Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 05 вересня 2024, питання №118848 340₴

Проходження МСЕК, наявні документи довідка замість військового квитка та військово обліковий документ з резерв +

Вітаю! Маєм наступну ситуацію, отримав інвалідність термін якої закінчується в кінці цього місяця, 2 місяці тому пройшов влк, яке відправило пакет документів на цвлк на затвердження про непридатність, маю продовжити інвалідність, але лкк не відправляє на мсек, аргументуючи там, що в мене документи : довідка видана замість військового квитка, я обмежено придатний і знятий з обліку, при цьому є військово обліковий документ з резерв +, в тцк військовий квиток не видаються без рішення цвлк, яке буде просто невідомо коли як виявилось. Чи маю я право на проходження мсек з наявними документами? ( питання в тому, що лікарі кажуть що цвлк зараз повертає пачками рішення і визнають людей придатними, боюсь як би під занавес не отримати бойову, не маючи можливості пройти мсек і отримати свою відстрочку)

Відповіді юристів (16)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Дійсно, відповідні зміни були внесені до "Порядку, умови та критерії встановлення інвалідності" Постановою КМУ №501 від 03.05.2024 року.

    За наявної практики разом із медичними документами на МСЕК ЛКК одразу заповнює дані у Додатку 24 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо військово-облікового документу, який має військовозобов'язаний.

    Проте, у Постанові КМУ №559 «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів» зазначено, що:

    "2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

    у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений військовообліковий документ, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.

    Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.

    9. Військово-обліковий документ в електронній формі та військовообліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    10. Відомості про сформований військово-обліковий документ в електронній формі відображаються у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів".

    Отже, військово-обліковий документ в електроній формі має таку ж саме юридичну силу, як і паперовий ВОД. Тому, не бачу проблеми в тому, аби ЛКК прийняла у Вас вищезгаданий документ.

    Наразі з е-ВОД зараховують на навчання, влаштовуються на роботу, бронюють працівників, то ж чим відрізняється МСЕК від інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, закладів освіти тощо.

    Раджу Вам ще раз поговорити із комісією і у разі відмови останньої направити Вас на МСЕК, звертатись із відповідною скаргою до МОЗ. По суті, ЛКК позбавляє Вас права продовжити інвалідність, незважаючи на те, що Ви маєте е-ВОД - належний військово-обліковий документ.

    Відповідно до "Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності" затвердженого Постановою КМУ №1317:

    Порядок та умови встановлення інвалідності:

    4. Лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.

    Для проходження медико-соціальної експертизи особа, що звертається для встановлення інвалідності, повинна подати такі документи:

    паспорт громадянина України та витяг з реєстру територіальної громади (у разі пред’явлення паспорта громадянина України у формі пластикової картки (ID картки), довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - для внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

    довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);

    військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку (за наявності) - для чоловіків віком від 18 до 60 років;

    паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, - для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах".

    Згідно із Законом України "Про військовий обов'язок та військову службу":

    "Стаття 38. Обов’язки органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, закладів освіти, посадових осіб, призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання правил військового обліку:

    7. Медико-соціальні експертні комісії зобов’язані в семиденний строк повідомити відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю, та про зміну групи інвалідності (про військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, про військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - розвідувальні органи України)".

    Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    "60. Медико-соціальні експертні комісії повідомляють у семиденний строк відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю, та про зміну групи інвалідності (додаток 24)".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Сергій Клієнт 2 місяці тому

      військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку (за наявності) - для чоловіків віком від 18 до 60 років; я перепрошую тут нічого не сказано про військово - обліковий докуменіт з резерв +, як аргументувати лкк що це дійсний документ?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Саме так визначено Постановою 559. Якщо ЛКК стверджує, що Ваша довідка не є чинним документом, то як раз е-ВОД є таким, оскільки Ваша довідка може бути замінена військово-обліковим документом в електроній або у паперовій формі.

        Якщо ж ми говоримо про перелік документів, який визначений у Положенні, то станом на зараз взагалі не видають ТП та приписне свідоцтво, оскільки вже є ВОД нового зразку, проте це не означає, що ЛКК не буде приймати даний військово-обліковий документ. Так само і е-ВОД. Даний документ затверджений нормативно-правовим актом та має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий. Це все, що потрібно знати ЛКК.

        "2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

        в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

        у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

        З повагою, адвокат Айвазян.

        • Сергій Клієнт 2 місяці тому

          Велике вам спасибі, бо я вже втратив надію і почав готуватись до можливої мобілізації.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Сергію! По-перше, Вас ніхто не мобілізує до того моменту, як не буде рішення ЦВЛК. По-друге, Вам потрібно розібратись із ЛКК, оскільки діє комісія неправомірно. Можете також звернутись на гарячу лінію Міноборони та подати скаргу, що у Вас не приймають е-ВОД. По-третє, чому Ви вирішили, що Вас визнають придатним? Яку хворобу маєте?

            • Сергій Клієнт 2 місяці тому

              В мене їх 4, але до цвлк прийняли двіі (питсати не буду які саме, бо питання не конфіденційне). Зараз багато справ дуже яких цвлк повертає і каже, що це придатні люди, тому ризик насправді такий є, виходить правовий колапс і на держ рівні людинине дають пройти медичну комісію МСЕК.

          • Айвазян Юрій Климентійович
            50%

            Буде бажання і Ваша воля, я міг би дати більш менш точний прогноз щодо можливого висновку ЦВЛК. Проте для того мені треба бачити Ваші медичні документи з висновками профільних лікарів та їхніми рекомендаціями. Я розумію, що надання медичних документів для ознайомлення іншій особі - це справа дуже делікатна. Тому таке рішення можливе лише за Вашої доброї волі.

            В будь-якому разі вдачи Вам у Вашому борінні! У Вас все вийде!

            • Сергій Клієнт 2 місяці тому

              Надайте будь ласка ваші контакти та вартість такої послуги, бо медичні документи ми в інтернет викладати не будем, це в приватному порядку.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            На жаль у самому питанні за правилами сайту я не маю права поділитися своїми контактами. Проте Ви можете звернутись до мене, зробивши персональний лід через мій профіль, або перейти у чат для більш приватної переписки.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового документу.

        Зокрема, наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.

        Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру. А роботодавцю – формувати список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.

        https://www.mil.gov.ua/news/2024/07/31/rozʼyasnenn...

    Кирда Вячеслав Володимирович
    50%

    Вітаю Вас!

    Вітаю! Маєм наступну ситуацію, отримав інвалідність термін якої закінчується в кінці цього місяця, 2 місяці тому пройшов влк, яке відправило пакет документів на цвлк на затвердження про непридатність, маю продовжити інвалідність, але лкк не відправляє на мсек, аргументуючи там, що в мене документи : довідка видана замість військового квитка, я обмежено придатний і знятий з обліку, при цьому є військово обліковий документ з резерв +, в тцк військовий квиток не видаються без рішення цвлк, яке буде просто невідомо коли як виявилось. Чи маю я право на проходження мсек з наявними документами? ( питання в тому, що лікарі кажуть що цвлк зараз повертає пачками рішення і визнають людей придатними, боюсь як би під занавес не отримати бойову, не маючи можливості пройти мсек і отримати свою відстрочку)

    Це складне питання, адже нормативно-правові акти у сфері проходження МСЕК зазначають виключно про паперову версію військово-облікового документу.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 3 грудня 2009 р. № 1317 Київ

    Питання медико-соціальної експертизи

    4. Лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.

    Для проходження медико-соціальної експертизи особа, що звертається для встановлення інвалідності, повинна подати такі документи:

    ...

    військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку (за наявності) - для чоловіків віком від 18 до 60 років.

    Мова про електронний ВОД у даній ситуації не йде, на жаль. Водночас є постанова КМУ № 559, яка передбачає, що:

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 559 Київ

    Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа

    9. Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    10. Відомості про сформований військово-обліковий документ в електронній формі відображаються у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    11. Перевірка військово-облікового документа в електронній формі здійснюється шляхом зчитування QR-коду ініціатором перевірки за допомогою технічних засобів, які дають змогу відтворити відомості військово-облікового документа в електронній формі у формі інформаційного повідомлення.

    QR-код повинен бути придатним для зчитування технічними засобами ініціатора перевірки, цілісним, неушкодженим, нанесеним на будь-який носій достатнього розміру та необхідної контрастності.

    Підставою непідтвердження військово-облікового документа в електронній формі є непридатність QR-коду для зчитування технічними засобами.

    Зміни до Положення про діяльність МСЕК були внесені 03.05.2024 року, тобто до моменту ухвалення низки постанов щодо застосування е-ВОД. На мою точку зору, у зв'язку з цим, можна спробувати переговорити принаймні з головою ЛКК щодо прийняття Вашого е-ВОД, він має однакову до паперового юридичну силу.

    Як варіант також - отримати від ТЦК листа, що Ваші документи відправлено на затвердження до ЦВЛК і видача паперового ВОД у зв'язку з цим неможлива. Гадаю, за наявності такого листа Вас повинні направити на МСЕК.

    З повагою!

    • Сергій Клієнт 2 місяці тому

      Во на на жаль таке не напишуть, бо влк не надає цю інформацію, офійно, як я зрозумів я все ще проходжу комісію влк.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Дана інформація не є конфіденційною і отримувати її потрібно не у ВЛК, а через ТЦК, адже саме останні направляють документи до ЦВЛК, По суті, отримати таку інформацію можливо через адвокатський запит. Головне, аби цього було достатньо для ЛКК,

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Згідно Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №559:

    Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

    взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;

    якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст - військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;

    зміни категорії щодо військового обов’язку;

    відсутності місця для внесення змін;

    невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;

    втрати (зіпсування);

    виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    Військово-обліковий документ на бланку видається особі під особистий підпис, крім випадків, визначених в абзаці другому пункту 17 цього Порядку, у відомості видачі військово-облікових документів на бланку за формою згідно з додатком 2 з одночасним доведенням правил військового обліку.

    Військово-обліковий документ в електронній формі формується засобами:

    Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, зокрема з використанням його мобільного додатка;

    Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони;

    Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації).

    Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.

    Формування військово-облікового документа в електронній формі для друку може здійснюватися особисто засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або адміністратором центру надання адміністративних послуг засобами Порталу Дія (у разі особистого звернення) за умови уточнення облікових даних.

    Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    Турчин Ярослав Олександрович

    ВІТАЮ ВАС, пане СЕРГІЙ! Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 559 від 16.05.2024 р. (в редакції від 20.06.2024 р.) встановлено, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка. Тобто Ваші документи однозначно є чинними та доповнюються QR-кодом з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов"язаних та резервістів.

    Дійсно існує проблема різночитання щодо поняття військово-облікових документів, які є чинними та не є чинними.

    У Вашому випадку у Вас є ПОВНИЙ КОМПЛЕКТ документів. Визначати чинність ВОД це взагалі не справа МСЕК. Вони поки що не ТЦК. Ви документ надали? - Надали. Вони переписали Ваші облікові дані? - Переписали. Все інше - не їх справа. А то так скоро у ЗАГСІ будуть розказувати, що одружитись неможливо, бо квиток не той. Вони не є уповноваженими органами з військового обліку або перевірки документів, на відміну від поліції, прикордонників, ТЦК. Саме тому - у них немає доступу до бази ОБЕРІГ і вони навіть дійсність еВОД не можуть, бо вони ніхто і Міністерство оборони будь-кому не буде роздавати доступ, щоб потім торгували персональними даними громадян, а не лише довідками.

    Я розумію, що їм хабарі брати і потім валізи з доларами спідручніше викидати з вікон, як голова МСЕК на Волині... але ж це не означає, що прості смертні не мають права пройти огляд та підтвердити свою групу інвалідності.

    Що говорить про це чинна редакція Постанови КМУ від 3 грудня 2009 р. № 1317 (в редакції від 07.05.2024 р.)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1317-2009-%D0%...

    Для проходження медико-соціальної експертизи особа, що звертається для встановлення інвалідності, повинна подати такі документи:

    • паспорт громадянина України та витяг з реєстру територіальної громади (у разі пред’явлення паспорта громадянина України у формі пластикової картки (ID картки), довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - для внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
    • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);
    • військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку (за наявності) - для чоловіків віком від 18 до 60 років;

    ПЕРШ ЗА ВСЕ - у цій постанові міститься слово - ЗА НАЯВНОСТІ. Тобто обов"язку такий документ давати, якщо він вибачте наприклад в ТЦК лежить - у Вас немає. І доказувати чому немає - теж.

    Крім того, у постанові чітко вказано, що приймається навіть Довідка ТЦК про перебування на військовому обліку.

    А чим вибачте Витяг з Резерв+ , він же - електронний ВОД, не є довідкою від ТЦК про перебування на військовому обліку? - Цілком документ, який підтверджує даний факт.

    Тобто МСЕК має цікавити лише факт перебування на обліку і то з натяжкою. А не інші обставини.

    Ви підтвердили цей факт? - Підтвердили. Затягування з оглядом - може свідчити про намагання Вас ошукати з метою подальшого продажу інваліднстей за гроші іншим особам.

    Повторний огляд осіб з інвалідністю з нестійкими, оборотними змінами та порушеннями функцій організму з метою визначення ефективності реабілітаційних заходів, стану здоров'я і ступеня соціальної адаптації проводиться раз на один - три роки.

    Повторний огляд осіб з інвалідністю, а також осіб, інвалідність яких встановлено без зазначення строку проведення повторного огляду, проводиться раніше зазначеного строку за заявою такої особи з інвалідністю, інших заінтересованих осіб у разі настання змін у стані здоров'я і працездатності або за рішенням суду.

    {Абзац другий пункту 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 874 від 21.10.2015}

    Особам, що звертаються для встановлення інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду у разі наявності вроджених вад розумового чи фізичного розвитку, анатомічних дефектів, стійких необоротних морфологічних змін та розладу функцій органів і систем організму, неефективності реабілітаційних заходів, неможливості відновлення соціальної адаптації, несприятливого прогнозу відновлення працездатності з урахуванням реальних соціально-економічних обставин у місці проживання особи з інвалідністю, а також особам з інвалідністю, у яких строк переогляду настає після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

    Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.

    Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

    {Абзац другий пункту 2 в редакції Постанови КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Якщо дані в раніше виданому документі СПІВПАДАЮТЬ з електронним військово-обліковим документом, то він продовжує бути чинним.

    Військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

    Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.

    Формування військово-облікового документа в електронній формі для друку може здійснюватися особисто засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або адміністратором центру надання адміністративних послуг засобами Порталу Дія (у разі особистого звернення) за умови уточнення облікових даних.

    {Порядок доповнено пунктом 8-2 згідно з Постановою КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    {Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    Про необхідність заміни військово-облікових документів, виданих до набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа» – а саме до 18 травня 2024 року – у вказаній постанові не йдеться.

    Навпаки, пунктом 2 Постанови № 559 встановлено, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

    Також Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633-IX, у підпункті 12 пункту 2 прикінцевих та перехідних положень встановлено, що військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

    Щасти Вам!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Турчин Ярослав Олександрович

    ВІТАЮ ВАС, пане СЕРГІЙ! Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 559 від 16.05.2024 р. (в редакції від 20.06.2024 р.) встановлено, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка. Тобто Ваші документи однозначно є чинними та доповнюються QR-кодом з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов"язаних та резервістів.

    Дійсно існує проблема різночитання щодо поняття військово-облікових документів, які є чинними та не є чинними.

    У Вашому випадку у Вас є ПОВНИЙ КОМПЛЕКТ документів. Визначати чинність ВОД це взагалі не справа МСЕК. Вони поки що не ТЦК. Ви документ надали? - Надали. Вони переписали Ваші облікові дані? - Переписали. Все інше - не їх справа. А то так скоро у ЗАГСІ будуть розказувати, що одружитись неможливо, бо квиток не той. Вони не є уповноваженими органами з військового обліку або перевірки документів, на відміну від поліції, прикордонників, ТЦК. Саме тому - у них немає доступу до бази ОБЕРІГ і вони навіть дійсність еВОД не можуть, бо вони ніхто і Міністерство оборони будь-кому не буде роздавати доступ, щоб потім торгували персональними даними громадян, а не лише довідками.

    Я розумію, що їм хабарі брати і потім валізи з доларами спідручніше викидати з вікон, як голова МСЕК на Волині... але ж це не означає, що прості смертні не мають права пройти огляд та підтвердити свою групу інвалідності.

    Що говорить про це чинна редакція Постанови КМУ від 3 грудня 2009 р. № 1317 (в редакції від 07.05.2024 р.)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1317-2009-%D0%...

    Для проходження медико-соціальної експертизи особа, що звертається для встановлення інвалідності, повинна подати такі документи:

    • паспорт громадянина України та витяг з реєстру територіальної громади (у разі пред’явлення паспорта громадянина України у формі пластикової картки (ID картки), довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - для внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
    • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);
    • військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку (за наявності) - для чоловіків віком від 18 до 60 років;

    ПЕРШ ЗА ВСЕ - у цій постанові міститься слово - ЗА НАЯВНОСТІ. Тобто обов"язку такий документ давати, якщо він вибачте наприклад в ТЦК лежить - у Вас немає. І доказувати чому немає - теж.

    Крім того, у постанові чітко вказано, що приймається навіть Довідка ТЦК про перебування на військовому обліку.

    А чим вибачте Витяг з Резерв+ , він же - електронний ВОД, не є довідкою від ТЦК про перебування на військовому обліку? - Цілком документ, який підтверджує даний факт.

    Тобто МСЕК має цікавити лише факт перебування на обліку і то з натяжкою. А не інші обставини.

    Ви підтвердили цей факт? - Підтвердили. Затягування з оглядом - може свідчити про намагання Вас ошукати з метою подальшого продажу інваліднстей за гроші іншим особам.

    Повторний огляд осіб з інвалідністю з нестійкими, оборотними змінами та порушеннями функцій організму з метою визначення ефективності реабілітаційних заходів, стану здоров'я і ступеня соціальної адаптації проводиться раз на один - три роки.

    Повторний огляд осіб з інвалідністю, а також осіб, інвалідність яких встановлено без зазначення строку проведення повторного огляду, проводиться раніше зазначеного строку за заявою такої особи з інвалідністю, інших заінтересованих осіб у разі настання змін у стані здоров'я і працездатності або за рішенням суду.

    {Абзац другий пункту 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 874 від 21.10.2015}

    Особам, що звертаються для встановлення інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду у разі наявності вроджених вад розумового чи фізичного розвитку, анатомічних дефектів, стійких необоротних морфологічних змін та розладу функцій органів і систем організму, неефективності реабілітаційних заходів, неможливості відновлення соціальної адаптації, несприятливого прогнозу відновлення працездатності з урахуванням реальних соціально-економічних обставин у місці проживання особи з інвалідністю, а також особам з інвалідністю, у яких строк переогляду настає після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

    Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.

    Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

    {Абзац другий пункту 2 в редакції Постанови КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Якщо дані в раніше виданому документі СПІВПАДАЮТЬ з електронним військово-обліковим документом, то він продовжує бути чинним.

    Військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

    Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.

    Формування військово-облікового документа в електронній формі для друку може здійснюватися особисто засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або адміністратором центру надання адміністративних послуг засобами Порталу Дія (у разі особистого звернення) за умови уточнення облікових даних.

    {Порядок доповнено пунктом 8-2 згідно з Постановою КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    {Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 721 від 18.06.2024 - застосовується з 18 червня 2024 року}

    Про необхідність заміни військово-облікових документів, виданих до набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа» – а саме до 18 травня 2024 року – у вказаній постанові не йдеться.

    Навпаки, пунктом 2 Постанови № 559 встановлено, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

    Також Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633-IX, у підпункті 12 пункту 2 прикінцевих та перехідних положень встановлено, що військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

    Щасти Вам!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України