Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
1. у підпункті 9 графу викласти в такій редакції: “для особи, яка потребує постійного догляду, — довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ;
2. у підпункті 13 графу викласти в такій редакції: “для батьків військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи або батьків дружини (чоловіка) військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи — один із таких документів, що підтверджує інвалідність: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ
Допоможіть розібратися. І в 1 та 2 випадку вимагається «довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ».
Чи ця довідка має просто підтверджувати інвалідність І чи ІІ групи?
Чи має бути зазначено в першому випадку в довідці, що особа потребує постійного догляду?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ігоре!
довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ - це довідка МСЕК, в якій зазначено, яку групу інвалідності має особа. Справа втім, що особи з інвалідністю І групи мають запис про постійний догляд саме у довідці МСЕК, тому відповіда норма присутня у пункті 9. Якщо ж догляд здійснюється за особою з ІІ чи ІІІ групою інвалідності або ж особа взагалі немає групи інвалідності, то у такому випадку постійний догляд підтверджується висновком ЛКК.
Так, якщо особа має І групу інвалідності.
Якщо Ви надасте інформацію на якій підставі офформлюєте відстрочку, зможу точно сказати, які документи Вам потрібні.
З повагою, адвокат Айвазян.
ТЦК СП надало відстрочку за п.14 ст.23. Внук за дідом (інвалід ІІ групи) оформив постійний догляд з компенсацією. Родичі першої черги: дружина діда –інвалід ІІ групи (подано в ТЦК завірена копія пенсійного посвідчення), я (син) - інвалід ІІ групи (подано в ТЦК завірена копія пенсійного посвідчення). Чисто юридично це відповідало вимогам п.14 ст.23 постанови 560. Зараз у постанові вимагають довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ. А ці довідки, як вбачається з моїх сумнівів і Вашої відповіді є різними. З «духу-змісту» п. 13. ст. 23 і як це протрактовано в постанові 930 можна зрозуміти, що ця довідка до акту огляду МСЕК може бути прийнятною для І, ІІ та ІІІ груп інвалідності. Щодо «духу-змісту» п.14. ст.23. то ця довідка має бути саме для І групи з вказанням постійності догляду. Просто в п.13 інвалідність особи є перешкодою для можливості здійснення догляду, а у п. 14 це прямо не зазначили, але в постанові 560 прописали, а тепер в 930 прибрали. Можливо я перебільшую з власним трактуванням цих норм, а все набагато простіше? Буду Вам вдячний за фахове роз’яснення.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯ розумію у чому питання.
Норма Закону зазначає, що відстрочка надається, якщо відсутні члени сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Тобто, відповідно до законодавства внуку повинні були надати відстрочку за умови того. що дочка та син дідуся самі потребують постійного догляду.
для військовозобов’язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім’ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, — документи, що підтверджують родинні зв’язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки), один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи:
довідка до акта огляду медикосоціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ - у цьому випадку мова взагалі повинна йти саме про І групу та зазначення в останній потреби особи у постійному догляді. Це за умови, якщо ми враховуємо норму Закону "якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я".
Щодо пункту 13, то у останньому взагалі не йде мова про постійний догляд (догляд), а тільки про утримання.
Отже, проблема є наразі й ТЦК може цим скористатися при продовженні відстрочки, якщо того забажає.
Дякую за відповідь. І за розуміння питання.
Згідно постанови 930 для п.13
що підтверджує неможливість членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медикосоціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу члена сім’ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ
Для п.14
що підтверджує неможливість членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ.
При різних формулюваннях вимог закону щодо п.13. та п.14 (суть мого питання і Ваша відповідь), як вбачається вище, вимоги до подачі документів ідентичні що в п.13, що в п.14. Просто вказується довідка до акта огляду медикосоціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ. Без додаткових вимог, уточнень. Може так замінили "інвалідність такої особи" на назву документа, що це підтверджує?. Для п.13 це підходить. При чому для всіх трьох груп інвалідності. Бо в законі п.13 ст. 23 група інвалідності не вказана, а лише наявність інвалідності. Можливо чим більше невизначеності - тим краще?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіМожливо і так, Ігоре. Сподіваюсь, що й ТЦК прийде до такого висновку - для оформлення відстрочки за пунктом 14 статті 23, на підтвердження неможливості здійнення догляду родичами першого ступеня споріднення є просто довідка МСЕК без урахування того, що в останній не зазначена потребе такої особи у постійному догляді.