Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
здравствуйте, я гражданин украины проживаю в бельгии 5 лет имею карточку внж но все украинские документы просроченны могу ли я купить билет в варшаву и если да то как это сделать
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Кириле!
Можливо, під час купівлі квитка з Бельгії до Польщі у Вас і не з'явиться особливих проблем (для отримання такої інформації Ви повинні звернутись безпосередньо до компанії перевізника чи українського консульства), але при пересуванні по території ЄС з простроченим закордонним паспортом у Вас, рано чи пізно, такі проблеми можуть виникнути. Тому рекомендую по можливості продовжити термін дії принаймні цього документу або ж отримати новий закордонний паспорт. Також, якщо Ви плануєте придбання авіаквитків або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання закордонного паспорта із продовженим строком дії.
"Чоловіки призовного віку (з 18 до 60 років) мають обов'язково ознайомитися з детальними роз'ясненнями МЗС України щодо отримання консульських послуг за посиланням: https://mfa.gov.ua/consul/forua/rozyasnennya-mzs-shchodo-vidnovlennya-prijomu-zayav-na-otrimannya-konsulskih-poslug-dlya-okremih-kategorij-gromadyan та принести із собою на візит додаткові документи, передбачені законодавством України для їхнього випадку.
Під продовженням строку дії закордонного паспорта мається на увазі вписання до наявного закордонного паспорта "від руки" інформації. Це не оформлення нового закордонного паспорта (як нового паспорта, або як "оновлення" вже наявного паспорта). Рекомендуємо виважено ставитись до цієї процедури та звертатись щодо продовження паспортів ВИКЛЮЧНО у разі необхідності використовувати паспорт як ID (для документів тощо). Для повноцінного користування закордонним паспортом необхідно оформлювати новий закордонний паспорт (Оформлення закордонного паспорта).
Процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення. Ця процедура у першу чергу орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку. За першої можливості радимо оформити новий закордонний паспорт.
Важливо: плануючи придбання авіаквитка або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання для цих цілей закордонного паспорта із продовженим строком дії.
Подавати документи на продовження паспорта можливо не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення строку його дії.
Заява про продовження строку паспорта подається власником віком від 18 років особисто.
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком до 16 років заява подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку.
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років заява подається або особою, на ім’я якої оформлено паспорт, або її законним представником.
Для продовження строку дії закордонного паспорта дорослого (з 18-ти років) заявник особисто подає:
- наявний закордонний паспорт;
-військово-обліковий документ в паперовому чи електронному вигляді (про це я інформую нижче);
- відповідну заяву (zayava-prodovzhennia-passport.doc);
- 2 фото паспортного формату (3.5х4,5 см.) – у разі бажання вклеїти до паспорта фотокартку, зображення на якій відповідає досягнутому віку.
Продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за два місяця до закінчення строку його дії. ".
Згідно з новим законодавством, поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД).
При цьому слід звернути увагу, що паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету військовозобов'язаного, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ.
Паперовим військово-обліковим документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці (видається призовникам) або військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного (видається військовозобов’язаним).
Таким чином, призовникам потрібно мати посвідчення про приписку до призовної дільниці, а військовозобов’язаним і військовослужбовцям – військовий квиток або тимчасове посвідчення.
Паперові військово-облікові документи діятимуть лише до моменту запуску електронного кабінету призовника (ця функція вже працює - редакція моя). Після його запуску діятимуть електронні військово-облікові документи, які кожен заявник зможе самостійно сформувати онлайн в електронному кабінеті.
Електронний військово-обліковий документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Його можна буде сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу..
Якщо електронний кабінет у Вас ще не сформований, але і паперового документа немає, Ви можете скористатися тимчасовою альтернативною опцією: стати на тимчасовий консульський облік чи оновити свої дані консульського обліку, і тоді подати заяву на отримання консульської послуги, не маючи електронного чи паперового військово-облікового документа.
У такому разі не потрібно робити окремий запис в електронній черзі на подання документів для взяття на тимчасовий консульський облік або оновлення даних консульського обліку (такі документи подаються у рамках запису в електронну чергу на відповідну консульську послугу разом із пакетом необхідних для її отримання документів).
Перелік документів, необхідних для взяття на тимчасовий консульський облік або оновлення даних для перебування на ньому міститься у відповідному розділі на сайті закордонної дипломатичної установи, яка надає цю послугу для мешканців свого консульського округу.
У разі наявності дозволу на проживання в іноземній державі, громадянин має також додати копію такого дозволу до документів для взяття на облік.
Важливо уточнити, що загалом така процедура є тимчасовою і діятиме лише до моменту, коли в електронному кабінеті призовника з’явиться можливість самостійного формування електронного військово-облікового документа. З цього моменту прийняття на облік або оновлення даних консульського обліку вже не буде замінювати собою вимогу надання електронного військово-облікового документа.".
Якщо Вам знадобилося оформити закордонний паспорт і ви перебуваєте за кордоном, то є два варіанти, куди можна звернутися з цим питанням:
1. До дипломатичної установи України.
2. До Центру обслуговування громадян "Паспортний сервіс" у Варшаві, Кракові, Гданську, Вроцлаві, Празі, Братиславі, Берліні, Кельні, Мюнхені, Валенсії, Мадриді та Мілані.
Закордонний паспорт оформляється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на десять років.
Оформлення закордонного паспорта здійснюється за попереднім записом на сайті Міністерства закордонних справ України.
Також на прохання громадян України закордонні підрозділи ДП «Документ» відновили прийом на оформлення документів в порядку «живої черги» черги з 22 травня 2024 року. Тож тепер подати документи українці можуть без попереднього запису.
Перелік документів для осіб віком від 16 років:
попередній закордонний паспорт, що підлягає обміну (якщо паспорт оформляється не вперше) + копія 1-ї сторінки + копія сторінки з консульським обліком + відміткою про ПМП (за наявності);
внутрішній паспорт у вигляді книжечки або ID-картки + копія (у разі неможливості подати внутрішній паспорт подається свідоцтво про народження) + копія;
документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном + копія, а також документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання за кордоном.
довідка про реєстрацію місця проживання в Україні + копія;
довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП; за наявності) + копія;
військово-обліковий документ у паперовому чи електронному вигляді;
у разі оформлення закордонного паспорта замість втраченого/викраденого до заяви додається документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентним органом держави, в якій було втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення власника з приводу його втрати або викрадення. Такий документ подається без легалізації та перекладу українською мовою.
У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною персональних даних (прізвища та/або імені) до заяви додається документ, що підтверджує таку зміну (свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу, рішення суду тощо). При цьому оформленню закордонного паспорта на нове прізвище та/або ім'я має передувати переоформлення внутрішнього паспорта (ID-картки).
У разі якщо заявнику раніше не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в'їзд в Україну, під час оформлення паспорта для виїзду за кордон уперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (за винятком випадків, коли батьки на момент її народження були громадянами України).
З 24.07.2024 відокремлені закордонні філії ДП «Документ» відновили прийом заяв-анкет на оформлення паспортних документів для чоловіків.
Важливо! Відтепер для отримання послуг, вказаній категорії громадян необхідно здійснити верифікацію через офіційний додаток Міністерства оборони України «Резерв+» за допомогою QR-коду. Підтвердження наявності дійсних військово-облікових документів є обов’язковим.
Таким чином, для отримання відповідної послуги чоловікам необхідно надати стандартний пакет документів (визначений для осіб віком від 16 років) та доповнити його згенерованим QR-кодом.
Подати заяву на отримання документів можна в будь-якому пункті ДП «Документ» за кордоном.
Зверніть увагу! Кабмін спростив постановку на військовий облік для українців за кордоном. Деталі за посиланням.
Термін виготовлення паспорта становить від 3 до 20 робочих днів залежно від сплаченого заявником адміністративного збору. В умовах воєнного стану термін доставки виготовленого паспорта становить від 6 до 9 днів і може бути затриманий до 3-х тижнів.
Виготовлений і доставлений до Посольства або консульства закордонний документ зберігається в установі до 1 року, після чого неотриманий документ буде знищено.
Оформлений на території України національний або закордонний паспорт може бути виданий тільки особисто і тільки тим органом, до якого подавалися документи (через Посольство такі документи не видають).
Отже найважливішим документом для Вас у зазначених обставинах є закордонний паспорт. Він повинен бути чинним, тобто не простроченим. Аби не виникло проблем не тільки з придбанням квитка доя Польщі, але і проблем з міграційними службами країн ЄС, де Ви перебуватимете.
Решта прострочених документів, якими вони б не були, на заважає Вам пересуватись по ЄС. Якщо, звичайно, Ви не збирається отримувати консульські послуги, вчиняти якісь нотаріальні дії тощо.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте! Если у вас есть вид на жительство в Бельгии, вы можете путешествовать по странам Шенгенской зоны, включая Польшу. Однако наличие просроченных украинских документов может вызвать сложности на границе или в аэропорту.
Рекомендуется следующее:
Также стоит проверить актуальные требования на сайте консульства Украины и Польши, так как правила могут меняться.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
здравствуйте, я гражданин украины проживаю в бельгии 5 лет имею карточку внж но все украинские документы просроченны могу ли я купить билет в варшаву и если да то как это сделать
Замовити квитки точно не проблема, на мою точку зору. Проблемою може стати пересування по країнам ЄС з простроченими документами, незважаючи на безвіз. Так, із собою обов'язково потрібно брати документи про постійне проживання, але це може не бути панацеєю у ситуації.
Як я розумію, продовжити строк дії паспорту або замовити новий Ви не можете по причині відсутності у Вас електронного ВОД, що наразі в обов'язковому порядку вимагають в консульствах.
Припинення консульських послуг для українців за кордоном не позбавить їх статусу біженця в країнах Європи, але може створити для наших громадян певні бюрократичні проблеми на місці. По
Політика відношення до іноземців у країнах ЄС відрязняється. Наприклад, в Бельгії місцеве законодавство вимагає наявності саме закордонного паспорту для надання тимчасового захисту. Німеччина вже підтвердила, що для неї головне - встановити особу біженця, а наявність саме закордонного паспорту значення не має.
Якщо ви їдете в Польщу із інших країн Шенгену – перевірки документів зараз вибіркові, часто – на автомобільних, рідше на залізничних і авіа кордонах. Тому можливо Вам пощастить і документи взагалі ніхто не перевірить. Втім, справа ризикована, буду відвертим.
Раджу спробувати звернутися за додатковими роз'яснення до дипломатичного представництва України.
КонтактиАдреса:
30-32, Av. A.Lancaster, B-1180 Bruxelles, Belgique
телефон:
факс:
E-mail:
Графік роботи:
З повагою!
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Якщо у Вас прострочені паспортні документи - у Вас можуть бути проблеми з купівлею квитків та перебуванням на території іноземної держави.
Якщо Ви маєте військово-обліковий документ та оновили дані - Ви можете звернутись до консульства та продовжити термін дії закордонного паспорта. Проте, немає гарантії, що закордонні установи приймуть такий закордонний паспорт із продовженим строком дії.
Вимоги абзацу четвертого цього пункту не застосовуються до громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, на яких поширюються положення пунктів 2-1-2-3, 2-7 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2239).
Обставини, зазначені в абзаці п’ятому цього пункту, підтверджуються документами, оформленими в установленому законодавством порядку.
Відокремлений підрозділ інформує заявника засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку про оформлений на його ім’я паспорт громадянина України/паспорт громадянина України для виїзду за кордон і необхідність прибуття до територіального органу/територіального підрозділу ДМС на території України для його/їх отримання.
Тому на даний час Ваша поїздка по Польщі досить ризикована, адже невідомо як правоохоронні органи віднесуться до того, що Ви маєте прострочені документи.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Якщо Ви плануєте подорожі за межі ЄС (крім поїздок в Україну), Вам потрібно заздалегідь підтвердити у посольстві України відповідної країни та в авіакомпанії, якою Ви плануєте скористатися, чи така подорож можлива за продовженим паспортом.
Ці дії здійснюються безкоштовно.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня,
Під час воєнного стану є певні особливості щодо чинності паспортних документів.
При досягненні певного віку (25 і 45 років) у паспорт має бути вклеєно нове фото. Але якщо під час воєнного стану з тих чи інших причин таке фото не вклеєно, паспорт зберігає чинність протягом воєнного стану і 30 днів після нього. Таке розʼяснення надала Державна міграційна служба України.
У ДМС також розʼяснили, що якщо закінчився строк дії паспорта-картки, то протягом дії воєнного стану і 30 днів після нього документ зберігає чинність.