Задайте питання юристу

866 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 18 жовтня 2024, питання №121383 340₴

ТЦК не вносить дані до Резерв+ навіть після подачі заяви

Суть питання:
Нема актуальної інформації в Резерв +
Доброго дня . Я був включений з військового обліку за рішенням ВЛК в 2022році. В 2024 з цими документами без проблем виїхав за кордон. Зараз зайшовши в резерв+, не на обліку , інформація не повна , зверніться в тцк. Як можна виправити дану ситуацію , щоб тцк актуалізувало мій статус відповідно до рішення ВЛК. Зараз знаходжусь за кордоном.

При цьому до ТЦК було направлено листа укрпоштою з описом вкладення, лист вони отримали 30.08.24 і жодної відповіді чи реагування. Додзвонитись до них не можу. На листи електронною поштою реакції також 0. Через Резерв+ 4 рази писав завку на виправлення данних реакції0.

Які можуть бути подальші дії? Так розумію треба писати адвокатський запит , хто може з цим допомогти?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    100%

    Доброго дня, Іване!

    Варіанти подальших дій у Вашому випадку:

    1. Звернутись із скаргою до вищестоячого (обласного) ТЦК - орган адмінистрування Реєстру, Генштабу - Розпорядник Реєстру, Міноборони - Держатель та Адмінистратор Реєстру.

    2. Направити адвокатський запит, який у більшості випадків, все ж таки, спрацьовує краще, ніж заява громадянина.

    3. Звернутись із позовною заявою до адмінистративного суду для визнання дій ТЦК протиправними та зобов'язати останній внести дані до Реєстру.

    Згідно Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    "4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви".
    Відповідно до статті 5 Закону України "«Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»":

    « 2. Держатель Реєстру:

    5) надає органам адміністрування та ведення Реєстру право доступу до бази даних Реєстру.

    8. Органами ведення Реєстру є районні (об’єднані районні), міські (районні у місті, об’єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

    9. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних».

    Статтею 9 Закону визначено:

    «1. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:

    1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста;

    2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

    2. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст зобов’язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру».

    Згідно із статтею 15 Закону:

    «1. Особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом».

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Якщо ТЦК проявляє протиправну бездіяльність щодо невнесення актуальних персональних даних до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, то Вам потрібно звернутися до суду з позовом, в якому зобов`язати ТЦК виконати свої функціональні обов`язки у відповідності із ЗУ " Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів"

    Згідно статті 9 ЗУ " Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів"

    1. Призовник, військовозобов’язаний та резервіст має право:

    1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста;

    2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

    Згідно пункту 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    • у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
    • в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Якщо протягом цього терміну ТЦК не вніс зміни до Реєстру, то Ви можете у судовому порядку оскаржити бездіяльність ТЦК та зобов'язати їх вчинити певні дії.

    Вже є судове рішення, де суд став на сторону громадянина та зобов'язав ТЦК розглянути заяву про внесення до Єдиного реєстру даних про його непридатність до військової служби. https://reyestr.court.gov.ua/Review/121032746

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України