Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю. Моїй дружині відмовили у призначенні пенсії за віком (60 років) через помилку у записах трудової книжки ...
Після закінчення ВНЗ вона, як молодий фахівець, працювала в Киргізії, де перший раз вийшла заміж, Через рік шлюб був розірваний, а ще через рік ми з нею одружилися. Всі ці зміни прізвищ були зафіксовані в трудовій книжці, але перша зміна записана без вказання номеру та серії документа про шлюб. Оригінал цього документа залишився в колишнього чоловіка десь там в Киргізії, стосунки з ним вона не підримує вже більше 35 років й, навіть, не знає де він й що з ним. При призначенні пенсії їй не зараховують 3 роки через цю надбайлість киргизського інспектора праці.
Їхати до Бішкеку за копією свідоцтва немає можливості. Як можна вирішити цю проблему?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Відповідно до Конституції України, діяльність органів державної влади, зокрема Пенсійного фонду України, повинна бути спрямована на сприяння у реалізації прав людини, а не на обмеження таких прав із формальних підстав.
Дружині необхідно зібрати необхідні документи, скласти та подати до суду адміністративний позов про визнання протиправними дії Пенсійного фонду України щодо відмови у призначенні пенсії за віком, скасування цього рішення та зобов’язання зарахувати до страхового стажу періоди роботи.
Адвокат, м. Київ, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю! Ваша ситуація доволі складна, але є декілька кроків, які можна спробувати, щоб вирішити проблему:
Такі кроки можуть допомогти в ситуації, коли отримання оригіналу документа неможливе.
З повагою, адвокат Середницький
Бережіть себе
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Едуарде!
Виправлення у трудовій книжці можливе лише двома шляхами:
Зміна записів у трудових книжках – прізвища, імені, по батькові (ПІБ) і дати народження, виконується роботодавцем або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім’я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів. Це передбачено пунктом 2.13 Інструкції про порядок заповнення трудових книжок, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 р. № 58.
Всі дані — прізвище, ім’я, по батькові людини та дата народження, які зазначені в трудовій книжці, мають відповідати ПІБ за паспортом.
Зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки.
Під уповноваженим органом слід розуміти відділ кадрів або інший підрозділ установи, який здійснює оформлення працівників, або відповідальну особу установи, на яку згідно з посадовою інструкцією покладено обов’язок ведення трудових книжок працівників.
Відповідно до ст. 62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 встановлено, що підтвердити наявний трудовий стаж при відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи можна з допомогою:
Обов`язок щодо внесення записів до трудової книжки покладається на роботодавців, що виключає провину особи, яка бажає призначити пенсію, у недоліках таких записів.
Крім того, відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 301 від 27.04.1993 року «Про трудові книжки працівників», відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації. Відповідно й недотримання правил ведення трудової книжки може мати негативні наслідки саме для особи, яка допустила такі порушення, а не для робітника, а отже, й не може впливати на її особисті права.
Отже, відповідальність за ведення трудових книжок працівника лежить на роботодавці, а відтак, відмова пенсійного фонду в призначенні пенсії з таких підстав є неправомірною та не відповідає нормам встановлених законодавством.
Вам потрібно отримати письмову відмову від ПФУ та оскаржувати останню до адмінистративного суду, тобто подавати позов про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Аналіз судової практики адміністративних судів всіх інстанцій в цій категорії справ вказує на те, що, як правило, суди в таких випадках саме на стороні пенсіонера, а не пенсійного органу.
Декілька судових справ зі схожею на Вашу проблемою:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/113365640
https://reyestr.court.gov.ua/Review/121136197
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ЗВЕРНІТЬСЯ ІЗ ЗАПИТОМ ДО АРХІВУ РАГС КИРГИЗІЇ.
Республиканский архив ЗАГСА КР
Адрес
ул. Сагымбая манасчы, 140 , Бишкек, Киргизия
Телефон
+996 (312) 66-14-59
ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:
1. ПОДИВІТЬСЯ ПАРАГРАФ 2:
https://cbd.minjust.gov.kg/51-517/edition/330396/r...
2. МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ ДОКУМЕНТ ОНЛАЙН:
https://tunduk.gov.kg/ru/posts/135-kak-poluchit-in...
ЯКЩО НЕОБХІДНА ІНФОРМАЦІЯ Є, СПРОБУЙТЕ ЇЇ ОФІЦІЙНО ОТРИМАТИ ЧЕРЕЗ ПОСОЛЬСТВО КИРГИЗІЇ В УКРАЇНІ.
https://mfa.gov.kg/ru/embassies/embassy?id=15
Юрист, м. Покровськ, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
Відповідно до ст. 62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Постановою КМУ № 637 встановлено, що підтвердити наявний трудовий стаж при відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи можна за допомогою:
Пункт 2.4. Інструкції про порядок ведення трудових книжок для працівників визначає, що під відповідним записом у трудовій книжці обов’язково має бути печатка.
Разом з тим, обов`язок щодо внесення записів до трудової книжки покладається на роботодавців, що виключає провину особи, яка бажає призначити пенсію, у недоліках таких записів.
Крім того, відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 301 від 27.04.1993 року «Про трудові книжки працівників», відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації. Відповідно й недотримання правил ведення трудової книжки може мати негативні наслідки саме для особи, яка допустила такі порушення, а не для робітника, а отже, й не може впливати на її особисті права.
Отже, відповідальність за ведення трудових книжок працівника лежить на роботодавці, а відтак, відмова пенсійного фонду в призначенні пенсії з таких підстав є неправомірною та не відповідає нормам встановлених законодавством. В такому випадку радимо отримувати письмову відмову від Пенсійного фонду та звертатися до юристів приймалень УГСПЛ, які проконсультують з подальших дій.
Порядок подання та розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення - https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D0%B...
Всього найкращого!