Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю! Зняла поверх, в приміщенні 280 м.кв. приблизно, придбала дитяче обладнання(лабіринт, батут і багато іншого). Ремонт йде до завершення і цікавить, чи потрібні якісь дозвільні документи?
ФОП в мене відкритий, в будівлі встановлена протипожежна безпека власником.
В планах найняти 2 найманих працівників.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Спеціальні дозвольні документи на відкриття дитячої кімнати Вам не потрібні.
Мінімальні вимоги до площі.
Для відкриття ігрової кімнати необхідно врахувати, що приміщення має бути достатньо просторим для розміщення зон різних активностей. Рекомендовані параметри:
Обладнання для безпеки дітей.
Забезпечення безпеки дітей — головний пріоритет кожної ігрової кімнати. Основні аспекти, на які слід звернути увагу:
Дотримання санітарних норм.
Основні вимоги:
Системи пожежної безпеки.
Окрім санітарних вимог, дуже важливо забезпечити відповідність ігрової кімнати пожежним нормам. Це включає в себе:
Персонал і правила безпеки.
Для безпечної роботи ігрової кімнати важливо мати навчений персонал, який знає всі правила безпеки та як діяти в екстрених ситуаціях:
Щодо оформлення найманих працівників.
Фізособи-підприємці є роботодавцями, якщо вони використовують працю найманих працівників. Тому вони зобов'язані дотримуватися всіх вимог трудового законодавства. Але ж обов'язки оформлення працівників на роботу та їх звільнення часто лягають на плечі самого підприємця, який не завжди може дозволити собі, скажімо, послуги бухгалтера.
У ст. 21 КЗпП вказано, що трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а … фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін.
Отже, укладення трудового договору між працівником і ФОП-роботодавцем свідчить про те, що сторони досягли домовленості щодо трудових відносин - обсягу роботи, оплати, умов праці тощо.
Проте в ст. 24 КЗпП зазначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органу ДПС про прийняття працівника на роботу.
Тож процес працевлаштування не обмежується лише укладенням трудового договору, він включає низку інших складових.
ФОП варто врахувати рекомендації Держпраці щодо вимог законодавства в частині працевлаштування працівників.
Загалом, послідовність дій під час прийняття на роботу працівника така:
1) особа подає відповідні документи щодо працевлаштування та пише заяву на прийняття її на посаду;
2) сторони укладають трудовий договір, після чого ФОП складає наказ (розпорядження) про прийняття на роботу працівника;
3) не пізніше ніж за один день до початку роботи ФОП надсилає до ДФС повідомлення про прийняття працівника на роботу;
4) ФОП ознайомлює працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та його посадовою інструкцією (якщо в роботодавця є такі документи).
5) вносить запис до трудової книжки.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Всі вимоги до дитячої кімнати викладені в Наказі Мінсоцполітики України 136 від 19.04.2022 р.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0557-22#Text
"Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях"
САМЕ ГОЛОВНЕ, ЩОБ ЦЕ НЕ БУВ ЗАВУАЛЬОВАНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК - ТОДІ ЖОДНИХ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ НЕ ПОТРІБНО, А САМЕ:
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Як таких дозволів отримувати не потрібно.
Проте, приміщення дитячої кімнати має відповідати нормам ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
Працівників потрібно оформити офіційно. Для цього потрібно:
1. Підготувати трудовий договір, який укладається письмово у двох примірниках по одному для кожної із сторін.
2. Видати наказ про прийняття працівника на роботу.
3. Повідомити територіальний орган ДПС України про прийняття працівника, перш ніж допустити його до роботи
4. Ознайомити під підпис працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та його посадовою інструкцією, визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами та проінструктувати з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони
Також ФОПу, як і всім роботодавцям, слід оформити особову справу працівника, яка ведеться відповідно до «Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затверджених наказом Мін'юсту від 18.06.2015 № 1000/5.
Перелік основних кадрових документів, які мають бути у ФОПа-роботодавця:
Всі вказані документи ФОП зобов’язаний оформити та упорядковано зберігати з можливістю надати необхідні документи при проведенні перевірок тощо.
Додатково у Вас повинен бути складений договір (публічна оферта) про надання розважальних послуг (наприклад, https://flykids.ua/content/images/documents/%D0%9F... , https://crazyland.ua/dogovir-publicnoyi-oferti)
З повагою, юрист Дерій В.О.!