Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чоловік війсковослужбовець перебуває у статусі безвісти зниклого. Його родині був переданий наступний алгоритм дій в якому вказано що вони можуть оформити щомісячне грошове забезпечення війсковослужбовця зниклого безвісти, а також отримати пенсію по втраті годувальника на час зникнення особи безвісти. Чи це означає що родина буде отримувати 2 види виплат чи необіхідно обрати одну?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Родичі можуть отримувати одночасно щомісячне грошове забезпечення війсковослужбовця зниклого безвісти, а також отримати пенсію по втраті годувальника, якщо пенсія оформлена згідно ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» , а не ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Коли є сповіщення що військовослужбовець є безвісти зниклим, дружина, батьки чи повнолітні діти зобов'язані звернутись з письмовою заявою (до заяви долучити документи які підтверджують родинні зв’язки, паспорт ідентифікаційний код) і направити таку заяву до командира військової частини де проходить службу зниклий військовослужбовець. Командир має право протягом 15 днів розглянути таку заяву та прийняти відповідне рішення по виплаті додаткової винагороди та грошового забезпечення таким заявникам які звернулись з відповідною заявою. Якщо недостатньо документів чи є якісь інші підстави для відмови — відповідно виплата не виплачується поки не будуть усунуті недоліки які будуть вказані у відповіді на звернення заявника. Немає жодного строку обмеження по таких виплатах. Наприклад, якщо зниклий має такий статус місяць, то відповідно такі виплати виплачуються місць. Якщо це пів року, то виплачується пів року.
4. Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців за їх заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).
До заяви додаються:
Згідно пункту 7 Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям безвісно відсутніх військовослужбовців , виплата грошового забезпечення здійснюється таким членам сімей військовослужбовців: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), АБО законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, АБО батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.
Отже, виплати здійснюються у порядку черговості. Якщо у військовослужбовця є дружина, то всі кошти отримає саме вона, якщо дружини немає - тоді право на виплату мають діти. Батьки військового матимуть право на грошове забезпечення, лише в тому випадку, якщо у військового немає ні дружини, ні дітей.
ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що члени сім’ї зниклого безвісти військовослужбовця набувають право на отримання пенсії через місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Для оформлення пенсії працівникам Пенсійного фонду необхідно надати витяг з Єдиного реєстру та документи, які підтверджують родинні стосунки.
Розмір пенсії обраховується так: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50% пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.
Оформити пенсію по втраті годувальника можна і за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» , але у цьому випадку рідним необхідно зібрати більше документів, серед яких: рішення суду про визнання особи безвісти зниклою, витяг з наказу військової частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу та документи, що підтверджують родинні стосунки.
Розмір пенсійних виплат тут буде дещо іншим. Якщо право на неї має один непрацездатний член сім’ї, пенсія нараховується у розмірі 70% грошового забезпечення (зарплати) годувальника, тобто безвісти зниклого бійця. Якщо на неї претендують двоє і більше непрацездатних членів сім’ї – 50% грошового зарплати годувальника на кожного.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віталію!
Так, родина має право на обидві виплати.
Відповідно до п. 2 Постанови КМУ № 884 "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх", під терміном “безвісно відсутній військовослужбовець” слід розуміти зниклого безвісти під час захисту Вітчизни військовослужбовця, щодо якого понад 15 днів відсутні відомості про місце його перебування, крім відомостей про самовільне залишення військової частини або місця служби.
Згідно із нормами Постанови виплата грошового забезпечення здійснюється членам сімей військовослужбовців за їх заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини з дня зникнення безвісти.
Розмір такої виплати відповідає розміру грошового забезпечення військовослужбовця за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інших видів грошового забезпечення (грошове забезпечення) з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення (п. 3 Порядку).
Право на отримання виплат із грошового забезпечення безвісно відсутнього військовослужбовця мають дружина (чоловік). У разі її (його) відсутності виплати мають право отримати:
Отже, фактично є три черги осіб, які матимуть відповідне право, при цьому право кожної наступної черги виникає у разі відсутності осіб із першої черги. Так, у першу чергу виплату отримує дружина (чоловік), у другу чергу – законні представники чи усиновлювачі неповнолітніх дітей, а також повнолітні діти, які проживали разом із військовослужбовцем, у третю чергу – батьки.
Для отримання грошового забезпечення членам сім’ї військовослужбовця необхідно через ТЦК та СП подати заяву на ім’я командира військової частини, де проходив службу військовослужбовець (бланк можна взяти в ТЦК та СП) про виплату грошового забезпечення та набір документів:
Перелік підстав для відмови командира у виданні відповідного наказу про виплату є вичерпним та встановлений в п. 5 Порядку № 884, зокрема це:
Командир військової частини розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.
Для оформлення пенсії у зв’язку з втратою годувальника потрібно звернутися до відповідного територіального органу Пенсійного фонду України або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України та подати такі документи:
1) документи про стаж зниклого безвісти за особливих обставин;
2) інформацію (витяг) з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
3) документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб: платників податків особи, якій призначається пенсія (надається у разі відсутності в паспорті громадянина України або свідоцтві про народження інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків), та особи, зниклої безвісти за особливих обставин (надається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника, має такі документи);
4) свідоцтво про народження або документ (паспорт), що посвідчує особу, якій призначається пенсія;
5) документи, які засвідчують родинні стосунки члена сім’ї з померлим годувальником;
6) якщо діти навчаються, – довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів освіти за кордоном про те, що вони навчаються за денною формою навчання;
7) документи про те, що чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один із батьків, дід, баба, брат чи сестра незалежно від віку і працездатності не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до досягнення нею (ними) 8 років;
8) відомості про місце проживання особи, якій призначається пенсія;
9) документ про перебування членів сім’ї (крім дітей) на утриманні особи, зниклої безвісти за особливих обставин;
10) документи про трудовий стаж особи, зниклої безвісти за особливих обставин (зокрема, документи підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній).
Звернутися щодо отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника можна через один місяць після внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Це означає, що через місяць виникає право на пенсію, але не зобов’язує родичів звернутися саме через місяць. Звернутися щодо призначення пенсії можна в будь-який час після виникнення права на пенсію.
Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника становить 50 відсотків від пенсії за віком годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї та 100 відсотків – за віком годувальника на двох та більше непрацездатних членів сім'ї, що розподіляється між ними рівними частками. Тобто на всіх членів сім'ї, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія.
Важливим чинником є також страховий стаж особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Зокрема, у разі відсутності в такої особи страхового стажу пенсія членам його сім’ї призначається в мінімальних розмірах, передбачених законодавством. Якщо ж страховий стаж є, розмір пенсії обчислюватиметься залежно від набутого страхового стажу годувальника та отриманого заробітку. Середній розмір пенсій у зв’язку із втратою годувальника становить 3364,05 грн.
Виплачується пенсія за весь час, протягом якого особа вважається зниклою безвісти. Виплата припиняється з першого числа місяця, наступного за місяцем внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відмітки про встановлення місця перебування, місця поховання чи місця знаходження останків особи, зниклої безвісти за особливих обставин.
У разі визнання зниклої безвісти особи померлою члени її родини мають право звертатись щодо отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника на загальних підставах.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Виплати грошового забезпечення військовополонених та зниклих безвісти регулює постанова Кабінету Міністрів України № 884 від 30 листопада 2016 року «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх».
Уразі полону чи зникнення безвісти військовослужбовця, за ним зберігаються виплати у розмірі його посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та інших видів грошового забезпечення. Відтак, члени родини мають право на отримання такої виплати щомісячно.
Для цього необхідно звернутися із заявою до командира військової частини, надавши копії наступних документів:
З питань виплат грошового забезпечення звертатися на “Гарячу лінію” з питань Міністерства оборони України 1512.
А родини зниклих безвісти бійців отримуватимуть виплати до дня визнання їх загиблими в судовому порядку або остаточно виключення зі списків особового складу військової частини.
Першочергове право на матеріальну допомогу від держави має дружина зниклого безвісти або захопленого в полон військового, а вже потім його батьки.
Загалом право на виплати, зокрема додаткових та інших видів грошового забезпечення мають:
Але в обох випадках – якщо вони проживали разом зі зниклим і перебували на його утриманні.
Якщо у безвісти зниклого чи полоненого нема дружини, а є кілька інших осіб, що претендують на грошові виплати, то кошти ділять між ними у рівних частинах. Орієнтовна сума грошового забезпечення становить 20 тис. грн залежно від посади зниклого і додаткова винагорода — 100 тис. грн.
Загалом перелік тих, хто має право на грошову допомогу у разі зникнення бійця на фронті, виглядає так:
ПЕНСІЯ ВЖЕ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ОСОБУ СУД ВИЗНАЄ ПОМЕРЛОЮ.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Чоловік війсковослужбовець перебуває у статусі безвісти зниклого. Його родині був переданий наступний алгоритм дій в якому вказано що вони можуть оформити щомісячне грошове забезпечення війсковослужбовця зниклого безвісти, а також отримати пенсію по втраті годувальника на час зникнення особи безвісти. Чи це означає що родина буде отримувати 2 види виплат чи необіхідно обрати одну?
Ні, не потрібно обирати щось одне. Члени сім'ї, визначені чинним законодавством, мають право на отримання двох видів виплат.
Особа, зникла безвісти за особливих обставин, – та, яка зникла безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.
Важливо: правового статусу такої особи набувають з моменту внесення про неї відомостей до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, на основі заяви про розшук, що подають до відповідного територіального органу Національної поліції України. Цей статус зберігається за особою з моменту подання заяви про факт її зникнення до моменту припинення її розшуку.
Право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника мають непрацездатні члени сім’ї особи, якій надано правовий статус зниклої безвісти за особливих обставин.
Такими членами сім’ї можуть бути:
● чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю, або досягли віку 65 років, або пенсійного віку (60 років, 63 роки);
● діти, які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
● діти, які навчаються за денною формою навчання, до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;
● діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
● чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один із батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років;
● пасинок і падчерка, якщо вони не одержували аліментів від батьків;
● усиновлені діти.
Як оформити таку виплату? Щоби отримати пенсію у зв’язку з втратою годувальника за особу, яка є зниклою безвісти за особливих обставин, потрібно подати заяву про її призначення та необхідні документи до сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України. Зробити це можна також онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ або через засоби порталу державних послуг Дія. У випадку подання заяви онлайн, до неї потрібно додати скановані копії оригіналів документів.
До пакета документів необхідно обов’язково додати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Виплата грошового забезпечення членам сімей здійснюється за посадою, яку обіймав військовослужбовець, зокрема виплачується додаткова винагорода в розмірі 100 000 грн (на період дії воєнного стану).
Грошове забезпечення виплачується військовою частиною, в якій він перебував на забезпеченні.
Згідно з наказом Міністерства оборони № 260 грошове забезпечення військовослужбовців складається зі щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення. Є ще одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Основні види грошового забезпечення передбачають:
Грошове забезпечення виплачується членам родини військовослужбовців, а саме:
З повагою!
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Ви маєте право на обидві вплати.
Для оформлення виплати щомісячного грошового забезпечення ВС, зниклого безвісти за особливих обставин Вам необхідно звернутись до ТЦК та СП за місцем свого проживання, подати заяву встановленої форми (надасть ТЦК). При собі мати наступні документи:
- копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
-довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
- копію свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
- копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
- копії довідки про присвоєння індивідуального податкового номера.
Підстава: Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Постанова КМ України від 28.02.2022р. №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану".
Непрацездатні члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника.
Перелік непрацездатних членів сім’ї, які мають право на такий вид пенсії, визначено статтею 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“.
Заява про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника та необхідні документи (перелік за посиланням) подаються до сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України. Звернутись за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника можна також через вебпортал електронних послуг Фонду (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису або через засоби порталу державних послуг Дія. У такому випадку до заяви додаються скановані копії оригіналів документів.
Обов’язково до пакету документів необхідно додати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу, наявного у особи, зниклої безвісти за особливих обставин.
Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Пенсія призначається відповідно до положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“.
Для оформлення пенсії по втраті годувальника на час зникнення особи безвісти Вам необхідно:
Звернутись з письмовою заявою до органу Пенсійного фонду України за місцем свого проживання з заявою про нарахування пенсії по втраті годувальника (бланк заяви надає орган ПФУ). До заяви додати:
- сповіщення про зниклого безвісти;
- свідоцтво про народження дітей (для пенсії на дітей);
- свідоцтво про народження зниклої особи (для пенсії на батьків);
- витяг з ЄРДР станом на поточну дату та довідку від слідчого, що людина знаходиться в розшуку як зниклий безвісти за особливих обставин;
- паспорти, ІПН заявників, відомості про місце проживання.
Підстава: Закон України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин", Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, шановний Vitalii M! Прийміть мої щирі співчуття у зв"язку зі зникненням родича! Будемо мати надію на краще та те, що він таки буде знайдений. По закону ці дві виплати не пов"язані одне з одною та можуть оформлюватись та отримуватись ОДНОЧАСНО.
Відповідно до ст. 36 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058) пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, зокрема, непрацездатним членам сім’ї особи, якій відповідно до Закону України від 12.07.2018 № 2505-VII (із змінами від 14.04.2022 № 2191-IX) “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” (далі – Закон № 2505) надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, – незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.
Рідні військових, які мають статус “зниклий безвісти” мають право на оформлення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. За українським законодавством ним можуть скористатись, як родичі, наприклад, непрацездатні батьки, дружина/чоловік, так і ті люди, які не мали родинного зв’язку, але були на утриманні зниклого.
Перелік непрацездатних членів сім’ї, які мають право на пенсії у зв’язку з втратою годувальника, визначено статтею 36 Закону № 1058.
Право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника мають:
Відповідно до статті 4 Закону № 2505 особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у порядку передбаченому цим Законом, то вважається такою, що зникла безвісті за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.
Згідно із Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (із змінами), до заяви про призначення пенсії додається, зокрема, свідоцтво про смерть годувальника, рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим, або інформація з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Відповідно до абз. 2 п. 3 ч. 1 статті 45 Закону № 1058 у членів сім’ї особи, якій відповідно до Закону № 2505 надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, право на отримання у разі втрати годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Відповідно до п. 3 ст. 254 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV, якщо закінчення строку, визначеного місяцем, припадає на такий місяць, у якому немає відповідного числа, строк спливає в останній день цього місяця.
Заява про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника та необхідні документи подаються до сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України. Звернутись за призначенням пенсії можна також через портал електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або через засоби порталу державних послуг Дія. У такому випадку до заяви додаються скановані копії оригіналів документів.
Обов’язково до пакету документів необхідно додати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
https://www.pfu.gov.ua/mk/162884-shhodo-terminu-pr...
Згідно ч. 6 ст. 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі – Закон) за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Сім’ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, у порядку та в розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
При цьому право на грошове забезпечення мають такі члени сім’ї:
Згідно ч. 4 вказаного Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 884 (далі – Порядок) виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців за їх заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).
Для отримання виплати члену сім’ї військовослужбовця потрібно написати заяву на ім’я командира військової частини. До заяви додаються:
При цьому відповідно до ч. 5 Порядку командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.
Виплата грошового забезпечення здійснюється щомісяця.
Командири військових частин:
– розглядають надані заяви не довше 15 діб[9.2.1] та приймають рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення шляхом видання відповідного наказу, про що невідкладно повідомляють заявникам у письмовій формі;
– у разі відмови у виплаті грошового забезпечення в наказі обов’язково зазначають причини такої відмови.
Забороняється відмовляти заявнику у виплаті належного військовослужбовцю грошового забезпечення, якщо протягом 15 діб з дня подачі ним заяви не з’ясовані в установленому законодавством порядку обставини щодо добровільної його здачі в полон, самовільного залишення військової частини, місця служби або дезертирування.
9.2.1. Пункт 5 Порядку ПКМУ № 884 від 30.11.2016 “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх”
Виплата грошового забезпечення здійснюється щомісяця на підставі наказів командирів (начальників, керівників) військових частин (установ, організацій) членам сімей:
Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, їх інтернування або звільнення, або визнання їх в установленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини (установи, організації).
9.4.1. Пункт 6 Порядку ПКМУ № 884 від 30.11.2016 “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх”
Щасти Вам!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин