Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 15 жовтня 2024, питання №121186

Коли краще йти до ТЦК?

Доброго дня.
Відправив документи на відстрочку поштою, прийшло оповіщення від пошти що статус «вручено».
Який подальший алгоритм дій повинен бути? Чекати поки вони розглянуть заяву чи їхати до них? ( бо я відправив документи у тцк, де я лише хочу стати на облік, зараз ніде не стою).
Чи може бути таке, що документи вони з пошти забрали, але розглядати їх взагалі не будуть, тоді варто почекати теж?

Відповіді юристів (12)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитре!

    Після оповіщення в принципі можна йти. Якщо Ви йти не бажаєте, то Вам треба дочекатись відповіді, яку повинні надати через 7 днів плюс 4-5 днів на пошту. У разі, як відповіді не буде, можна подати запит (в тому числі, адвокатський) з приводу порушення строку прийняття рішення про відстрочку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Дмитро Клієнт місяць тому

      Дякую.

      Підкажіть, будь ласка, чи є сенс зараз йти проходити влк і ставати на облік, чи краще вже почекати кінця місяці, початку листопада (воєнний стан діє покищо до 9 листопада, наскільки я зрозумів)?. Я думаю, що краще вже сходити стати на облік та пройти вл, відстрочку можливо тоді легше буде продовжити також

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Так, раджу йти до ТЦК та не тягнути час, бо без оформленої відстрочки Ви маєте ризик бути мобілізованим.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю!

    Вам не формлять відстрочку дистанційно, адже Ви не перебуваєте у них на військовому обліку.

    Якщо Ви відправили документи поштою - це дуже добре, зберігайте квитанцію та опис вкладеного.

    Вам потрібно прибути до ТЦК та намагатись зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Дмитро Клієнт місяць тому

    Дякую. Я подав документи поштою, щоб на випадок якщо заяву про відстрочку не захочуть реєструвати і відправлять на влк, після влк, у випадку якщо захочуть вручити мобілізаційну повістку, мати доказ, що документи я їм вже напрявляв і вони їх отримали. Це вірний алгоритм дій з мого боку

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Вам не потрібно чекати на розгляд заяви, оскільки ТЦК, навряд чи буде розглядати останню, так як Ви не перебуваєте на обліку. Зробить такий самий пакет документів та йдіть до ТЦК оформлювати відстрочку.

      • Дмитро Клієнт місяць тому

        Дякую за допомогу!

        Якщо я прийду і мене відразу направлять на влк, можна його проходити і вже після влк писати заяву на відстрочку (бо до влк там буде без шансів думаю)

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Так, можна. Я думаю, що буде без шансів з тієї причини, що Ви не перебуваєте на обліку. На жаль, такі "правила" в ТЦК. Якщо говорити про норми законодавства, то спочатку Вас повинні поставити на облік, а вже потім направляти на ВЛК.

          • Дмитро Клієнт місяць тому

            Вибачте що турбую, останнє питання: квитанцію з укрпошти про вручення рекомендованого листа потрібно ж обовʼязково взяти із собою? Це ж по суті і буде документальним підтвердженням того, що мої документі були їм доставлені( бо поки прийшла тільки смс, на пошті сказали, що квитанція надійде протягом тижня на моє відділення пошти).

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Можете взяти квитанцію про відправку, опис вкладення та роздрукувати трекінг Укрпошти. Хоча квитанція про вручення має підпис особи, яка отримала листа.

    Дмитро Клієнт місяць тому

    Краще зачекаю квитанцію. Дякую за допомогу, гарного дня та мирного неба Вам

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Дмитро! Навзаєм!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024