Задайте питання юристу

869 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 19 жовтня 2024, питання №121418

Чи достатньо доказів закриття протоколу адміністративне правопорушення стаття 130 КУпАП?

Заява про закриття провадження у справі

Я, Лапин Олег Володимирович, у відповідності до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), а також статті 29 Конституції України, заявляю про свої зауваження та клопотання щодо закриття провадження у справі за адміністративним правопорушенням, передбаченим частиною 1 статті 130 КУпАП.
Висловлюю свої позиції, які обґрунтовані наступними фактами та посиланнями:
Відсутність доказів керування транспортним засобом. Відповідно до статті 130 КУпАП, адміністративна відповідальність може бути покладена лише на особу, яка була водієм транспортного засобу. У матеріалах справи не надано жодних належних, допустимих та достовірних доказів, що підтверджують факт мого керування автомобілем.

Порожній диск як доказ. Згідно зі статтею 251 КУпАП, обов’язок щодо збирання доказів покладається на особу, уповноважену на складання протоколів. Відсутність належних доказів у справі, зокрема порожній диск, свідчить про необґрунтованість обвинувачення, що порушує мої права відповідно до статті 3 Конституції України.

Відсутність відеодоказів.
У жодному з відеозаписів не зафіксовано, що я перебував у автомобілі або керував ним. Це ще раз підтверджує, що обвинувачення не має жодного фактичного підтвердження, що є порушенням моїх прав відповідно до статті 3 Конституції України.

Відмова у наданні направлення на проходження експертизи. Працівники поліції, що склали протокол, не надали мені направлення на проходження експертизи, що є грубим порушенням моїх прав, закріплених у статті 28 Конституції України. Я був готовий пройти експертизу, однак не отримав відповідного документа.
Відсутність домовленостей.

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    1. Якщо недостатньо доказів у справі, то суд самостійно закриє провадження у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

    2. Можете добавити, що згідно пункту 7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров’я). Вам же таким правом не дали скористатися.

    3. Сам протокол не може бути доказом про притягнення до адміністративної відповідальності.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Олег Клієнт 6 днів тому

    склали протокол по ч. 1 ст.130... тут річ іде про наркотичне опяніння

    Дерій Владислав Олегович

    Згідно пункту 12 Інструкції У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я.

    Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.

    Якщо в протоколі Ви не підписали, що відмовляєтесь від медичного огляду та не має відеодоказів, то справа повинна бути закрита за відсутністю складу правопорушення.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA