Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 13 серпня 2024, питання №117525 340₴

Консультація щодо ВОТ на бакалаврат

Мені 37 років

В армії не служив, Обмежено здатний у воєнний час по ст. 54 "в"

Маю ВОД у вигляді розгортки, у 2019 році я був знятий з обліку в місті Долина і поставлений на облік в місті Івано-Франківськ тому, що мені треба було приписатись в місті.

У ВОД є печатка з написом "Взято на облік"

16 липня в додатку Резерв+ оновив дані

Ось що зараз відображається в додатку Резерв+:
✅Дані уточнено вчасно
⏩Інформація в реєстрі Оберіг неповна. Будь ласка, зверніться в ТЦК за місцем реєстрації або постійного проживання для уточнення даних.
Потребує уточнення • Документ оновлено
Інформація з реєстру Оберіг
Категорія обліку: Не на обліку

✅Дані уточнено вчасно Дата уточнення даних: 16.07.2024

В мене середня спеціальна освіта, я здав НМТ і мене готові взяти на контракт на бакалавра, також пройшов на бюджет, але термін вже пройшов. Приймальна комісія не приймає такий ВОД мотивуючи це своїм ризиком штрафу перед ТЦК через те що взяли на навчання без оновленого ВОД.

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Василю!

    Який саме ВОД Ви маєте? Обліково-послужна картку чи довідку видану замість військового квитка? Справа втім, що МОН надало рекомендації для закладів освіти щодо військово-облікових документів, які останні повинні приймати при вступі у військовозобов'язаного.

    Проте, вдповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    "55. Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа."

    Згідно із Постановою КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    "34. З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

    перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів. В умовах правового режиму воєнного стану зарахування на навчання до закладів освіти громадян, які підлягають військовому обліку та перебувають на тимчасово окупованій території або вибули з тимчасово окупованої території та територій активних бойових дій за кордон, здійснюється з відстроченням взяття їх на військовий облік і оформлення військово-облікових документів у семиденний строк з дати припинення чи скасування правового режиму воєнного стану".

    Відповідно до Листа МОН від 12.07.2024 № 112459-24 Про надання рекомендацій щодо вступу:

    2. Військово-обліковий документ може оформлятись у паперовій або в електронній формах.

    Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    До приймальної комісії закладу освіти подається один із зазначених військово-облікових документів.

    3. Військово-обліковими документами у паперовій формі є:

    посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    посвідчення призовника;

    військовий квиток;

    тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного;

    військово-обліковий документ на бланку, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. Nº 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобовʼязаних та резервістів і форми такого документа».

    Строк дії військово-облікового документа в паперовій формі нe встановлено. Разом з тим, особи яким виповнилось 25 років і старші, не можуть надавати посвідчення про приписку до призовної дільниці або посвідчення призовника.

    Обліково-послужна картка військовослужбовця, як додаток до військового квитка, не є військово-обліковим документом військовозобовʼязаного.

    4. Відповідно до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. Nº 559, військово-обліковий документ також оформляється та видається в електронній формі засобами електронного кабінету призовника, військовозобовʼязаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

    Військово-обліковий документ в електронній формі для перевірки повинен надаватись до приймальної комісії в роздрукованому вигляді.

    У роздрукованому військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду (QR-код).

    У разі коли відомості про прізвище, імʼя, по батькові, дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, категорію і вид обліку, відомості про РТЦК, в якому перебуває на обліку, повідомлення про вчинення правопорушення на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.

    У разі виявлення приймальною комісією суттєвої невідповідності відомостей, зазначених у військово-облікових документах, громадяни повинні звернутись до відповідних РТЦК, де вони перебувають на обліку, для внесення змін або виправлення відомостей".

    Якщо Ви спробуєте звернутись до ТЦК для оновлення ВОД, то без права на відстрочку маєте великий ризик бути мобілізованим.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Середницький Євгеній Вікторович

    Вітаю, Ваша ситуація потребує чітких дій для вирішення проблеми з Військово-обліковим документом (ВОД) і уточненням даних у військовому обліку.

    Що потрібно зробити:
    1. Звернення до ТЦК (Територіального центру комплектування):
      • З огляду на те, що додаток "Резерв+" показує, що ваша інформація в реєстрі "Оберіг" неповна, вам необхідно особисто звернутися до ТЦК за місцем вашої реєстрації або проживання. Важливо взяти із собою всі необхідні документи, включаючи ВОД і підтвердження вашої обмеженої здатності до військової служби.
      • Ваша мета — уточнити і оновити всі необхідні дані, щоб у реєстрі була відображена ваша актуальна інформація.
    2. Оновлення ВОД:
      • Після звернення до ТЦК вам мають видати оновлений ВОД, який підтверджує ваше становище на обліку і вашу обмежену здатність до служби за статтею 54 "в". Це допоможе вам уникнути будь-яких ризиків, пов'язаних із прийомом на навчання.
    3. Комунікація з приймальною комісією:
      • Після оновлення ВОД вам потрібно буде повернутися до приймальної комісії і надати їм оновлений документ. Це допоможе уникнути можливих проблем із зарахуванням вас на навчання.
    4. Юридичні аспекти:
      • Ваша обмежена здатність до військової служби повинна бути врахована при визначенні вашого статусу в ТЦК і прийомі на навчання. Якщо у вас виникають труднощі з оновленням ВОД або з приймальною комісією, ви можете звернутися до юриста, який спеціалізується на військових питаннях або питаннях освіти.
    5. Можливі наслідки:
      • Якщо ви не оновите свої дані у ТЦК, це може призвести до подальших ускладнень, таких як проблеми з отриманням відстрочки від призову або зняття з обліку.
      • Відсутність оновленого ВОД може також вплинути на вашу здатність офіційно вступити на навчання.
    Загальна рекомендація:

    Насамперед вам необхідно відвідати ТЦК і вирішити питання з уточненням даних та оновленням ВОД. Це забезпечить вас необхідними документами для успішного вступу на навчання і допоможе уникнути проблем у майбутньому.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ПОРУШУЄ ЗАКОНОДАВСТВО, ЯКЩО У ВАС ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНОГО.

    Лист МОН від 12.07.2024 № 112459-24 Про надання рекомендацій щодо вступу:

    2. Військово-обліковий документ може оформлятись у паперовій або в електронній формах.

    Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    До приймальної комісії закладу освіти подається один із зазначених військово-облікових документів.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 559Київ

    Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа

    {Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ№ 721 від 18.06.2024}

    Відповідно до частини дев’ятої статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” Кабінет Міністрів України постановляє:

    2. Установити, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Прикріпь, будь ласка, фото Вашого ВОД, адже згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3633-IX військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

    Згідно пункту 34 постанови КМУ 1487 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів;

    Згідно Листа МОН від 12.07.2024 року (не є нормативно правовим актом, а носить лише рекомендаційний характер)

    "...Військово-обліковий документ може оформлятись у паперовій або в електронній формах. Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу. До приймальної комісії закладу освіти подається один із зазначених військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами у паперовій формі є:

    • посвідчення про приписку до призовної дільниці;
    • посвідчення призовника; військовий квиток;
    • тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
    • військово-обліковий документ на бланку, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. № 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа».

    Строк дії військово-облікового документа в паперовій формі не встановлено.

    Разом з тим, особи яким виповнилось 25 років і старші, не можуть надавати посвідчення про приписку до призовної дільниці або посвідчення призовника. Обліково-послужна картка військовослужбовця, як додаток до військового квитка, не є військово-обліковим документом військовозобов’язаного.

    Військово-обліковий документ в електронній формі для перевірки повинен надаватись до приймальної комісії в роздрукованому вигляді.

    У роздрукованому військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду (QR-код).

    У разі коли відомості про прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, категорію і вид обліку, відомості про РТЦК, в якому перебуває на обліку, повідомлення про вчинення правопорушення на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.

    У разі виявлення приймальною комісією суттєвої невідповідності відомостей, зазначених у військово-облікових документах, громадяни повинні звернутись до відповідних РТЦК, де вони перебувають на обліку, для внесення змін або виправлення відомостей. Строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування.

    На жаль, якщо у Вас на руках довідка замість військового квитка або обліково-послужна картка, то у ВНЗ можуть відмовити у зарахуванні на навчання, адже це суперечить рекомендаційному листу МОН https://pk.zp.edu.ua/wp-content/uploads/2024/07/2_...

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України