Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Конституційне право, 17 серпня 2024, питання №117786

Втручання в особисте життя

Доброго дня! Начальник звинувачує, що в мій неробочий час, в мене вимкнуто телефон (робочого часу це не стосується). Але в мене немає можливості тримати телефон весь час ввімкненим, крім того, в мене є необхідність час від часу відпочивати від зв'язку. Що можна юридично грамотно йому відповісти?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Андрію!

    Робочий час - це час, протягом якого працівник зобов'язаний виконувати трудову функцію відповідно до трудового договору і законодавства про працю.

    Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 1 Конвенція МОП про скорочення тривалості робочого часу до сорока годин на тиждень від 22.06.1935 № 47, ч. 1 ст. 50 КЗпП України). Проте трапляються випадки, коли роботодавці залучають працівників до роботи понад встановлену законодавством нормальну тривалість робочого часу, яка визначається для кожного працівника індивідуально. У таких випадках вважається, що працівник залучається до надурочних робіт.

    Робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України