Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго)
В Британії померла мати двох дітей (17 та 11 років), батько помер раніше. Куди потрапляють діти та чи може британська сім’я бути їх опікуном? Чи їх повертають до родичів в Україну?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (15)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Вам терміново необхідно звернутися до Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.
КонтактиАдреса:
60 Holland Park, London W11 3SJ
телефон:
факс:
E-mail:
Графік роботи:
Consular section:
Консульський відділ: 78 Kensington Park Road, London W11 2PL Щоденно 9:00 - 21:00
https://uk.mfa.gov.ua/
Дякую за вівдповідь
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБудь -ласка
Дякую, Сергію
Адвокат, м. Київ, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня. У випадках, коли в Британії помирає батько чи мати, залишивши дітей без опіки, питання про їх подальше проживання вирішується з урахуванням найкращих інтересів дітей.
Таким чином, діти можуть залишитися в Британії під опікою родичів або близьких осіб, або ж можуть бути повернуті в Україну до родичів, якщо це буде визнано найкращим для їхнього благополуччя.
Дякую, Євгенію)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Оксана!
Родичі вже звернулись до Посольства Великої Британії в Україні чи, можливо, хтось звертався з цим питанням до Консульства України у Великій Британії?
https://mfa.gov.ua/embassies/velika-britaniya:
Посольство Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні
Консульство України в Единбурзі (Велика Британія)
Дітей повинні повернути до родичів в Україні, якщо вони не мають останніх за місцем свого знаходження.
Опіка / піклування встановлюється органом опіки та піклування або судом для виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років, піклування — над неповнолітніми дітьми з 14 до 18 років.
Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.
Згідно статті 244 Сімейного кодексу України, опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа. При призначенні дитині опікуна або піклувальника органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини.
Якщо на опікунство претендує декілька осіб, то перевага надається:
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую, Юрій
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
В Британії померла мати двох дітей (17 та 11 років), батько помер раніше. Куди потрапляють діти та чи може британська сім’я бути їх опікуном? Чи їх повертають до родичів в Україну?
Це складна ситуація з практичної точки зору. У перше чергу, рекомендовував би звернутися до консульства України у ВБ. Я думаю, що для початку тамтешня влада та представники України повинні докласти всіх зусиль для повернення дітей до України під опіку інших родичів, дідусів, бабусь (за наявності).
Реквізити консульства:
Оперативна службаВиключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України
телефон:
(+44) 7553 483 628
КонтактиАдреса:
60 Holland Park, London W11 3SJ
телефон:
факс:
E-mail:
Графік роботи:
Consular section:
Консульський відділ: 78 Kensington Park Road, London W11 2PL Щоденно 9:00 - 21:00
З повагою!
Дякую, Вячеслав)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
НЕОБХІДНО ТЕРМІНОВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ.
https://uk.mfa.gov.ua/posolstvo/874-kontaktna-info...
Гаряча лінія Посольства України у Великій Британії (телефонувати ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України): 00 44 75 5348 3628.
СІМ'Я В БРИТАНІЇ НЕ МОЖЕ ПО ФАКТУ СТАТИ ОПІКУНАМИ.
ТАКОЖ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО РАДИ ГРАФСТВА З ОХОРОНИ ТА ЗАХИСТУ ДІТЕЙ.
https://www.gov.uk/childcare-parenting/safeguardin...
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
До 18 років у разі відсутності батьків у UK, потрібно щоб у дітей був “відповідальний дорослий” (designated responsible adult) – на випадок невідкладного медичного втручання або інших важливих рішень. Про те, як призначити responsible adult потрібно радитись із місцевим кансілом або сімейним юристом. Якщо соціальні служби дізнаються (через відгук лікаря, вчителя, сусідів) про залишення дітей без відповідального дорослого / guardian - вони зацікавляться дітьми. Увага від соціальних служб може мати різні наслідки, аж до вилучення дитини під опіку держави та довгого/складного оскарження такого рішення через суд.
Якщо Вам стало відомо про смерть громадянина України, необхідно повідомити про факт смерті на "гарячу лінію" МЗС України за телефоном (+ 38 044) 238 16 57, на "гарячу лінію" Посольства чи Консульства України у Великобританії (номер телефону зазначено на титульній сторінці веб-порталу https://mfa.gov.ua/embassies/velika-britaniya), або надіслати повідомлення на адресу електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.
Інформація, які передаватиметься про померлого/загиблого до МЗС, Посольства чи консульства України має бути, по можливості, максимально повною і включати:
- ПІБ;
- дату народження;
- місце проживання в Україні;
- номер паспорта для виїзду за кордон;
- дані про найближчих рідних та їхні контактні дані (в Україні чи за кордоном).
У разі відсутності контактних даних рідних померлого/загиблого, консул звертається до органів МВС України для розшуку рідних і повідомлення їх про смерть/загибель.
Після отримання повідомлення про смерть, консул негайно зв'язується з відповідними місцевими органами влади та медичним закладом у країні перебування.
В залежності від законодавства країни перебування і умов, за яких сталася смерть/загибель, її факт буде зареєстрований компетентними органами цієї країни, або українським посольством чи консульством.
У чому зможе допомогти консул:
• Повідомити про смерть/загибель найближчих рідних та компетентні органи України.
• Надати рідним список місцевих ритуальних агентств (якщо такі є) для поховання в Україні або в країні, де сталася смерть/загибель.
• Поінформувати про вартість поховання (кремації) в країні, де сталася смерть/загибель, або репатріації тіла (праху) і майна покійного в Україну.
• Роз’яснити рідним/знайомим відповідні положення іноземного та українського законодавства, надати сприяння у оформленні та засвідченні необхідних документів.
• Порадити рідним в Україні, яким чином можна переказати кошти для оплати необхідних витрат.
• Вжити заходи для збереження майна, що залишилося після смерті/загибелі громадянина України.
• Отримати від найближчих рідних їхній дозвіл на поховання померлого/загиблого на території іноземної держави у разі прийняття ними такого рішення та дозвіл місцевих компетентних органів на поховання тіла.
• Витребувати в іноземних компетентних органах інформацію щодо результатів розслідування обставин смерті/загибелі з метою подальшого залучення рідними, в разі згоди, адвоката.
• Інформувати рідних та компетентні органи про рейс (у разі повітряного перевезення) або маршрут (у разі доставки наземним транспортом), яким здійснюватиметься доставка тіла або праху в Україну.
У яких питаннях, пов’язаних зі смертю близької Вам людини, консул не має повноважень:
• Безпосередньо розслідувати причину смерті або можливого злочину.
• Давати оцінку або визначати достовірність викладених в іноземних офіційних документах фактів.
• Залагодити страхові претензії від імені родини покійного.
• Оплачувати будь-які рахунки або борги покійного.
• Зареєструвати смерть та видати українське свідоцтво, якщо смерть вже була зареєстрована компетентними органами іноземної держави.
• Визначати спосіб та місце поховання померлого у разі розбіжності думок найближчих рідних щодо зазначеного.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Велике дякую за відповідь, Владислав
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБудь ласка, пані Оксано! Успіхів Вам!
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, пані ОКСАНО! Прийміть мої щирі співчуття. Смерть - це завжди горе для сім"ї та близьких.
На Ваше питання буде складно відповісти не розуміючи наступні вихідні дані ситуації:
1) Діти народилися в Україні чи в Сполученому королівстві?
2) Яке громадянство мали їх батьки?
Якщо померлі не є громадянами (підданими) Сполученого Королівства, а заїхали за програмою «Житло для України», то все залежить від того чи були діти оформлені на проживання у Великобританії.
Тимчасово, до вирішення цього питання - діти можуть залишатися у так званого "спонсора" в"їзду у Сполучене королівство.
Питанням захисту дітей в Сполученому Королівстві на громадських засадах займається організація під назвою The National Society for the Prevention of Cruelty to Children (NSPCC).
https://www.nspcc.org.uk/
Ви можете зателефонувати до NSPCC і отримати конфіденційну пораду, якщо ви переживаєте за дитину. Також, спонсор може зв'язатися з NSPCC і поділитися своїми переживаннями, якщо дитина залишається одна.
Ось контакти NSPCC:
Телефон 0808 800 5000
Електронна пошта help@nspcc.org.uk
Також можна звернутися і до державних служб Великобританії.
Державні служби – це служби, які за законом повинні захищати дітей, такі як поліція, місцеві органи влади / муніципалітети (Country Council), Соціальні служби та NHS (The National Health Service - Національна служба здоров"я).
Великобританія дуже відповідально ставиться до захисту дітей.
Якщо ви хвилюєтесь за свою чи іншу дитину з будь-якої причини, включно із побоюванням того, що дитина може піддаватися або вже піддається ризику фізичного, емоційного або сексуального насильства, зверніться до:
Як правило, у випадку смерті батьків - дитині визначають опікуна (спочатку тимчасового, потім постійного) до досягнення нею 18 років.
Видворення за межі Великобританії можливе лише зі збереженням інтересів дитини та на запит родичів, які бажають взяти опіку на себе.
Питання про сприяння поверненню дитини (незалежно від напрямку її вивезення (переміщення) - з-за кордону на територію України чи з території України за кордон) та забезпечення реалізації права доступу до дитини регулюється Порядком виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 року № 952 (далі - Порядок).
Статті 8 та 21 Конвенції надають особі, яка має право звертатися із заявою про повернення дитини/забезпечення реалізації прав доступу до дитини, право вибору до якого органу звернутися з такою заявою, зокрема до:▷ Міністерства юстиції України безпосередньо: в електронній формі на електронну пошту: callcentre@minjust.gov.ua та поштовим зв’язком, якщо можливо, на адресу: вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001 або до його територіального органу (Міжрегіональні управління Міністерства юстиції в областях).
Центрального органу іноземної держави, до якої дитину вивезено або на території якої дитина утримується/проживає. Назву Центрального органу відповідної іноземної держави та його контактні дані можна знайти за посиланням: https://cutt.ly/wJIxHtV.
United Kingdom - Central AuthorityThe International Child Abduction and Contact Unit (ICACU)
Офіс офіційного повіреного та державного піклувальника
Поштовий індекс 0,53
102 Petty France
London SW1H 9AJ
DX: Поштовий індекс 0,53 Офіційний повірений та державного піклувальника DX 152380, Westminster 8, Сполучене Королівство.
Телефонні номери: Тел.: +44 (203) 681 2756
Електронна пошта для нових заяв та загальних запитів: ICACU@ospt.gov.uk
Рекомендовано ініціювати питання повернення дитини в Україну якнайшвидше і до сплину річного терміну з дати вивезення або утримування дитини на території іноземної держави (виходячи з практики застосування Конвенції в Україні, у випадках, коли заява подається після сплину річного терміну суд тієї Договірної держави, де знаходиться дитина, може винести рішення про відмову у поверненні дитини в Україну на підставі того, що дитина вже прижилася у своєму новому середовищі).
Більш детально все розписано за посиланням. https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%92%D0%B...
Щасти Вам у вирішенні питання.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)