Задайте питання юристу

859 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 24 вересня 2024, питання №119932

Сплили строки прийняття спадщини, що робити?

Сплили строки прийняття спадщини, що робити?
Добрий вечір! Ситуація наступна: померла недалека родичка ще у 2017 році і залишила заповіт ( у ньому вказувалось що свій будинок і прилеглу до нього територію передає моєму дядьку ), згідно закону він мав перейняти спадщину протягом 6 місяців, але цього, на жаль не зробив. Так як моя сім’я була найближчими родичами померлої особи, будинок зараз у нашому розпорядженні , ми за ним доглядаємо, але хочемо продати, проте, щоб це зробити потрібно переоформити документи на право власності, скажіть, будь ласка, чи можливо за стільки часу поновити право власності, потрібно, щоб будинок був переоформлений на мене, бо я планую займатись продажем. Як правильно діяти? Чи ще можливо прийняти спадщину? В які органи потрібно звернутися? Буду вдячна за допомогу!

Відповіді юристів (3)

    Давидко Ігор Анатолійович
    Давидко Ігор Анатолійович 2 дні тому

    Юрист, м. Суми, 31 рік досвіду

    Вітаю ! Ви пропустили строк прийняття спадщини і я на вбачив об*єктивної причини пропуску цього строку. Незнання про смерть спадкодавця або про неприйняття спадщини іншими спадкоємцями такими причинами не є.

    • Вероніка Клієнт 2 дні тому

      Це взагалі неможливо нічого зробити? У дядька проблеми з алкоголем, тому він цим не займався, а державі майно я не подару

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 дні тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Цивільному кодексі України є стаття на рахунок таких питань.

    Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    {Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}

    3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Такими поважними причинами пропущення 6-місячного терміну вважаються тривала хвороба спадкоємця, його перебування на службі в Збройних силах України чи в місцях позбавлення волі, перебування спадкоємця в іноземній державі тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA