Задайте питання юристу

869 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 23 жовтня 2024, питання №121655

Зміна прізвища після шлюбу

Добрий день,

Ситуація: людина одружилась та вирішила взяти прізвище чоловіка, але після церемонії передумала, оскільки має візи на своє старе прізвище.

Підкажіть, будь ласка, чи можна залишити своє прізвище, чи найшвидшим чином змінити прізвище назад на своє?

Відповіді юристів (6)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Необхідно подати заяву щодо зміни прізвища.

    • Юрий Клієнт 4 дні тому

      Дякую. А чи не треба буде в такому разі отримувати новий ІПН чи інші документи?

      • Богун Сергій Павлович

        Необхідно аналізувати питання більш детально.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич 4 дні тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Юрію!

    Яке прізвище має людина станом на зараз? Чи є вже свідоцтво про шлюб з новим прізвищем?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Юрий Клієнт 4 дні тому

      Доброго дня, Юрію!

      На цей час документи ще не замінені, тому людина має своє старе прізвище, але у свідоцтві про шлюб записана вже з прізвищем чоловіка. Протягом місяця вона має замінити свої документи.

      Наскільки я розумію і як радили вище, можна або повернути своє прізвище через заяву в РАДС, або ж замінити документи. Проте обидві людити давно проживають за кордоном і фізично з'явитись у РАДСі не можуть.

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич 4 дні тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Відповідно до Постанови КМУ " Про затвердження Порядку розгляду заявпро зміну імені (прізвища, власного імені,по батькові) фізичної особи ":

        2. Заяви про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) (далі - імені) громадян України, які проживають на території України, приймає, розглядає, а також веде їх облік відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання; громадян України, які постійно проживають за кордоном, - дипломатичне представництво або консульська установа України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.

        3. Заява про зміну імені подається громадянином України (далі - заявник) особисто у письмовій формі за умови пред'явлення паспорта громадянина України, а у разі, коли заявник постійно проживає за кордоном, - за умови пред'явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту.

        Тож, єдиний варіант спробувати вирішити це питання через консульську установу. Через ДРАЦС не вийде, оскільки відповідну заяву необхідно подавати особисто.

        Не є легкою й ситуація із заміною документів, так як спочатку прийдеться змінити внутрішній паспорт. Це можливо буде зробити тільки через ДП "Документ".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA