Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 23 серпня 2024, питання №118152

Вступ у права на власність

Добрий день, квартира свекрухи приватизована на 7 осіб, двоє(батьки) з них вже померли, батько був власником. До півроку свекруха не писала заяву на спадщину. Пройшло 13 років після смерті батька (власника), оформлювати спадщину у свою власність вона не хоче, бо вважає, що автоматично все переходить їй, бо квартира приватизована. Зареєстрована і проживає в квартирі одна. Вона права чи треба оформлення права на власність?

Відповіді юристів (2)

    Перепьолкіна Юлія Вячеславівна
    Перепьолкіна Юлія Вячеславівна 3 місяці тому

    Адвокат, м. Київ, 6 років досвіду

    Доброго дня, пані Людмило.

    Якщо квартира приватизована на 7 осіб, ще означає, що всі ці особи є власниками цієї квартири (з виділенням часток або без виділення часток, треба дивитись по документах). Якщо деякі власники померли, але особа, яка претендує на спадщину (в даному випадку на скільки я зрозуміла то вона є донькою померлих власників) була зареєстрована зі спадкоємцями, то дійсно вважається що вона прийняла спадщину. Але це не звільняє її від необхідності оформлення прийняття спадщини. Мають бути видані нові документи про право власності. Тобто на прийняту у спадщину частину квартири мають бути видані підтверджуючі право власності документи, що власниками частини вже є не померлі родичі, а особа - спадкоємець. Бо наразі по документах, стосовно часток померлих родичів, ця особа не є власником. До тепер по документах власниками так і є 7 осіб, двох яких немає в живих.

    З повагою, адвокат Перепьолкіна Юлія

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    Таким чином, якщо Ваша свекруха була зареєстрована разом з батьками на час їхньої смерті, вона є такою, що автоматично прийняла спадщину. В іншому випадку, те що квартира приватизована, на спадщину ніякого чину не має


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024