Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Підприємницьке право, 13 серпня 2024, питання №117530 350₴

Який квед обрати та чи підлягає це ліцензуванню

Добрий день. Хочу влаштуватися вчителем у приватну школу, яка надає загальну середню освіту. Чи можливо оформитися як ФОП? Я вже маю відкритий фоп на 3 группу, квед 63.99.
Який квед я маю додати до своєї діяльності та чи не вимагатиме моя діяльність ліцензуванню?
Або яким чином краще укласти трудові відносини, щоб отримувати офіційно заробітну плату та сплачувати податки?

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    У даній ситуації робота у школі педагогічним працівником не привносить потреби внесення змін до КВЕДів фізичної особи - підприємця або вчинення будь-яких інший дій. Робота у школі та ФОП у даній ситуації не є взаємопов'язаними.

    Ви можете бути офіційно педагогічним працівником та ФОП одночасно, якщо мова не йде про посаду директора. Хоча по суті таким правом наділений і директор закладу освіти.

    Працюють в закладі освіти, податки за Вас сплачуватиме школа. Ви у свою чергу будете відповідальні за сплату податків як ФОП, як і раніше. Жодних змін не вноситься.

    Оформлювати додаткові КВЕДи, отримувати ліцензію НЕ ПОТРІБНО.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Якщо Ви плануєте працевлаштуватися вчителем до приватної школи Вам краще оформити трудовий договір із закладом освіти, в такому випадку Ви будете отримувати офіційну заробітню плату, а податки сплачуватиме Ваш роботодавець.

    Як ФОП Ви можете надавати послуги репетитора за КВЕД 85.59

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    100%

    На доповнення до своєї відповіді зазначу, що, як я зрозумів, мова йде про офіційне працевлаштування до закладу освіти на підставі трудового договору. Якщо так, жодних змін до ведення ФОП вносити не потрібно. Якщо Ви хочете працювати із закладом на підставі договору про надання послуг як ФОП, тоді треба додати КВЕД 85.59.

    Назва видів економічної діяльності та пояснення до них 85.59

    Інші види освіти, н.в.і.у.

    Цей клас включає:
    • освіту, не обумовлену будь-якими рівнями
    • академічне навчання
    • діяльність навчальних центрів, які пропонують курси з корекції (додаткової підготовки з певної дисципліни)
    • діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації
    • навчання мовам і навичкам спілкування
    • навчання комп'ютерній грамоті
    • релігійне навчання
    Цей клас також включає:
    • навчання рятувальників на воді
    • діяльність шкіл виживання
    • навчання ораторському мистецтву
    • навчання швидкісному читанню

    З повагою!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Добрий день. Хочу влаштуватися вчителем у приватну школу, яка надає загальну середню освіту. Чи можливо оформитися як ФОП? Я вже маю відкритий фоп на 3 группу, квед 63.99.

    Тільки трудовий договір із закладом освіти надасть Вам всі права, визначені статтею 21 КЗпП України.

    Тобто, за трудовим договіром Ви будете офіційно працевлаштовані у закладі освіти, а свою діяльність ФОП будете вести окремо. Для того Вам не потрібно вносити зміни до ФОП та обирати новий КВЕД.

    Якщо ж Ви бажаєте працювати із закладом освіти, як ФОП, тобто укласти цівільно правовий договір про надання послуг, то це не надасть Вам офіційного працевлаштування.

    Трудовий договір - угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець - фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Трудовим договором можуть встановлюватися умови щодо виконання робіт, які вимагають професійної та/або часткової професійної кваліфікації, а також умови щодо виконання робіт, які не потребують наявності у особи професійної або часткової професійної кваліфікації.

    Трудовий договір, як і зазвичай трудові відносини, спрямовані передусім захистити інтереси працівника, а отже, трудовий договір в частині його умов має виконуватися працівником особисто, а останній повинен виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства. В трудових відносинах підприємство виступає податковим агентом працівника, і саме воно несе відповідальність за сплату за найманого робітника податків, зборів, інших обов'язкових платежів, за подачу звітності тощо.

    Основна відмінність між найманим працівником та ФОП полягає в способі оформлення їх правовідносин з роботодавцем/замовником.

    З найманим працівником укладається трудовий договір, за умовами якого працівник зобов’язується виконувати певну роботу, а роботодавець – регулярно виплачувати погоджений розмір заробітної плати. Водночас на працівника за трудовим договором поширюються гарантії, встановлені трудовим законодавством (щодо охорони та умов праці, відпусток тощо).

    З ФОП укладається цивільно-правовий договір, наприклад, договір про надання послуг, який передбачає забезпечення досягнення певного, наперед обумовленого сторонами, результату та відповідно оплату за надану послугу. Такий договір регулюється нормами цивільного законодавства.

    При укладенні трудового договору перевагами для працівника є:

    • отримання регулярно заробітної плати у встановленому розмірі;
    • отримання гарантій, передбачених трудовим законодавством.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024