Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

08 серпня 2024, питання №117219

Не осудженні які знаходяться під вартою, можуть піти на війну

Я зараз знаходжусь під вартою (СІЗО 13)ще йде слідство,чи можу я мобілізуватись і що для цього потрібно?

Відповіді юристів (10)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    На жаль, це маловирогідно, оскільки мобілізвція та відповідне призупинення справи судом були б можливі теоретично були б можливі, якщо б Ваи, принаймні, не знаходились під вартою.

    Спробуйте подати заяву про Ваше бажання піти на фронт після засудження.

    Втім є певні обмеження для таких категорій осіб, які відбувають покарання або були засуджені:

    • за злочини проти основ нацбезпеки України;
    • умисне вбивство двох або більше людей, або вбивство з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством;
    • злочини проти статевої свободи та недоторканості;
    • злочини, пов’язані з тероризмом;
    • порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть кількох людей;
    • вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця;
    • особливо тяжкі корупційні злочини.

    Рішення про умовно дострокове звільнення ухвалює суд. Засуджені зможуть служити у відповідних спеціальних підрозділах військових частин.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Сергій Клієнт 3 місяці тому

    А як же 616 ст? Чи є до неї зміни?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Я не сказав, що це неможливо. Все залежить від ставлення до цього обвинувачення та кінцевого рішення суду. Також має значення кваліфікація злочину.

      • Сергій Клієнт 3 місяці тому

        Мені більше цікавить чи є зміни до статті 616 ? Заздалегідь дякую)

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Судячи з того, що Ви ставите питання на цьому сайті, Ви маєте доступ до інтернету, то подивитись зміст згаданої статті на офіційному сайті ВРУ не викличе у Вас жодних труднощів. Там же вказані всі зміни, які відбулись у цій статті за час її існування.

          • Сергій Клієнт 2 місяці тому

            В мене старенький телефон,з нього неможливо скористатися вашою порадою,зайти на сайт ВР

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Стаття 616 КПК України. Скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або зміна запобіжного заходу з інших підстав

              1. У разі введення в Україні або окремих її місцевостях воєнного стану, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав проти України підозрюваний, обвинувачений, який під час досудового розслідування або судового розгляду тримається під вартою, крім тих, які підозрюються у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України, а також злочинів, передбачених статтями 115, 146-147, 152-156, 186, 187, 189, 255, 255-1, 257, 258-262, 305-321, 330, 335-337, 401-414, 426-433, 436, 437-442 Кримінального кодексу України, має право звернутися до прокурора з клопотанням про скасування цього запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

              За результатами розгляду клопотання, передбаченого абзацом першим цієї частини, прокурор має право звернутися до слідчого судді або суду, який розглядає кримінальне провадження, з клопотанням про скасування цій особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

              Клопотання про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період повинно містити:

              1) виклад обставин, які свідчать про те, що особа підпадає під проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, та висновок про придатність особи до несення військової служби в умовах воєнного стану;

              2) виклад обставин, які вказують на те, що відсутні ризики, передбачені частиною першою статті 177 цього Кодексу, а також ризик ухилення особи, стосовно якої пропонується скасувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, від проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

              2. Слідчий суддя або суд, який розглядає кримінальне провадження, розглядає клопотання про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період невідкладно. За наявності достатніх підстав слідчий суддя або суд має право скасувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для подальшого проходження підозрюваним, обвинуваченим військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

              Копія ухвали про скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період негайно після її оголошення вручається прокурору та надсилається до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації підозрюваного, обвинуваченого.

              {Частину другу статті 616 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 2751-IX від 16.11.2022}

              3. Підозрюваний, обвинувачений, стосовно якого скасовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, має невідкладно, але не пізніше 48 годин з моменту оголошення ухвали про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з'явитися до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації.

              {Абзац перший частини третьої статті 616 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2751-IX від 16.11.2022}

              У разі нез’явлення такої особи у зазначений в абзаці першому цієї частини строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації, а також у разі отримання такою особою відмови територіального центру комплектування та соціальної підтримки у проходженні військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період територіальний центр комплектування та соціальної підтримки невідкладно, але не пізніше 24 годин, інформує про такі обставини прокурора. Прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин, подає клопотання про обрання стосовно особи, зазначеної у цій частині, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

              {Абзац другий частини третьої статті 616 в редакції Закону № 2751-IX від 16.11.2022}

              Контроль за виконанням ухвали слідчого судді або суду про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та виконанням підозрюваним, обвинуваченим обов’язку, передбаченого абзацом першим цієї частини, покладається на прокурора та відповідний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

              {Абзац третій частини третьої статті 616 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2751-IX від 16.11.2022}

              4. Підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано інший запобіжний захід, ніж запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, має право звернутися до прокурора для скасування відповідного запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом на під час мобілізації, на особливий період.

              Прокурор у порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, звертається до слідчого судді або суду, який розглядає кримінальне провадження, з відповідним клопотанням.

              5. За клопотанням підозрюваного, обвинуваченого слідчий суддя, суд має право ухвалити рішення про зміну запобіжного заходу у вигляді застави на особисте зобов’язання, якщо відповідне клопотання обґрунтовується бажанням використати кошти, передані в заставу (в повному обсязі або частково), для внесення на спеціальні рахунки Національного банку України для цілей оборони України.

              6. У місцях ведення активних бойових дій за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого слідчий суддя, суд має право розглянути питання про зміну запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

              озділ IX-1 доповнено статтею 616 згідно із Законом № 2125-IX від 15.03.2022}

              {Закон доповнено розділом IX-1 згідно із Законом № 1631-VII від 12.08.2014; текст розділу IX-1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1422-IX від 27.04.2021}

    Сергій Клієнт 2 місяці тому

    Дуже дякую вам

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу! Бувтрадий лопомогти.

      • Сергій Клієнт 29 днів тому

        На момент взяття мене під варту в мене не було майна, але може так статися що в мене зараз з'явиться майно(успадкую квартиру), а стаття передбачає конфіскацією (307ч.3 ) чи можуть конфіскувати цю квартиру?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024