Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 19 вересня 2024, питання №119698

Чи правильно складена позовна заява? Що порадите додати? Позовна заява про визнання права власності на спадкове майно — житловий будинок, сарай та земельну ділянку

Позовна заява
про визнання права власності на спадкове майно — житловий будинок, сарай та земельну ділянку
1. Вступна частина
Звертаюся до Теплицького районного суду Вінницької області з позовом про визнання права власності на спадкове майно — житловий будинок, сарай та земельну ділянку.
Це спадкове майно належало моєму батькові, який помер 21 лютого 1996 року. Після його смерті спадщину прийняла його дружина, однак вона не встигла оформити свої спадкові права до своєї смерті 17 грудня 2023 року.

2. Втрата документів
Я звернувся до Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок, сарай та земельну ділянку, однак отримав відмову. Нотаріус повідомив, що спадкова справа №1051/1996, що стосувалась майна мого батька, була втрачена внаслідок пожежі у Київському державному нотаріальному архіві. Це стало підставою для відмови у видачі свідоцтва.

3. Юридичні підстави
Позивач посилається на такі правові норми:
Стаття 41 Конституції України гарантує право на власність, включаючи право на спадщину.
Стаття 55 Конституції України гарантує право на судовий захист.
Стаття 1216 Цивільного кодексу України визначає спадкування як перехід прав та обов’язків від спадкодавця до спадкоємця.
Стаття 1261 Цивільного кодексу України надає право спадкоємцеві першої черги на спадщину після смерті батьків.
Стаття 1297 Цивільного кодексу України передбачає можливість відновлення втрачених спадкових документів через суд.
Стаття 1309 Цивільного кодексу України встановлює, що втрата документів не позбавляє спадкоємця його законних прав на спадкове майно.
Стаття 34 Закону України "Про нотаріат" надає можливість відновлення нотаріальних документів у випадку їх втрати або знищення.
Стаття 4 Цивільного процесуального кодексу України надає право на судовий захист порушених прав.

Відповіді юристів (1)

    Токмач Галина Миколаївна

    Добрий день!

    Ваша заява складена невірно. Вимоги до позовної заяви наведені в статті 175 ЦПК України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15/conv#n...).

    Якщо бажаєте поспілкуватися, можете звернутися через чат або напишіть свою пошту (юристам заборонено залишати свої контакти).


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024