довідки з поліції або інших служб.

    Чому це важливо?

    Знання своїх прав та обов’язків допоможе вам уникнути неприємностей та можливих санкцій. Якщо ви не впевнені, чи ваша причина є поважною, або якщо вам потрібна допомога з оформленням документів, зверніться до кваліфікованого юриста. Консультація спеціаліста допоможе уникнути помилок та забезпечити дотримання ваших прав.

    Поважні причини для неявки до ТЦК та СП чітко визначені законодавством. Знання цього переліку та своєчасне інформування відповідних органів про ваші обставини допоможе вам уникнути неприємностей та забезпечити дотримання ваших прав.

    Середницький Євгеній Вікторович
    13.2%

    Добрий день!

    У вашого брата є певні можливості для отримання відстрочки мобілізації через виявлений Гепатит С. Ось кроки, які слід зробити:

    1. Звернення до лікаря та медичної комісії: Ваш брат повинен звернутися до свого лікаря-інфекціоніста для отримання детальної медичної довідки, яка підтверджує його стан здоров'я та потребу в лікуванні. Важливо, щоб ця довідка містила всю необхідну інформацію про стан здоров'я та рекомендоване лікування.
    2. Оскарження рішення ВЛК: Ваш брат має право оскаржити рішення військово-лікарської комісії (ВЛК). Для цього йому потрібно подати заяву до обласної (або вищої) військово-лікарської комісії, де буде проведено повторне медичне обстеження.
    3. Подання заяви до ТЦК: Разом з медичними документами, ваш брат повинен подати заяву до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) з проханням про перегляд його мобілізаційного розпорядження на підставі нових медичних даних.
    4. Звернення до суду (за потреби): Якщо ТЦК відмовляється переглянути рішення або затягує процес, ваш брат може звернутися до адміністративного суду з позовом про неправомірність дій ТЦК і ВЛК. При цьому важливо мати всі необхідні медичні документи та докази.
    Кроки детально:
    1. Збір медичних документів:
      • Отримайте від лікаря-інфекціоніста довідку про стан здоров'я та необхідність лікування.
      • Зберіть всі попередні медичні довідки та результати обстежень, що підтверджують діагноз Гепатит С.
    2. Заява до обласної ВЛК:
      • Напишіть заяву на ім'я голови обласної ВЛК з проханням провести повторне обстеження та переглянути рішення про придатність.
      • Додайте до заяви всі зібрані медичні документи.
    3. Заява до ТЦК:
      • Напишіть заяву до ТЦК з проханням про перегляд мобілізаційного розпорядження на підставі нових медичних даних.
      • Додайте до заяви копії медичних документів та висновків обласної ВЛК.
    4. Юридична допомога:
      • Якщо виникають труднощі, зверніться до адвоката, який спеціалізується на військовому праві. Він зможе допомогти правильно оформити всі документи та подати позов до суду, якщо це буде необхідно.
    Поради:
    • Дійте швидко, адже процес може зайняти певний час.
    • Зберігайте копії всіх документів, які подаєте, і отримуйте підтвердження про їх прийом.
    • Під час спілкування з посадовими особами та лікарями залишайтеся ввічливими та наполегливими.

    Сподіваюсь, ці поради допоможуть вашому брату отримати необхідну відстрочку мобілізації.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України