Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 10 жовтня 2024, питання №120838

продовження відстрочки від мобілізації

Доброго дня. Я отримав відстрочку від мобілізації 20.09.2024 по своїй інвалідності. Після 09.11.2024 маю її оновити. Чи підкажете які є терміни подання повторної заяви на відстрочку і, якщо вони є, яка відповідальність за їх порушення. Мені потрібна безкоштовна консультація, якщо це можливо.

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Чи підкажете які є терміни подання повторної заяви на відстрочку і, якщо вони є, яка відповідальність за їх порушення.

    Цілком можливо, що вже буде автоматитичне продовження відстрочки. Провіряйте інформацію в Резерв+.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    Згідно Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів військовозобов'язані повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Проте, якщо не встигнете в семиденний строк подати заяву про відстрочку, навряд чи Вас будуть штрафувати. Поки на моїй практиці таких випадків не було. Як варіант - направте документи поштою.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 місяці тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброго вечора.

    Ви маєте право подати заяву на продовження відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, не оновлення, а продовження.

    Це Ваше право, а не обов'язок.

    Якщо подавати заяву на продовження терміну дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, то це треба здійснити за 7 днів до закінчення строку дії попередньої.

    У разі порушення терміну дії, може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі від 17000 грн. до 25500 грн..

    Всього доброго.

    З повагою, адвокат Євген Олександрович.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України