Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 25 серпня 2024, питання №118272

Як пройти ВЛК (чи перекомісію), куди звертатися, якщо ніхто не реагує на рапорти? Адже чоловік потребує негайної реабілітації.

Доброго дня, прошу вашої допомоги у питанні по мобілізації. Мого чоловіка з обмеженою придатністю (по зору) забрали в учбовий центр місяць назад. Потрапивши до частини, через кілька днів, в нього загострилися старі проблеми з ногою та болі в спині, окрім цього захворів бронхітом.
Чоловік звертався до невропатолога, проходив додаткові обстеження, як результат — грижі та протрузії нижньої частини спини, практично повний парез лівої ноги (він на неї ставати не може). Майже весь місяць чоловіка лікували від гнійного бронхіту, в реабілітації та лікуванні ноги йому відмовляють наразі, посилаючись на те, що він тільки-но пройшов лікування від бронхіту, та кажуть через місяць звертатися знову до невропатолога на консультацію. Командування рапорти на повторні ВЛК не розглядає.
Що б ви порекомендували нам в такому випадку? Як пройти ВЛК (чи перекомісію), куди звертатися, якщо ніхто не реагує на рапорти та консультаційні висновки? Адже чоловік потребує негайної реабілітації. Чи можливе списання зі служби за станом здоров`я?
Дякую всім, хто надає відповіді.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Людмила!

    Щодо списання, то потрібно аналізувати всі медичні документи, які є в чоловіка в наявності.

    Щодо подання рапорту, то командир зобов'язаний прийняти останній. Як також Ваш чоловік має право лікування та переогляд ВЛК у зв'язку із значним погіршенням стану здоров'я.

    Якщо не приймають рапорт, можна направити останній поштою або ж через додаток Армія +.

    Крім того потрібно звертатись із скаргами до:

    • Міністерства оборони України;
    • оперативного командування Генерального Штабу ЗСУ;
    • військової служби правопорядку;
    • структурних підрозділів Спеціалізованої військової прокуратури;
    • Уповноваженного з прав людини.

    Для оскарження бездіяльності командирів військових частин потрібно використовувати наступні контакти. Усна скарга може бути направлена на гарячі лінії Міністерства оборони України за цими номерами: 0-800-500-442, 0-800-500-410, 044-454-44-99. Проте, краще – писати офіційне письмове звернення і направляти або на поштову адресу Міністерства оборони України, або на електронну адресу: zvernmou@post.mil.gov.ua, vzg@mil.gov.ua

    Контакти військової служби правопорядку в ЗСУ: електронна пошта: och_vsp@mil.gov.ua, тел.: (044) 454-73-08, (044) 454-73-03).

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 місяці тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    НА НЕЗАКОННІ ДІЇ, ВИ МАЄТЕ ПРАВО:

    1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

    2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

    0 800 50 04 42

    Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

    - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

    Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

    3) ТАКОЖ ШЛЯХОМ: "подачи административного иска в Окружной административный суд, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України