Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Я, Федоренко Руслан , отримую пенсію по інвалідності в пенсійному фонді. Я інвалід з дитинства. Я 1995 року народження. Коли я авторизуюсь в пенсійному фонді України то бачу такий пункт. Страховий стаж (повний) 39років 5місяців 28днів з них страховий стаж після 01.01.2004 5років 6місяців і додатковий стаж 33роки 11місяців 28днів. Ще я бачу розмір пенсії за віком. В мене таке питання чи можу я подати заявку на отримання пенсії за віком ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Руслане!
Під час обчислення розміру пенсії по інвалідності до наявного страхового стажу зараховується період до досягнення особою 60-річного віку. Під час призначення пенсії за віком цей додатково зарахований період не враховується. Пенсія за віком буде визначена залежно від страхового стажу та заробітку, з якого було сплачено внески до Пенсійного фонду.
Також, при переході на інший вид пенсії застосовується норма статті 28 Закону (в редакції, чинній з 01.10.2011), а саме мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності у жінок 30, у чоловіків 35 років страхового стажу.
З повагою, адвокат Айвазян