Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 17 серпня 2024, питання №117793

Мобілізація призовника можлива?

Студент закінчив кафедру військової підготовки, у його дипломі про вищу освіту зазначено, що він пройшов 'військову підготовку', але він і надалі призовник, оскільки не отримав звання та не складав присягу.
Чи в такому випадку його можуть мобілізувати, чи шукати певні "підстави" для мобілізації, адже все ж кафедру він закінчив, проте залишився у статусі 'призовник'.
Йому 23 роки.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Василю!

    Складно сказати, з якої причини чоловік не отримав ійськове звання (тут треба знати деталі обставин, в яких все відбувалось), але після закінчення військової кафедри він отримує статус військовозобов'язаного і вже не може вважатись призовником, а отже мобілізації підлягає.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Василь Клієнт 8 місяців тому
    Дякую за відповідь, за можливості можете відповісти

    Дякую, за відповідь, якщо будете мати бажання, то можете відповісти на продовження, дякую.

    Наскільки мені відомо, він просто "не прийшов" на військові збори в кінці навчання, і як наслідок, не склав присягу, хоча у дипломі про вищу освіту зазначено, що він пройшов військову підготовку, а також він був визнаний придатним рішенням ВЛК до проходження до цих зборів.

    Дякую)

    • Айвазян Юрій Климентійович

      На жаль, ніде в законі чітко не зазначено, що статус військовослужбувця або, тим більше, військовозобов'язаного наступає лише після прийняття присяги. За неприйняття присяги можуть в певних умовах тільки покарати в даміністративному чи в дисциплінарному порядку.

      Тож, як би там не було, але чоловік, про якого йде мова, є військовозобов'язаним, а отже може бути мобілізованим, якщо не має підстав для відстрочки..


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України