Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 04 вересня 2024, питання №118789

Як стягнути аліменти на дитину,якщо батько знаходиться закордоном?

Доброго дня,що потрібно для того,щоб стягнути аліменти максимально з батька,який знаходиться закордоном?Працює,але я на знаю де саме.Знаю тільки місто де живе і працює та адресу реєстрації .

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Яніна!

    Після отримання рішення українського суду про стягнення аліментів і набрання ним законної сили, його необхідно визнати на території тієї країни де проживає боржник.

    Для цього необхідно подати заяву та клопотання про визнання та виконання судового рішення, долучивше це саме судове рішення та ряд інших документів до територіального управління юстиції за місцем проживання позивача. Усі документи подаються з перекладом на мову тої країни, де воно має бути виконано.

    Отримані документи МЮУ пересилає до відповідного органу іноземної країни для його подальшого виконання.

    Другий спосіб – стягнення аліментів за кордоном. В даному випадку необхідно звертатись до суду іноземної держави і отримати рішення, яке буде безпосередньо виконуватись за місцем проживання боржника.

    Звернутись до суду можна через територіальне управління юстиції за місцем проживання стягувача.

    До територіального управління юстиції подається звернення про вирішення питання на підставі Конвенції.

    Заява мають містити: суть прохання; повне ім’я та дату народження заявника, контактну інформацію, у тому числі адресу для листування, електронну адресу та номер телефону (за наявності); повне ім’я та, якщо відомо, контактні дані (адресу, електронну адресу, номер телефону), дату і місце народження боржника (у заяві боржника – кредитора), за наявності також адресу проживання, місце роботи, іншу інформацію, яка може допомогти в ідентифікації особи; повне ім’я та дату народження кожної дитини, на утримання якої вимагаються аліменти; обставини, на яких ґрунтуються вимоги; реквізити банківського рахунку, на який слід перераховувати аліментні платежі (у заяві кредитора); тощо.

    Разом із заявою необхідно подати документи, що підтверджують викладені факти. Заява та документи, що направляються з України до запитуваної Договірної держави відповідно до Конвенції, складені українською мовою, мають супроводжуватися перекладом. Переклад документів забезпечує заявник.

    В подальшому Міністерство юстиції України інформує заявника про хід справи про стягнення аліментів.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 2 місяці тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Вітаю ! Практика показує, що потенційні боржники з аліментів в Україні елементарно змінюють країну проживання - заробляння, а враховуючи наш бюрократичний механізм обміну документами між "країною що передає (документи) і країною що приймає "документи") згідно Конвенції про стягнення аліментів за кордоном - дуже (мяко кажучи) довгий. (можливо саме тому міністр юстиції України учора подав у відставку).

    Якщо Ви подасте позовну заяву про стягнення аліментів в Україні - то боржнику аліментів будуть нараховані суми, виходячи із середньої заробітної плати по регіону, де він зареєстрований.

    Основне питання - як будуть фактично стягуватися аліменти Вам на дітей. Тут я Вас засмучу - за кордоном відносно українських рішень судів або аліменщиків повна безкарність - ніхто, навіть у Швейцарії, нічого не робе, боржника аліментів випускають вільно за кордон, ніхто ніяких арештів на майно не робить - там демократія )))

    Довіряйте професіоналам - не гайте час. 0503028645


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України