Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 13 жовтня 2024, питання №121091

Отримання повістки родичем

Доброго дня. Родич отримав рекомондований цінний лист від міської ради з повісткою тцк, так як отримувача мене не було вдома. Отримав він лист на почті. В повістці тцк було викликано для оновлення даних. Питання, якщо мною дані було оновлено ще до 17.07.2024року, вимогу закона виконано, і так як я не розписувався на рекомендрваному листі про отримання а родич це зробив, зазначивши своє прізвище, імя та побатькові. Чи буде відповідальність якщо не явитися мені по повістці на листапад місяць?

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    На жаль, незалежно від того оновили дані чи ні - Вам можуть будь-де вручити або направити повістку на проходження ВЛК чи уточнення даних.

    Єдиний шанс не отримувати повістки та не бути мобілізованим - це оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Згідно пункту 41 постанови КМУ 560

    Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

    1) у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

    • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
    • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

    Тобто, по великому рахунку отримати повістку Ви повинні були особисто. Проте, не виключено, що ТЦК буде намагатись Вас притягнути до адміністративної відповідальності.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Юрій Клієнт місяць тому

      В разі винесення постанови про накладення адмін правопорушення - шанси на оскарження великі чи ні?

      • Дерій Владислав Олегович

        Загалом штраф потрібно оскаржувати, адже сума не маленька. Отримання повістки родичем не передбачено законодавством.

        Сам процес накладення штрафу виглядає так:

        1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити Вас про місце та час розгляду справи.

        2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

        3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:

        • найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
        • дату розгляду справи;
        • відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
        • опис обставин, установлених під час розгляду справи;
        • зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
        • прийняте у справі рішення.

        ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

        Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.

        ОТЖЕ, якщо ВАС не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу - ТЦК порушить ВАШІ права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович місяць тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброго вечора.

    У всякому випадку, явка за повісткою є обов'язковою.

    Поважною причиною для неявки до ТЦК та СП є хвороба, смерть родичів, стихійне лихо тощо.

    Неявка за повісткою тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, шляхом накладення стягнення у розмірі від 17000 до 25500 грн..

    Всього доброго.

    З повагою, адвокат Євген Олександрович.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024