Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю.
Прошу допомогти порадою, та зразком позову до суду на поліцейських.
Суть позову:
Після закінчення тривоги (коменданська година) 2-5 хв., виїхав від укриття, де мене зупинили патрульні, показав документи, захотіли подивитися мій телефон не дав їм цього зробити. Почали тягнути до себе в авто, виламувати руки, наступати на ноги, обзивати (це було запрошення до дільниці), не затримання... Казати що я таксую, вигадувати казки..
Після всього заблокували авто, та тримали декілька годин біля укриття, не даючи можливості їхати(блокували авто)...
На заяву до УПП отримав відповідь що я таксова, возив людей за винагороду, після тривоги пройшло більше ніж 20 хв, все це є наклепом та брехнею!
Хочу через суд спробувати отримати моральну та мат. шкоду.
Враховуючи що вони ("поліцейські"), знущалися з інваліда 2 гр, офіційним волонтером!
Прошу допомогти в цьому питанні !)
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Вам слід було показати Ваш мобільний телефон поліцейським на їх прохання. Якщо у Вас була розумна причина не пред'являти Ваш телефон, то Вам краще повідомити про це поліцію з припустимим описом причини.
Вам потрібно діяти обережно в цьому питанні. Після активного необережного подання скарг Вами поліція може безпідставно порушити проти Вас кримінальну справу.
Ви можете скаржитись на дії поліцейських по телефонному номеру 0800500202.
Стаття 185. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця
Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку -
тягне за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Цією статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено саме злісну непокору поліцейському тощо. Вона може виражатись у невиконанні вказівок поліцейського, кілька разів висловлених, в непокорі, здійсненій в зухвалій формі тощо.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Ви не пред'явили мобільний телефон на вимогу поліцейських, тому Ваш позов до суду, напевне, не був би задоволеним. Вам краще берегтись від притягнення Вас до адміністративної відповідальності за статтею 185 КУпАП.
Вибачте, Ви точно Юрист!?
Перевірка телефону в якій статті передбачена?
Поліцейські повинні дотримуватися закону про нац пол. Якщо вони мене не затримали, та сказали що адмін порушень в мене немає, то і зупинка була незаконною.
Так як в ст. 35 нацпол, написано при яких обставинах поліція мають право зупиняти авто.
Якщо брати постанову № 1456(55) то там є певна проблема, тільки уповноважені поліцейські які входять до складу патруля, можуть зупиняти перевіряти документи на блокпосту...
А головне "УПОВНОВАЖЕНІ"
патруль - спільний рухомий наряд, до складу якого входять "УПОВНОВАЖЕНІ" посадові особи Збройних Сил, Національної поліції, Національної гвардії та Держприкордонслужби, що виконують покладені на них обов’язки на маршруті патрулювання, визначеному комендантом на території, де введено воєнний стан;
На прохання ознайомити з наказом коменданта мені було відмовлено, з цього роблю висновок що вони не є уповноваженими особами, права зупиняти та тим паче перевіряти ТЕЛЕФОН вони не мають. Якщо в них є підозра, їм не заборонено: затримати, скласти протокол затримання, викликати ОСГ, скласти акт про вилучення телефону...На таких умовах немає питань!
На цей момент бачу порушення прав та свобод, перевищення службових, знущання на людиною з інвалідністю!
Можливо я щось не так розумію в цьому питанні!
Але знущатися над собою якимось п...м, точно не дозволю!
ДОРЕЧІ, НАПИШІТЬ ЧИМ ПЕРЕДБАЧЕНО ПЕРЕВІРКА ТЕЛЕФОНУ, ЗАКОННА!?
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Добрий вечір! Питання перевірки поліцейськими мобільних телефонів громадян зараз мало врегульовано законодавством України! В Законі України "Про національну поліцію" є одна стаття щодо поверхневої перевірки громадян.
Стаття 34. Поверхнева перевірка
1. Поверхнева перевірка як превентивний поліцейський захід є здійсненням візуального огляду особи, проведенням по поверхні вбрання особи рукою, спеціальним приладом або засобом, візуальним оглядом речі або транспортного засобу.
2. Поліцейський для здійснення поверхневої перевірки особи може зупиняти осіб та/або оглядати їх, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа має при собі річ, обіг якої заборонено чи обмежено або яка становить загрозу життю чи здоров’ю такої особи або інших осіб.
3. Поверхнева перевірка здійснюється поліцейським відповідної статі. У невідкладних випадках поверхневу перевірку може здійснити будь-який поліцейський лише з використанням спеціального приладу або засобу.
4. Поліцейський може здійснювати поверхневу перевірку речі або транспортного засобу:
1) якщо існує достатньо підстав вважати, що в транспортному засобі знаходиться правопорушник або особа, свобода якої обмежується в незаконний спосіб;
2) якщо існує достатньо підстав вважати, що в транспортному засобі знаходиться річ, обіг якої заборонено чи обмежено або яка становить загрозу життю чи здоров’ю такої особи або інших осіб;
3) якщо існує достатньо підстав вважати, що річ або транспортний засіб є знаряддям вчинення правопорушення та/або знаходиться в тому місці, де може бути скоєно кримінальне правопорушення, для запобігання якого необхідно провести поверхневу перевірку.
5. Поверхнева перевірка речі або транспортного засобу здійснюється шляхом візуального огляду речі та/або транспортного засобу або візуального огляду салону та багажника транспортного засобу. Поліцейський при здійсненні поверхневої перевірки має право вимагати відкрити кришку багажника та/або двері салону.
6. Під час поверхневої перевірки речі або транспортного засобу особа повинна самостійно показати поліцейському вміст особистих речей чи транспортного засобу.
7. При виявленні в ході поверхневої перевірки будь-яких слідів правопорушення поліцейський забезпечує їх схоронність та огляд відповідно до вимог статті 237 Кримінального процесуального кодексу України.
І нічого з цього не підходить, телефон візуально побачив, все що в телефоні це конфіденційна інформація ( можливо там фото НЮ моєї дружини, з якого я буду показувати йому?). Але навіть не в цьому справа, зупиняти він не має права авто, по 35 там немає такого як зупинка авто в комендантську. Мають право патрулі, згідно з 1455-56. Наказу коменданта не було в них...
Не знаю, я не юрист це точно, дякую за пораду, буду вже дивитися що суд вирішить)))