Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Знаходимося з дружиною закордоном. Хочемо завезти авто в Україну, але по зрозумілим причинам заїжджати має дружина. Вона буде з техпаспортом і як довірений користувач в Дії. Чи не буде проблем при перетині кордону? Чи варто щоб перестрахуватися мені пройти з нею спочатку польський кордон? На українському як я розумію проблем не має бути?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВАШІЙ ДРУЖИНІ ДОСТАТНЬО ТЕХПАСПОРТУ НА АВТО.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Переміщення через митний кордон України наземних транспортних засобів особистого користування громадянами, які не є їх власниками
Відповідно до частини першої статті 1 Митного кодексу України (далі – Кодекс) законодавство України з питань митної справи складається з Конституції України, Кодексу, інших законів України, що регулюють питання, зазначені у статті 7 Кодексу, з міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також з нормативно-правових актів, виданих на основі та на виконання Кодексу та інших законодавчих актів.
Умови допущення до міжнародного руху автомобілів регулюються главами III, IV Конвенції про дорожній рух, підписаної у Відні 08 листопада 1968 року та ратифікованої Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 25 квітня 1974 року № 2614-VIII (далі – Конвенція), статтею 35 якої визначено, що положення Конвенції застосовуються, зокрема, до автомобілів, що знаходяться в міжнародному русі і зареєстровані однією з Договірних сторін або одним з її територіальних підрозділів (далі – транспортні засоби). При цьому водій транспортного засобу повинен мати свідоцтво про реєстрацію, що видане на підтвердження факту реєстрації, та водійське посвідчення.
Крім того, порядок допуску в Україні транспортних засобів до поїздки за кордон регламентовано пунктами 50 – 55 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388, зокрема:
до поїздки за кордон допускаються транспортні засоби, на які відповідно до Конвенції про дорожній рух видано свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки, серіям яких присвоєно літери латинського алфавіту (пункт 50);
власник транспортного засобу може передавати транспортний засіб у користування іншій особі, яка має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй свідоцтво про реєстрацію (пункт 51).
При цьому згідно з пунктом 60 частини першої статті 4 Кодексу транспортні засоби особистого користування – це, зокрема, наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.
З огляду на викладені вище вимоги законодавства України, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на території відповідної країни, яке містить відомості про цей транспортний засіб, достатні для його ідентифікації, подане громадянином митному органу в пункті пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення, є документом, що підтверджує право власності громадянина на транспортний засіб особистого користування або право тимчасового користування ним та на підставі якого здійснюється пропуск такого транспортного засобу особистого користування через митний кордон України.
Довідково: Зазначена інформація доведена митницям листом Держмитслужби від 23.06.2022 № 08-6/17-01-04/7/3471
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
На українському кордоні дійсно проблем не буде, достатньо буде пред'явити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та у виключних випадках - свідоцтво про шлюб. Щодо польського кордону, можуть бути проблеми. Гарантованим і безпроблемним варіантом виступає оформлення довіреності на ім'я дружини. Якщо не дуже складно супроводити дружину до українського кордону, можна піти по цьому варіанту. Оформлення довіреності - це час і можливо простіше просто поїхати з нею.
Проблем на українському кордоні не буде.
З повагою!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олеже!
На українському кордоні точно питань не виникне, оскільки громадянам, які не є власниками авто, дозволений виїзд та в'їзд за наявності свідоцтва про реєстрацію ТЗ.
Громадянам-резидентам, які перетинають митний кордон України у напрямку виїзду на транспортних засобах особистого користування, та не є їх власниками, не потрібна довіреність на такий транспортний засіб від безпосереднього власника. Про це повідомила прес-служба ДМС.
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є документом, що підтверджує, зокрема, право тимчасового користування ним.
"Це правило застосовується до транспортних засобів особистого користування, зокрема, до наземних транспортних засобів товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них (код 8716 згідно з УКТ ЗЕД)", - зазначили в Держмитслужбі.
https://jurliga.ligazakon.net/news/222052_derzhmit...
Що стосується польського кордону, то дану інформацію Вам краще дізнатись саме у польських прикордонників, можливо, потрібно буде оформити довіреність або ж, як Ви і зазначаєте у питанні - супроводити дружину до кордону.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Проблем не повинно бути, тим більше, що перетинатиме кордон Ваша дружина.
До того ж вже були неодноразові позитивні випадки повернення клієнтів на чужому авто без довіреностей.
В той же час частина третя статті 35 Конвенції про дорожній рух говорить, що жодне положення цієї Конвенції не слід тлумачити як таке, що що обмежує право Договірних сторін або їхніх територіальних підрозділів вимагати підтвердження права водія на володіння транспортним засобом, що перебуває в міжнародному у міжнародному русі транспортним засобом, що не зареєстрований на ім'я особи, яка в ньому перебуває.
Це означає, що за кордоном правоохоронні органи іноземної країни мають право вимагати документи, на підставі яких водій користується чужим авто.
Проте, так як Ваша дружина повертатиметься до України на авто з українськими номерами - то проблем не буде.
Якщо бажаєте - можете пройти польський кордон, проте краще хай дружина самостійно його проходить.
З української сторони 100% не буде проблем.
Держмитслужба України в своєму листі 08-6/17-01-04/7/3471, роз’яснила, що достатнім для перетину кордону на чужому авто є відповідне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Тому для в'їзду/виїзду за кордон на чужому авто водію потрібно мати посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію авто (техпаспорт), міжнародний поліс страхування "Зелена карта".
З повагою, юрист Дерій В.О.!